Автор Тема: Абонент на трансформаторе СТ  (Прочитано 1584 раз)

Yaguana

  • Гість
Абонент на трансформаторе СТ
« : 11 Листопад 2015, 18:40:19 »
Добрый день

У Садового Товарищества на балансе есть трансформаторная подстанция (ТП) с договором с Киевоблэнерго.
В ТП Товарищества находится счетчик побутового абонента с прямым договором Киевоблэнерго с 2004 года.
У Товарищества нет никаких бумаг, разрешающих установить что-либо в ТП.
В Киевоблэнерго тоже не нашли никаких разрешений про размещение счетчика побутового абонента в ТП в Товарищества :-[

Абонент не оплачивает ни потери, ни обслуживание трансформатора с 2004 года и отказывается это делать и сейчас.

Вопрос, куда обратиться, чтобы незаконно размещенный счетчик абонента убрали из ТП?
Можно ли это сделать самостоятельно с помощью организации, которая обслуживает ТП?

Заранее спасибо.

ПАТ Київобленерго

  • Гість
Re: Абонент на трансформаторе СТ
« Reply #1 : 10 Грудень 2015, 13:39:59 »
Добрый день

У Садового Товарищества на балансе есть трансформаторная подстанция (ТП) с договором с Киевоблэнерго.
В ТП Товарищества находится счетчик побутового абонента с прямым договором Киевоблэнерго с 2004 года.
У Товарищества нет никаких бумаг, разрешающих установить что-либо в ТП.
В Киевоблэнерго тоже не нашли никаких разрешений про размещение счетчика побутового абонента в ТП в Товарищества :-[
Абонент не оплачивает ни потери, ни обслуживание трансформатора с 2004 года и отказывается это делать и сейчас.
Вопрос, куда обратиться, чтобы незаконно размещенный счетчик абонента убрали из ТП?
Можно ли это сделать самостоятельно с помощью организации, которая обслуживает ТП?
Заранее спасибо.
      Шановний авторе Yaguana!
      Взаємовідносини сторін в частині електрозабезпечення регулюються діючим законодавством в Україні, зокрема Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996 (зі змінами та доповненнями) (далі - ПКЕЕ) та Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 (зі змінами та доповненнями) (далі - ПКЕЕН). Дані правила є обов’язковими для виконання споживачами електроенергії, а також для підприємств, які здійснюють передачу та постачання електроенергії.
      У пункті 1.2 ПКЕЕ наведено визначення термінів «електропередавальна організація» та «власник електричних мереж», а саме:
      електропередавальна організація - це суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території,
      власник електричних мереж - юридична або фізична особа, якій на праві власності або користування належать електроустановки, призначені для передачі та/або розподілу електричної енергії.
       Положеннями пункту 1.10 ПКЕЕ встановлено, що електропередавальна організація, що здійснює діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в межах закріпленої території здійснення ліцензованої діяльності забезпечує передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та технологічними електричними мережами інших власників, які не мають ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами. Для забезпечення передачі електричної енергії електричними мережами, що не належать електропередавальній організації, між електропередавальною організацією та відповідним власником мереж, який не має ліцензії на здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, укладається договір щодо спільного використання електричних мереж.
      Окремо, вважаємо за необхідне відмітити, що умови припинення або обмеження постачання електричної енергії чітко визначені розділом 7 ПКЕЕ. Відповідно до вимог пункту 7.5 ПКЕЕ основний споживач має право здійснити відключення або обмеження електропостачання субспоживача лише за погодженням постачальника електричної енергії.
       На даний момент ПАТ «Київобленерго» не вбачає законних підстав для відключення від електричних мереж Садового Товариства побутового споживача з яким у ПАТ «Київобленерго» відповідно до вимог ПКЕЕН з 2004 року укладено договір про користування електричною енергією.
       Звертаємо Вашу увагу, що вимогами статей 13 і 41 Конституції України та статті 319 Цивільного кодексу України передбачено, що власність зобов'язує та не повинна використовуватись на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
      Відповідно до положень пункту 6.29 ПКЕЕ, електропередавальні організації, які використовують технологічні електричні мережі інших власників електричних мереж, сплачують останнім плату за спільне використання технологічних електричних мереж, яка визначається відповідно до вимог Методики.
      Відшкодування обґрунтованих витрат з утримання технологічних електричних мереж основного споживача (тобто Садового Товариства) повинно проводитися електропередавальною організацією (тобто ПАТ «Київобленерго») відповідно до договору про спільне використання технологічних електричних мереж і враховувати фактичні обґрунтовані витрати основного споживача на утримання цих електричних мереж (пункт 6.30 ПКЕЕ).
      Враховуючи вищезазначене, ПАТ «Київобленерго» пропонує Садовому Товариству укласти договір про спільне використання технологічних електричних мереж, для чого необхідно звернутися у відповідний Районний підрозділ ПАТ «Київобленерго» (за місцем розташування належних Садовому Товариству електроустановок).

З повагою, ПАТ «Київобленерго».

Провокашка

  • Гість
Re: Абонент на трансформаторе СТ
« Reply #2 : 10 Грудень 2015, 23:00:42 »
А я раджу уточнити в НКРЕКП обгрунтованість даної відсилки Київобленерго.
Садове товариство є специфічним споживачем "населеним пунктом", що в більшості випадків не є субєктом господарювання. Й умови використання його мереж фізичними особами групи населення мають регулюватись іншим-тристороннім договором "Договіром про користування електричною енергією на території населеного пункту" (додаток 5 до ПКЕЕ).Все це виписано в розділі 12 ПКЕЕ. Приклад тут.
http://www.nerc.gov.ua/?id=15104
Якщо керуватись даним законодавством, то слід офіційно надати даній фізичній особі підписаний СТ договір в двох примірниках. Якщо протягом місяця відмовиться підписати, то попередити Київобленерго й відключитиспоживача.