Автор Тема: садовый кооператив  (Прочитано 1791 раз)

9005

  • Гість
садовый кооператив
« : 12 Вересень 2015, 21:27:21 »
Имеет ли право руководство садового кооператива требовать оплату за электроэнергию по новому тарифу?
Показания счётчика были сняты 31 августа, а платить счёт за август   пошли 12 сентября, а руководство кооператива потребовало оплатить по новым тарифам. Кооператив расположен в Вышгородском районе Киевской области.
Как решить проблему, куда обращаться?

Влад Нечай

  • Гість
Re: садовый кооператив
« Reply #1 : 12 Вересень 2015, 22:10:22 »
Права руководства СК определяються статутом СК, принятыми на основании статута "правилами колективного пользования эл-ей и обязательствами по договору с энергокомпанией.В соседней теме была история СК, договор которого с энергокомпанией предусматривал расчетный период не совпадающий с календарным месяцем (с 9-го одного месяца по 9-е следующего) и применением тарифа, дейсвующго в конце расчетного периода.Возможно у Вашего СК аналогичная ситуация и эл-я потребленная после 9 августа (например) должна оплачиваться по тарифам сентября.
Как член СК Вы имеете право ознакомиться со всеми документами СК, связанными с проблемой. Если же Вам откажут, то прийдется обращаться в суд- контролирующие органы не имеют права вмешиваться в отношения в гражданских обеденениях( по крайней мере раньше так было).

ПАТ Київобленерго

  • Гість
Re: садовый кооператив
« Reply #2 : 20 Листопад 2015, 15:23:50 »
Имеет ли право руководство садового кооператива требовать оплату за электроэнергию по новому тарифу?
Показания счётчика были сняты 31 августа, а платить счёт за август   пошли 12 сентября, а руководство кооператива потребовало оплатить по новым тарифам. Кооператив расположен в Вышгородском районе Киевской области.
Как решить проблему, куда обращаться?

     Шановний авторе 9005!
     Взаємовідносини сторін в частині електрозабезпечення регулюються діючим в Україні законодавством, зокрема Законом України «Про електроенергетику» (далі-Закон), Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996 (зі змінами та доповненнями) (далі - ПКЕЕ), Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 (далі - ПКЕЕН). Дані правила є обов’язковими для виконання споживачами електроенергії, а також для підприємств, які здійснюють передачу та постачання електроенергії.
      У відповідності до пунктом 1.2 ПКЕЕ населений пункт - юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту.
      Згідно з пунктом12.4 ПКЕЕ закупівля електричної енергії у постачальника за рахунок коштів споживачів населеного пункту, умови використання електричної енергії, розрахунків за неї, умови технічного забезпечення електропостачання електроустановок споживачів населеного пункту, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту регулюються установчими документами населеного пункту та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між споживачами населеного пункту та населеним пунктом щодо обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту.
     Слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання», введеного в дію Постановою Верховної Ради України № 4572-VI від 22.03.2012, громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Відповідно до підпунктів 2 та 5 статті 22 Закону № 4572-VI від 22.03.2012 втручання державних органів та службових осіб у діяльність об’єднань громадян не допускається, крім випадків, передбачених цим законом.
     Наголошуємо, що садове товариство - це добровільне об'єднання фізичних осіб, ціль яких в організації колективного саду та городництва і створення умов для культурного проведення вільного часу на земельних ділянках. Садове товариство має статус юридичної особи, яка користується правами і виконує відповідні обов’язки, пов’язані з його діяльністю, та має самостійний баланс.
      Садові товариства мають повну господарську самостійність у впровадженні своєї діяльності і покривають свої витрати за рахунок внесків членів товариства.
      Відповідно до статті 18 та частини 3 статті 26 Закону України «Про електроенергетику», пункту 1.2 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, п.п. 5, 7 пункту 10.2 Правил користування електричною енергією та частини 1 статті 319 і статті 322 Цивільного кодексу України Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник електроустановок зобов’язаний забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до чинних вимог нормативних документів.
      Враховуючи вищевикладене наголошуємо, що питання утримання, експлуатації і обслуговування електроустановок, збору членських внесків, оплати спожитої електроенергії членами садового товариства, дотримання членами садового товариства Правил користування електричною енергією, використання або відключення електроенергії і т. д. відносяться до компетенції садового товариства та врегульовуються Статутом товариства і рішеннями загальних зборів.
     ПАТ «Київобленерго» є ліцензіатом з передачі та постачання електричної енергії і здійснює постачання електричної енергії підприємствам, організаціям, установам, населенню та населеним пунктам в Київській області.
     Метою діяльності ПАТ «Київобленерго» є задоволення суспільних потреб в його продукції, роботах, послугах, задоволення потреб споживачів електроенергії в умовах функціонування єдиної енергетичної системи України та реалізація на підставі одержаного прибутку соціальних та економічних інтересів акціонерів Товариства. Одним з основних видів діяльності Товариства є отримання, передача, розподіл та постачання електроенергії споживачам на умовах укладених договорів по тарифах, що регулюються вiдповiдно до чинного законодавства.
     ПАТ «Київобленерго» не вповноважене контролювати додержання як фізичними ,так і юридичними особами, вимог законодавства України, втручатися у відносини між іншими особами та надавати правову оцінку їх діям.
     Якщо садовим кооперативом порушуються Ваші права та зачіпаються законні інтереси, тоді рекомендуємо звертатися за захистом своїх прав та законних інтересів  у судову інстанцію в порядку, встановленому чинним законодавством України.

З повагою, ПАТ "Київобленерго"

Walter

  • Гість
Re: садовый кооператив
« Reply #3 : 20 Листопад 2015, 15:39:12 »
Имеет ли право руководство садового кооператива требовать оплату за электроэнергию по новому тарифу?
Показания счётчика были сняты 31 августа, а платить счёт за август   пошли 12 сентября, а руководство кооператива потребовало оплатить по новым тарифам. Кооператив расположен в Вышгородском районе Киевской области.
Как решить проблему, куда обращаться?

А який стосунок має Київобленерго до ваших правовідносин з садовим товариством???