Автор Тема: Про правомірність документів , що витребує АК Харківобленерго , прошу розяснення  (Прочитано 2738 раз)

svegra

  • Гість
Добрий день .
Я є власником ІНДІВІДУАЛЬНОГО житлового будинку .
Підключений до мереж Харківоблєнерго , дозволена потужність 5 квт час .
Будинок не газіфікований , до теперішнього часу опалювався деревиною. Але за станом здоровья зараз мені важко користуватися таким видом опалення .
Вирішив перейти на єлектроопалення .
Згідно проекту буде встановлений єлектрокотел потужністю 12 квт час .
Для збільшення дозволеної потужності  отримую дозвіл АК Харківоблєнерго на збільшення потужності на 10 квт час .
Звісно з оплатою докуплених кіловат .

Для оформлення тарифів на єлектроопалення отримав у АК Харківоблєнерго перелік документів та дій  , які я повинен надати та зробити для оформлення тарифу на електропалення .
Ссилка на офіційний сайт Харківоблєнерго  :
http://www.oblenergo.kharkov.ua/2_potreb_consylt_vopros_1.htm

Також надаю отриманий мною перелік :
- отримати у виконавчому органі місцевої ради народних депутатів дозвіл на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит;
- замовити технічні умови на збільшення потужності об'єкту архітектури; (власнику або балансоутримувачу об'єкта архітектури звернутися до Інформаційно-консультаційного відділу АК “Харківобленерго” або до відповідного відділення районних електричних мереж );
- розробити проект на переобладнання електричних мереж та подати його на погодження енергопостачальнику;
- встановити та підключити електрообладнання відповідно до проектного рішення;
- власниками об'єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих або технічно переоснащених об'єктів;
- звернутися до енергопостачальника з письмовою заявою для переукладання договору про користування електричною енергією з врахуванням проведених змін та надати необхідні документи (документ виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації, паспорт громадянина, узгоджений проект на переобладнання електричних мереж, копії протоколів електричних випробувань у відповідності до п. 1.1. “Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів”, ідентифікаційний код, документ про право власності або користування).

Під час звернення до виконавчого органу місцевої влади з метою  отримання  :
- дозвіл на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит;
- документу виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації,

мною було отримано від органу місцевої влади відмову у на наданні вищенаведеного дозвілу на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит та документу виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації,  у звязку з тим  , що надання документів для ІНДІВІДУАЛЬНОГО ( звертаю на це увагу ) житлового будинку не належить до іх компетенції та суперечить чинному діючому законодавству .


На своему офіціальному сайті Харківоблєнерго посилається на  ст. 152 Житлового кодексу України , яка гласить , що
переобладнання житлових будинків проводиться на підставі дозволу виконавчого органу місцевої ради народних депутатів.

Але у офіційному науково-практичному коментарі до ст . 152 Житлового кодексу України прямо вказано :

" Коментар:

1. Ст. 152 ЖК встановлює, що обов'язковою умовою проведення переобладнання і перепланування жилих будинків (квартир), що перебувають у приватній власності, є отримання дозволу на це виконавчого комітету відповідної місцевої ради депутатів.

Поняття переобладнання та перепланування визначені у Правилах утримання жилих будинків та прибудинкових територій.

Переобладнання - улаштування в окремих квартирах БАГАТОКВАРТИРНИХ( звертаю особливу увагу )   будинків індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.
Перепланування - до елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.

Враховуючи те, що зазначені Правила переважно регулюються відносини за участю суб'єктів, на балансі яких перебувають багатоквартирні жилі будинки, наведені визначення можуть стосуватись переобладнання та перепланування житла його приватним власником лише тією мірою, якою це не суперечить сутності даних відносин."

Тобто , у моему випадку , в звязку з тим що провожу переобладнання ІНДІВІДУАЛЬНОГО ( знову звертаю на це особливу увагу ) згідно коментарю до ст 152 Житлового Кодексу України та Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій ДОЗВІЛ  на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит та ДОКУМЕНТ виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації  НЕ ПОТРІБЕНІ і вимога іх надання суперечить діючому законодавству .

Крім цього мною було вивчено Порядки оформлення тарифів  на єлектроопалювання у інших Облєнерго України і в жодному з них не встановлено вимог  отримання  ДОЗВІЛу  органу місцевої влади на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит та ДОКУМЕНТу виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації при переобладнанні ІНДІВІДУАЛЬНИХ житлових будинків .

Для прикладу надаю ссилку та витяг з офіційного сайту ПАТ " ЧернівціОблєнерго "
http://oblenergo.cv.ua/news.php?cid=1952&page=1

Для існуючих об’єктів, які потребують збільшення дозволеної потужності з урахування використання електроопалення та/або стаціонарних електричних плит:
-       самостійно або за участі проектної організації сформувати завдання на проектування обладнання власного об'єкта або його частини (окремої квартири) кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками;
-       звернутись до енергопостачальника з метою з'ясування необхідності збільшення потужності відносно зазначеної в договорі та погодження споживачу завдання на проектування;
-       згідно з вихідними даними, розробити проектні рішення на переобладнання об'єкта споживача (квартири) та/або внутрішньобудинкових мереж;
-       замовити в електропередавальній організації послугу з приєднання додаткової електричної потужності;
-       встановити і підключити електрообладнання у відповідності з проектним рішенням;
-       внести зміни до договору про користування електричною енергією.


На підставі вищенаведеного  прошу надати мені офіційні розяснення щодо законності та відповідності чинному законодавству вимог АК " Харківоблєнерго "  надання  мною при оформленні тарифів на єлектроопалювання та збільшення дозволеної потужності з урахування використання електроопалення для ІНДІВІДУАЛЬНОГО житлового будинку    ДОЗВІЛу органів місцевої влади  на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит та ДОКУМЕНТу виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації при переобладнанні ІНДІВІДУАЛЬНИХ житлових будинків в звязку з тим , що неможливість отримання вищенаведених дозвілу та документу від виконавчого органу місцевої влади не дає  змоги оформлення тарифу на єлектроопалення .

Офіційне роз яснення прошу опубліковати у цій темі .
Також прошу зобовязати АК Харківоблєнерго привести у відповідність діючому законодавству перелік документів та дій , у частині витребування  ДОЗВІЛу органів місцевої влади   на переобладнання житлового будинку з метою встановлення електротермічних засобів опалення та/або стаціонарних електричних плит та ДОКУМЕНТу виконавчого органу місцевої влади про відповідність переобладнаного об'єкта проектній документації при переобладнанні ІНДІВІДУАЛЬНИХ житлових будинків. які необхідні для оформлення тарифу на єлектроопалення , в тому числі внести зміни  на офіційному сайті .
« Останнє редагування: 22 Вересень 2015, 13:48:02 від svegra »

Влад Нечай

  • Гість
Непосредственного законодательства по этому поводу еще нет. Проект  спец раздела "Порядка применения тарифов" получил огромное количество противоречивых замечаний и пока не получил шансов на согласования для утверждения и регистрации в Минюсте. Поэтому разяснение НКРЕ http://www3.nerc.gov.ua/?id=8666 есть солянкой из Минрегионбудовского законодательства. В разяснении ни слова о резрешениях местных органов- это придумка Харьковоблэнерго. 

svegra

  • Гість