Автор Тема: Номинальный ток автоматического выключателя ввода  (Прочитано 17072 раз)

SEAN

  • Гість
Вопрос к НКРЕКП!

Прошу ответить со ссылкой на нормативные документы,
каким должен быть номинальный ток автоматического выключателя 3-х фазного ввода
при выделенной мощности 6 кВт.

Григорій

  • Гість
Вопрос к НКРЕКП!

Прошу ответить со ссылкой на нормативные документы,
каким должен быть номинальный ток автоматического выключателя 3-х фазного ввода
при выделенной мощности 6 кВт.
Якщо є 3-ф двигуни, то Іном АВ<= 2,62*6 кВт<=13.92 А
стандартна вставка 16 А
І просто без ел. двигунів в даному випадку всеодно вставка 16 А
2,2*6 кВт =13,2 А

див.ПУЕ п.3.1.32
« Останнє редагування: 11 Жовтень 2015, 14:47:40 від Григорій »

SEAN

  • Гість
ПУЕ п.3.1.32 не нашел. Может этот пункт ещё пишут?
Из каких нормативных документов взяты коэффициенты 2,62 и 2,2?

Spt

  • Гість

SEAN

  • Гість
Spt, спасибо!

Григорій

  • Гість
ПУЕ п.3.1.32 не нашел. Может этот пункт ещё пишут?
Из каких нормативных документов взяты коэффициенты 2,62 и 2,2?
Коефіцієти з підручників по вибору АВ=К123*... 
(надійності, розкид характеристик, точність вставки...)
Ще сходіть сюди
http://выключатель-автоматический.рф/Выбор/Выбор%20автомата%20по%20мощности.html#Таблица выбора автоматов по мощности
« Останнє редагування: 13 Жовтень 2015, 11:41:48 від Григорій »

GeForce

  • Гість
Я не нкре, поэтому в качестве информации для размышления отпишусь, может пригодится
ПУЕ п.3.1.32 не нашел. Может этот пункт ещё пишут?
Такого пункта не существует
Скачай вот тут действующие на текущий момент пуе http://eom.com.ua/index.php?action=downloads;sa=view;down=2806   файл   ПУЕ-2014-Міненерговугілля.pdf 
Открывай страницу 437   и читай всю главу 3.1
Но проблема в том что в ПУЕ нет четкого определения как и чем ограничивается мощность по договору с енергопоставщиком, в них идет реч только про автоматы защиты електроустановок о том что эти нормы служат для определения автомата ограничивающего разрешенную мощность там речи нет.
В правилах пользования электроенергией или других нормативных документах тоже насколько я знаю четкого определения нет.  В этом вопросе принято "как договоришся"...

Из каких нормативных документов взяты коэффициенты 2,62 и 2,2?
Из книжек которые как говорится "к делу не пришьешь".

НКРЕ как всегда ответ в стиле студента - "приблызно", вообщето для расчета тока трехфазной активной мощности нада пользоватся общепринятыми физическими формулами, если трехфазная мощность 10квт, то 10 квт /0,4 Квольт/1,73 = 14,45 ампер на фазу, либо расчет в бытовом стиле с использыванием напряжения 220 или 380 вольт тоже обычно принимается 10 000 ват/ 380вольт / 1,73 = 15,21 ампер.
Если облэнерго захочет то при мощности по договору 6 квт (не кВА, тоесть только активная мощность) может по всей строгости посчитать расчетный ток-  6киловат/0,4киловольт/1,73=8,67 ампер и втулит трехфазный автомат на 10 ампер и доказать чтото другое или впихнуть поправку на косинус фи будет почти невозможно.
Но эти цитаты в письме НКРЕ из правил для населения, которое в меньшей степени страдает от проблемы отсутствия чёткого законного норматива по выбору автомата ограничения мощности.

НКРЕКП

  • Гість
Вопрос к НКРЕКП!

Прошу ответить со ссылкой на нормативные документы,
каким должен быть номинальный ток автоматического выключателя 3-х фазного ввода
при выделенной мощности 6 кВт.
З наданої інформації, величина замовленої приєднаної потужності становить 6 кВт (380 В), трифазне приєднання.
При цьому, максимальна сила струму навантаження, враховуючи приєднану сумарну потужність по фазам 6 кВт, номінальну напругу по фазі 220 В та косинус кута між фазною напругою та струмом навантаження (cos φ = 0,92), який протікає тією самою фазою, визначається за формулою:   і становить приблизно 5,70 А.
Відповідно до пункту 3.1.4 Правил улаштування електроустановок (ПУЕ) номінальні струми плавких вставок запобіжників і струми вставок автоматичних вимикачів, які слугують для захисту окремих ділянок мережі, у всіх випадках слід обирати по можливості найменшими по розрахунковим струмам цих ділянок або по номінальним струмам електроприймачів, але таким чином, щоб апарати захисту не відключали електроустановки при короткострокових перевантаженнях (пускові струми, піки технологічних навантажень, струми при само запуску). Таким чином, номінальний струм для головного кола вимикача вибираємо найближчим номіналом, який випускається промисловістю, а саме, 6,3 А.
НКРЕКП

Григорій

  • Гість
З наданої інформації, величина замовленої приєднаної потужності становить 6 кВт (380 В), трифазне приєднання.
При цьому, максимальна сила струму навантаження, враховуючи приєднану сумарну потужність по фазам 6 кВт, номінальну напругу по фазі 220 В та косинус кута між фазною напругою та струмом навантаження (cos φ = 0,92), який протікає тією самою фазою, визначається за формулою:   і становить приблизно 5,70 А.....
????????????????????? не ганьбіться
Вопрос к НКРЕКП!
Прошу ответить со ссылкой на нормативные документы,
каким должен быть номинальный ток автоматического выключателя 3-х фазного ввода
при выделенной мощности 6 кВт.
Р=6 кВт, U=380 В, 3 фази, 1,73 -корінь кв. з 3-х, cos φ = 0,92,
Іном АВ (А)=Р(кВт)/(1,73*0,38 (кВ)*0,92) =6/0,605=9,9 (А)
З врахуванням К1*К2*К3*...(надійності, розкид характеристик, точність вставки...) =1,44
І вст АВ (А)=1,44*9,9 А =14,3 А
Найближча вставка 16 А
« Останнє редагування: 23 Жовтень 2015, 12:33:57 від Григорій »

Spt

  • Гість
За необхідності вмикати побутову праску потужністю 2 кВт, трифазний електродвигун потужністю 1 кВт, та ін дрібними приладами для прикладу до 1 кВт, мену сумарно потрібно 4 кВт та 380 В.

Але при цьому через фазу протікатиме струм 9 А на праску +  1,5А на двигун = вже понад 10А без освітлення і т.д..

Побутові електроприлади випускаються, а відповідно і однофазні мережі проектуються, на струм і потужність до 16А. Це НКРЕКП не врахувало.

Ducks

  • Гість
5,7 А  ;D
Будем надется "математики" извинятся за ошибку.

SEAN

  • Гість
Global Moderator отправлен на повышение квалификации ))) По возвращении ответит  :)

Spt

  • Гість
тим часом нова редакція правил:

Цитувати
«У разі трифазного приєднання електроустановки побутового споживача до електричної мережі приєднана потужність має бути розподілена максимально рівномірно по кожній фазі. Допускається розбіжність завантаження між фазами не більше 30%. При цьому, електропостачальник має право встановлювати обмеження сили струму (потужності) за кожною фазою виходячи з даних про розрахункові значення сили струму та потужності заявлених споживачем.
Потужність нових об’єктів, створених в результаті розділення об’єкта співвласниками, визначається за проектною документацією, згідно з якою здійснюється це розділення.»;

які в кого є пропозиції?

Григорій

  • Гість
які в кого є пропозиції?
Наведена цитата стосується рівномірного розподілу навантаження.
Практика показує, що беруть 3-ф, а все навантаження  на одній фазі
А якщо розраховувати вставку по фазі (220 В), то для прикладу про 6 кВт, 3 фази:
Іном АВ (А)=Р(кВт. фази)/(0,220(кВ)*0,92) =2/0,2024=9,9 (А). Як бачим, нічим не різняться результати з вище наведеними розрахунками
« Останнє редагування: 05 Листопад 2015, 08:28:33 від Григорій »

Spt

  • Гість
а для цього прикладу?
Цитувати
За необхідності вмикати побутову праску потужністю 2 кВт (фаза А), трифазний електродвигун потужністю 1 кВт, та ін дрібними приладами для прикладу до 1 кВт(на інших двох фазах), мену сумарно потрібно 4 кВт та 380 В.

які підстави брати з мене гроші за потужність яка мені не потрібна?