Автор Тема: Інформація щодо вартості ціни на природного газу  (Прочитано 1196 раз)

Offline shumi_san

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 31
    • Перегляд профілю
Прошу НКРЕКП предупредить облгазы, а в последующим штрафовать за несвоевременное предоставления информации касательно стоимости природного газа.
с 01.10.2015 г. изменилась стоимость природного газа для пром. потребителей. На официальных сайтах облгазов по состоянию на утро 01.10.2015 есть информация о стоимости только с 01.07.2015 г.

НКРЕКП

  • Гість
Відповідь НКРЕКП
« Reply #1 : 12 Жовтень 2015, 15:14:31 »
Відповідно до пункту 3.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом, затверджених  постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 12 січня 2015 року № 9, ліцензіат зобов’язаний  забезпечити надання споживачам інформації (через засоби масової інформації, свій веб-сайт тощо), зокрема, щодо їх прав, установлених цін на природний газ відповідним категоріям споживачів на поточний рік та тарифів на його розподіл, транспортування і постачання за регульованим тарифом, параметрів якості природного газу, а також надання на запит споживача інформації щодо обсягів природного газу, спожитого в минулому та поточному роках.
    З 1 вересня 2015 року  встановлений НКРЕКП граничний рівень ціни для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання становив 6600 грн за 1000 м3 без урахування податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, який справляється у розмірі 2 відсотків, тарифів на послуги з транспортування, розподілу і постачання природного газу за регульованим тарифом. Зазначений граничний рівень ціни для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання було розміщено на офіційному веб-сайті постачальника природного газу.
У зв’язку з прийняттям  Закону України «Про ринок природного газу» (далі − Закон) і одночасним припиненням дії Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу»,  з  01 жовтня 2015 року у НКРЕКП відсутні повноваження щодо забезпечення проведення цінової політики на ринку природного газу (у частині встановлення цін на природний газ для  споживачів України).
Відповідно до статті 3 Закону ринок природного газу функціонує на засадах вільної добросовісної конкуренції, крім діяльності суб'єктів природних монополій, та за принципами, зокрема, забезпечення високого рівня захисту прав та інтересів споживачів природного газу, у тому числі забезпечення першочергового інтересу безпеки постачання природного газу, вільної торгівлі природним газом та рівності суб'єктів ринку природного газу незалежно від держави, вільного вибору постачальника природного газу.
Закон передбачає, державне регулювання монопольних ринків, а також розвиток вільної добросовісної конкуренції на товарному ринку природного газу, тобто на оптовому і роздрібному ринках природного газу діятиме принцип вільного ціноутворення (крім випадку, коли з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу на суб'єктів ринку природного газу покладені спеціальні обов'язки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України).
НКРЕКП