Автор Тема: Дозволена потужність у приватному будинку  (Прочитано 24590 раз)

Kharkivenergy

  • Гість
Re: Дозволена потужність у приватному будинку
« Reply #30 : 31 Березень 2016, 13:47:11 »
Додатково до роз’яснення від 16.03.2016 повідомляємо.
Як зрозуміло з Ваших повідомлень, потужність Вашого об’єкта має становити 5 кВт. При цьому згідно з наданою Вами інформацією в існуючому договорі про користування/постачання електричною енергією на цей об’єкт була зафіксована величина дозволеної потужності на рівні 1,3 кВт.
           Відповідно до визначення, наведеного в розділі 1 «Правил користування електричною енергією», затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28, дозволена потужність - максимальна величина потужності, яку електропередавальна організація дозволила споживачу для одночасного використання (одночасного увімкнення струмоприймачів) за кожним об'єктом споживача.
ДБН В.2.5-23:2010 «Проектування електрообладнання об’єктів цивільного призначення» (ДБН-2010) поширюється на проектування електропостачання, електричного освітлення згідно з ДБН В.2.5-28, главою 6 «Правил улаштування електрообладнання» та силового електрообладнання нових та існуючих, таких, що підлягають реконструкції та капітальному ремонту житлових будівель, зазначених в ДБН В.2.2-15.
Для  реконструкції Вашого об’єкта в частині збільшення потужності до 5 кВт (які зазначені в ДБН-2010) відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» необхідно внести зміни до проектної документації цього об’єкта (будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації державних стандартів норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
Основними  складовими вихідних даних для проектування, згідно зі ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», є технічні умови. А технічні умови, у свою чергу, є складовою частиною послуги з приєднання електроустановки до електричних мереж. 
         Враховуючи це, вважаємо, що для збільшення потужності з 1,3 до 5 кВт Вам необхідно отримати послугу з приєднання у встановленому законодавством порядку.

mc2

  • Гість
Напоминаю, что ситуация моя примерно аналогична топикстартеру.
В договоре на пользование электроэнергией разрешенная мощность установлена 1,3 кВт, 0,22 кВ
Значит, чтобы разрешенная мощность стала 5,0 кВт, 0,22 кВ надо присоединить 5-1,3=3,7 кВт
и заплатить за это примерно 4 тыс. грн на сегодняшний день. ВЕРНО?
Пока никто не опроверг, считаю, что ВЕРНО
Основними  складовими вихідних даних для проектування, згідно зі ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», є технічні умови. А технічні умови, у свою чергу, є складовою частиною послуги з приєднання електроустановки до електричних мереж.
В Украинских правилах для населения есть пункт-
"4. У  договорі  обов'язково зазначається величина потужності, яка  визначається  виходячи  з  потужності  наявних  у   споживача
струмоприймачів.  При цьому загальна потужність не може бути вищою за  потужність,  передбачену  технічними  умовами  чи   технічними характеристиками електромережі споживача.
     Споживач може  внести  пропозиції  щодо  зміни  зазначеної  у договорі  величини  електричної   потужності.   У   разі   відмови
енергопостачальник   надає   споживачеві   обгрунтовану   письмову відповідь. "
Согласен с вышеприведенными цитатами, при увеличении разрешенной мощности, логично, чтобы выдавались новые технические условия.

СЛЕДУЮЩИЙ вопрос:
В договоре на пользование электроэнергией разрешенная мощность установлена 1,3 кВт, 0,22 кВ
Потребитель хочет 5 кВт
Согласен, что прямо применять ДБН В.2.5-23:2010
Ці Норми поширюються на проектування електропостачання, електричного освітлення
згідно з ДБН В.2.5-28, главою 6.1 ПУЕ і силового електрообладнання нових та існуючих, що підлягають реконструкції та капітальному ремонту житлових будинків, зазначених у ДБН В.2.2-15

не стоит, потому что этот ДБН заточен прежде всего на проектирование, и по нему требовать от Облэнерго - похоже на насилование норматива.
Но все же, понимаю так: 5,0 кВт - та величина мощности, которой должен обладать современный дом в плане бытовой техники (освещения). То есть мы все должны стремиться именно к 5,0 кВт по уровню комфорта.
Стремиться каким способом?

Присоединить недостающую мощность через
Постанова НКРЕ №32 від 17.01.2013. Правила приєднання електроустановок до електричних мереж

Сколько же мощности надо присоединить, чтобы было 5 кВт. Если в старом договоре 1,3 кВт. Технические условия у меня отсутствуют. Дом 1978 г. постройки (у топикстартера 1964 г.). На тот момент, как мне КАЖЕТСЯ, действовали
СН 297-64. Указания по проектированию электрооборудования жилых зданий,
где в п.2.3 указывается, как надо было проектировать нагрузку дома(квартиры). Согласно расчету, может оказаться, мощность =1,0 кВт. Для домов со стационарными электроплитами там, например 4,0 кВт (!)

ПОЧЕМУ мне предлагают перезаключить договор на 1,3 кВт? Откуда появилась именно такая величина разрешенной мощности. Да, мощность - предмет договора, но позиция, с которой действует Облэнерго, НЕИЗВЕСТНА.
Версия про загруженные трансформаторы, устаревшие ЛЭП - понятна, но не принимается, пока не имеет нормативного подтверждения. При том, что реконструкция может и ДОЛЖНА проводиться в том числе за счет:
ст. 18 Закона Украины про электроэнергетику
Розвиток електричних мереж, які перебувають у власності або користуванні електропередавальних організацій, передбачається інвестиційними програмами, схваленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та фінансується за рахунок коштів, передбачених у тарифах на передачу або розподіл електричної енергії, оплати вартості послуг з приєднання, поворотної фінансової допомоги замовників, банківських кредитів, коштів, залучених з інших джерел, не заборонених законодавством.

Чем руководствуется РЭС, что у меня в районе ВСЕМ предлагается именно 1,3 кВт? Кто знает, какой Облэнерго использует документ, чтобы это обосновать?
Эту информацию смогу использовать при информационном запросе в НКРЕ.
« Останнє редагування: 01 Квітень 2016, 20:03:00 від mc2 »

Влад Нечай

  • Гість
Первичной информацией была проектная документация на электрификацию.  С введением типовых договоров (1999 год) разрешенную мощность вносили в договор. При электрификации улицы сейчас, услугу по присоединении осуществляют в части внесенной в заявление мощности.
Вы хотите предложить НКРЕКП найти первичную проектную документацию? или чтобы НКРЕКП
заставило Облэнерго найти архивную проектную документацию какого то Сельэнерго и обосновать мощность внесенную в договор в 1999 году?
Удачи!