Автор Тема: Полтаваоблэнерго и БТИ (бюро технической инвентаризации)  (Прочитано 9815 раз)

SEAN

 • Гість
Добрый день, НКРЕКП!
Прошу дать конкретный ответ на вопросы по получению тарифа на электроотопление.
1). Необходимо ли идти в БТИ и вносить изменения в технический паспорт дома после установки электроотопительного оборудования, если есть проект электроотопления дома?
Велико-Кахновский филиал Полтаваоблэнерго требует вносить изменения в технический паспорт дома, ссылаясь на письма НКРЕКП №4304/27/47-14 від 18.07.2014 р., №4613/13/47-14 від 31.07.2014 р. и на свои внутренние распоряжения. В письмах НКРЕКП нет обязательности изменения технического паспорта дома, а внутренние распоряжения монополиста вызывают сомнения в своей законности.
2). Можно ли получить тариф на электроотопление, если отапливать часть дома.
3). Можно ли получить тариф на электроотопление, если использовать электроотопление в качестве вспомогательного (для доотопления).

Григорій

 • Гість
1). Необходимо ли идти в БТИ и вносить изменения в технический паспорт дома после установки электроотопительного оборудования, если есть проект электроотопления дома?
Я не НКРЕКП
Для переходу на ел.опалювальний тариф необхідно зробити проект на це
А в БТІ не треба, бо ви не переставляєте/чіпаєте  стіни/перегородки/несучі конструкції
2). Можно ли получить тариф на электроотопление, если отапливать часть дома.
Можна, бо облік/лічильник  для дому має бути тільки один. Вся ел. ен. буде порахована по "ел.опалювальному" тарифу, що є одним + цього тарифу. Нема поділу на різні тарифи
3). Можно ли получить тариф на электроотопление, если использовать электроотопление в качестве вспомогательного (для доотопления).
Можна, заборони нема, а значить дозволено
« Останнє редагування: 30 Жовтень 2015, 12:08:44 від Григорій »

SEAN

 • Гість
Григорий, это всё слова,  слова,  слова ...
На деле Велико-Кахновский филиал Полтаваоблэнерго требует вносить изменения в технический паспорт дома. Дождёмся ответа от НКРЕКП ...

 ..... хочу передать отдельный привет руководителю Кол-центра ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» Василию Яковлевичу, который ссылается на внутренние документы Полтаваоблэнерго и на письма НКРЕКП №4304/27/47-14 від 18.07.2014 р., №4613/13/47-14 від 31.07.2014 р., трактуя эти письма на свой лад.

Григорій

 • Гість
Григорий, это всё слова,  слова,  слова ...
1. В нашім Обленерго так, як я написав
2. Ви повинні письмово задати вищенаведені питання РЕМу
і хай зішлються на нормативні документи

Полтаваобленерго

 • Гість
Доводимо до Вашого відома порядок обладнання  житлових будинків (квартир) електроопалювальними установками та/або кухонними електроплитами в установленому порядку та вибору споживачем іншого виду тарифу (згідно листів-роз`яснень НКРЕ №4304/27/47-14 від 18.07.2014 р., №4613/13/47-14 від 31.07.2014 р.)
Обладнання об'єкта споживача електроопалювальними установками та/або електроплитами, здійснюється в наступному порядку:
1. Споживач за участі проектної організації формує завдання на проектування обладнання власного об'єкта (будинку або квартири) електроопалювальними установками та/або кухонними електроплитами та звертається із заявою до енергопостачальника (філії)  про його погодження. При погодженні визначається необхідність або відсутність необхідності збільшення потужності відносно величини зазначеної в Договорі про користування електричною енергію для населення.
1.1   У разі визначення величини  прогнозованого розрахункового навантаження об’єкту, пов’язаного із встановленням електроопалювального обладнання в житловому будинку, в межах першого ступеню стандартного приєднання (крім багатоквартирних будинків) погодження завдання на проектування у частині навантаження виконують філії. В інших випадках замовник звертається із заявою на погодження у частині навантаження до головного офісу ПАТ «Полтаваобленерго» за адресою: м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5.
1.2   Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання загальна потужність об'єкта споживача відносно зазначеної в договорі не збільшується та схема живлення електроустановки не змінюється, енергопостачальник погоджує споживачу завдання на проектування (в частині потужності об'єкта споживача, обліку) як вихідні дані на переобладнання об'єкта споживача. При погодженні звертати увагу на зазначену потужність, яка не повинна перевищувати дозволеної до використання згідно договору про користування електричною енергією.

Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання загальна потужність збільшується відносно зазначеної в договорі та/або змінюється схема живлення електроустановки з однофазної на трифазну, споживач, власник (балансоутримувач об'єкта архітектури) замовляє в електропередавальній організації послугу з приєднання додаткової електричної потужності в порядку, передбаченому Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж.
2. Після погодження завдання на проектування, споживач забезпечує виготовлення проектної документації на обладнання (переобладнання) об'єкта (будинку, квартири в цілому) та/або внутрішньобудинкових мереж електроопалювальною установкою та/або кухонною електроплитою і звертається з заявою (листом) до енергопостачальника для погодження.
3. Енергопостачальник перевіряє виготовлену проектну документацію на відповідність завданню на проектування та погоджує проект.
У разі величини  прогнозованого розрахункового навантаження об’єкту споживача в межах першого ступеню стандартного приєднання (крім багатоквартирних будинків), погодження проекту виконують філії.  В інших замовник звертається із заявою на погодження проекту до головного офісу ПАТ «Полтаваобленерго» за адресою: м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5.
Погодження проекту, щодо відповідності технічних характеристик ввідного комутаційного апарату електроустановки об’єкту величині проектованого розрахункового навантаження і відповідності засобу обліку вимогам ПКЕЕН та ПУЕ, здійснюється заступником начальника філії зі збуту електричної енергії (заступником начальника філії).
4. Споживачем (власником) відповідного об'єкту проводиться введення в експлуатацію реконструйованого та/або побудованого, або технічно переоснащеного об'єкту.
Звертаємо увагу, що підтвердженням встановлення електрообладнання для опалення, приготування їжі,  тощо, є документи про уведення в експлуатацію електроопалювальної установки та/або кухонної електроплити. Для об'єкта архітектури (будинку, квартири) документом про уведення в експлуатацію являється технічний паспорт БТІ та акт про уведення в експлуатацію електроопалювальної установки споживача (акт виконаних робіт), виданий суб’єктом господарської діяльності, який має дозвільні документи (ліцензію, авторизовані сервісні документи, видані виробником обладнання  тощо) на виконання відповідних видів робіт (монтажних, пусконалагоджувальних робіт з електропостачання та електроопалення).
5. Споживач звертається до філії із заявою про факт введення в експлуатацію електрообладнання для опалення, приготування їжі тощо та внесення змін до договору про користування електричною енергією в частині зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності (при збільшенні), тарифної групи, переліку електроустановок, якими обладнано об'єкт споживача чи категорії надійності струмоприймачів.
Підставою для внесення змін у договір про користування є підтвердження проектною документацією закінченого будівництва або реконструкції, довідкою про виконання технічних умов (у разі їх отримання), уведення в експлуатацію електроопалювальної установки та/або кухонної електроплити і надання споживачем наступних документів (копій):
1) Погоджене завдання на проектування;
2) Погоджений проект на реконструкцію, переобладнання або будівництво на об’єкті та/або внутрішньобудинкових мереж;
3) Технічний паспорт БТІ та акт про уведення в експлуатацію електроопалювальної установки споживача (акт виконаних робіт), виданий суб’єктом господарської діяльності, який має ліцензію на виконання монтажних та пусконалагоджувальних робіт систем  електропостачання та електроопалення;
4) Затверджені «мокрою» печаткою копії дозвільних документів (ліцензії, авторизовані сервісні документи, видані виробником обладнання  тощо) проектної та монтажної організацій (суб`єктів господарської діяльності);
5) Копії технічних паспортів електроопалювальних установок (пристроїв);
6) Довідка про виконання технічних умов (у разі їх отримання).
Копії документів, які підтверджуватимуть обладнання житлового приміщення електроопалювальною установкою та/або кухонною електроплитою в установленому порядку, зберігати в філії разом з договором про користування електричною енергією.
Новий тариф застосовується з дати укладення договору про користування електричною енергією із зазначенням переліку електроустановок, якими обладнаний об’єкт та внесенням змін щодо тарифу.

Григорій

 • Гість
Доводимо до Вашого відома порядок обладнання  житлових будинків (квартир) електроопалювальними установками та/або кухонними електроплитами в установленому порядку та вибору споживачем іншого виду тарифу (згідно листів-роз`яснень НКРЕ №4304/27/47-14 від 18.07.2014 р., №4613/13/47-14 від 31.07.2014 р.)
Не вводьте в блуд людей
З яких пір листи-роз'яснення стали нормативними документами?
Дайте посилання на нормативний документ про "...технічний паспорт БТІ ...", якщо не чіпаються несучі конструкції будівлі

SEAN

 • Гість
Полтаваоблэнерго!!!!!
Давайте сделаем так: я задаю вопрос, а вы отвечаете "ДА" или "НЕТ"! По-другому не получается.
 Велико-Кахновский филиал Полтаваоблэнерго требует вносить изменения в технический паспорт дома, хотя в письмах НКРЕ нет такого требования. В вашем ответе тоже нет этого требования.

Вопрос № 1.     
Необходимо ли идти в БТИ и вносить изменения в технический паспорт дома после установки электроотопительного оборудования, если есть проект электроотопления дома?

Вопрос № 2.
Можно ли получить тариф на электроотопление, если отапливать часть дома.

Вопрос № 3.
Можно ли получить тариф на электроотопление, если использовать электроотопление в качестве вспомогательного (для доотопления).

Григорій

 • Гість
1.2. Інструкція  визначає  порядок  та  методику   проведення
технічної  інвентаризації  збудованих (реконструйованих) будинків,
допоміжних будівель та споруд з метою:
     - визначення їх фактичної площі та об'єму (щодо проектних);
     - обстеження та оцінки технічного стану наявних об'єктів;
     - установлення вартості об'єктів.
Технічна інвентаризація проводиться у таких випадках: { Абзац
п'ятий  пункту  1.2  розділу  1  в  редакції  Наказу  Міністерства
регіонального   розвитку,   будівництва   та  житлово-комунального
господарства N 658 ( z2212-12 ) від 28.12.2012 }
     перед прийняттям  в  експлуатацію   завершених   будівництвом
об'єктів,   у   тому   числі  після  проведення  реконструкції  та
капітального  ремонту;  {  Абзац  шостий  пункту  1.2  розділу 1 в
редакції  Наказу  Міністерства регіонального розвитку, будівництва
та  житлово-комунального  господарства  N  658  (  z2212-12  ) від
28.12.2012 }
     перед проведенням  державної  реєстрації  права  власності на
об'єкт  незавершеного  будівництва;  {  Абзац  сьомий  пункту  1.2
розділу  1  в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку,
будівництва   та     житлово-комунального    господарства   N  658
( z2212-12 ) від 28.12.2012 }
     перед проведенням  державної  реєстрації  права  власності на
об'єкт  нерухомого  майна,  що  утворився  в  результаті   поділу,
об'єднання об'єкта нерухомого майна або виділення частки з об'єкта
нерухомого майна,  крім випадків, коли в результаті такого поділу,
об'єднання  або  виділення  частки  завершений будівництвом об'єкт
приймався  в експлуатацію. { Абзац пункту 1.2 розділу 1 в редакції
Наказу   Міністерства   регіонального   розвитку,  будівництва  та
житлово-комунального   господарства   N   658  (  z2212-12  )  від
28.12.2012 }
     В інших   випадках  технічна  інвентаризація  проводиться  за
бажанням замовника.
{ Абзац пункту 1.2 розділу 1 в редакції Наказу
Міністерства     регіонального     розвитку,     будівництва    та
житлово-комунального   господарства   N   658  (  z2212-12  )  від
28.12.2012 }

dinamo1927

 • Гість
Не знаю, чи відповість Полтаваобленерго.Я цю тему "курю", допомагаю друзям, тому вставлю свї 5 копійок.

Вопрос № 1.     
Необходимо ли идти в БТИ и вносить изменения в технический паспорт дома после установки электроотопительного оборудования, если есть проект электроотопления дома?

Лежит передо мной страница БТИ-шного паспорта на дом. Страница 3. Отдельная графа в разделе "Инженерное оборудование". Столбик заглавий:"Вид отопления".Столбик ответов:"Котел электрический". Так почему не надо? Может там неправда должна быть написана? Типа "газовое, централизованное и т.п."? Типа мы государство в лице ДАБК и т.п. обманываем (в плане БТИ), а от него хотим льготный тариф за его-же счет(компенсация в тарифе для обленерго)?

Вопрос № 2.
Можно ли получить тариф на электроотопление, если отапливать часть дома.

Лежит передо мной ДБН В.2.5-23:2010. Приложение Д, таблица Д.1 Исходя из него "можно", но (!!!) рассчетная мощность электроустановки должна выбираться из "загальної площі житла". Т.е. отапливать Вы можете кладовку, но если общая площадь дома 150 кв.м., то мощность электронагревательной установки для получения тарифа должна быть не менее 13,5 кВт и т.д., дословно "інтерполяцією", т.е. пропорцией., соответственно оформляться тариф будет исходя из "загальної площі житла" (см. паспорт БТИ).

Вопрос № 3.
Можно ли получить тариф на электроотопление, если использовать электроотопление в качестве вспомогательного (для доотопления).

Лежали передо мной чуть раньше копии паспортов БТИ. И в графе отопление там было: А) Централизованное. Б). Электрическое. ...  Наличие одного не запрещает наличие второго. Но в даном случае (это была квартира) мужик не смог побороть "Теплоэнерго" и платил за два вида отопления гарантированно. Облэнерго-по льготному тарифу за электричество, которое без проблем оформил с изменением паспорта БТИ, теплоэнерго-по показаниям счетчика гарячей воды.

P.S. Ребята, не думайте, что Облы-это монстры, а государство в лице НКРЕКП-это альтруисты. За все нужно платить. Заплати государственным БТИ и государство компенсирует тебе льготный тариф! А то письмо от НКРЕ с фразой о "технічнім паспорті БТІ" тоже не дураки писали. И что там имели ввиду Облам рассказали. Думаю, тарифов "на шару не будет". Увы...

dinamo1927

 • Гість
Григорий, Вы-же сами цытируете:

1.2. Інструкція  визначає  порядок  та  методику   проведення
технічної  інвентаризації  збудованих (реконструйованих) будинків,
допоміжних будівель та споруд з метою:
     - визначення їх фактичної площі та об'єму (щодо проектних);
     - обстеження та оцінки технічного стану наявних об'єктів;
     - установлення вартості об'єктів.
Технічна інвентаризація проводиться у таких випадках: { Абзац
п'ятий  пункту  1.2  розділу  1  в  редакції  Наказу  Міністерства
регіонального   розвитку,   будівництва   та  житлово-комунального
господарства N 658 ( z2212-12 ) від 28.12.2012 }
     перед прийняттям  в  експлуатацію   завершених   будівництвом
об'єктів,   у   тому   числі  після  проведення  реконструкції  та
капітального  ремонту...

  Если изменение однозначных даных в паспорте БТИ (см. графеу "Вид отопления") не реконструкция, то что это, если не повод для "технічної інентаризації?

ДБН А.2.2-3-2004. Приложение Б. Стр.25.
«Реконструкція – перебудова існуючих об’єктів виробничого та цивільного призначення, пов’язана з удосконаленням виробництва, підвищенням його техніко-економічного рівня та якості вироблюваної продукції, поліпшенням умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміною основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри).»

В том-же ДБН где-то есть упоминание о необходисости согласования проектной документации с органами арх- (и т.д.) контроля в случае зменения "инженерных сетей".Это словосочетание помню точно.

Григорій

 • Гість
Григорий, Вы-же сами цытируете:
Ну мо, що ви реконструююєте?)
Поставили розетку-біжіть в БТІ !
Не шукайте на свою голову мороки
Якщо б ви прибудували приміщення під ел.котел-то так
« Останнє редагування: 02 Листопад 2015, 16:07:15 від Григорій »

dinamo1927

 • Гість

dinamo1927

 • Гість
"Розетки" в паспорті БТІ не відображені, а "вид опалення"-недвозначно.

SEAN

 • Гість
dinamo1927
По первому вопросу. Чистый трёп и ни одной ссылки на нормативные документы.
По второму вопросу. Чистый трёп с притягиванием за уши справочного приложения Д из ДБН В.2.5-23:2010. Приложение Д рассматривает жилища 3-го вида, а это от 150 до 600 кв.м и заявленной мощностью от 60 до 140 кВт.
По третьему вопросу. Чистый трёп и ни одной ссылки на нормативные документы.

И ещё ...  ДБН А.2.2-3-2004 не действует давно.

dinamo1927, спасибо за тренировку )))


Полтаваобленерго

 • Гість
Відповідь надана. прошу закрити тему.