Автор Тема: новые тарифы и расчеты по ним  (Прочитано 2008 раз)

Offline Евгений 1991

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 38
    • Перегляд профілю
новые тарифы и расчеты по ним
« : 08 Вересень 2015, 17:47:07 »
Добрый вечер! Наше садовое товарищество (думаю, не одно оно) попало в интересную ситуацию. Согласно додатка №2 к договору с Харьковоблэнерго, порядок расчетов за потребленную электроэнергию осуществляется по тарифу, действующему на окончание расчетного периода. Расчетный период исчисляется с 9 по 9 число следующего месяца. Т.е. фактически мы оплачиваем за потребленную электроэнергию с 09 августа до 31 августа по уже новому тарифу.  Ведь в постанове №220 НКРЭ однозначно установлено начало действия новых тарифов- с 1 апреля и с 1 сентября. Облэнерго же таким образом самостоятельно ввело новый тариф раньше установленного НКРЭ сроком.Налицо противоречие договора существующему законодательству. Каким образом устранить это противоречие и осуществить перерасчет за неверно оплаченную услугу?

Offline Евгений 1991

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 38
    • Перегляд профілю
Re: новые тарифы и расчеты по ним
« Reply #1 : 10 Вересень 2015, 08:42:49 »
Что ж, молчание представителей Облэнерго является лучшим ответом. Что и подтвердила беседа с представителями НКРЭ.

Kharkivenergy

  • Гість
Re: новые тарифы и расчеты по ним
« Reply #2 : 11 Вересень 2015, 12:56:58 »
У відповідності до п. 6.1 “Правил користування електричною енергією” далі - ПКЕЕ), затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28 (із змінами та доповненнями), розрахунки споживача за використану електричну енергію здійснюються за розрахунковий період відповідно до умов договору про постачання електричної енергії, укладеного між споживачем та постачальником електричної енергії (далі - Договір). Згідно з п. 6.6 ПКЕЕ у Договорі обов'язково зазначаються початок та тривалість розрахункового та/або планового періоду для розрахунку плати за спожиту електричну енергію, форма та порядок оплати, терміни здійснення планових платежів та остаточного розрахунку.
   Пунктом 6.12 ПКЕЕ передбачено, що величина коштів, яку має оплатити споживач за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію, визначається постачальником електричної енергії за однією із наведених у вказаному пункті схем, зокрема такою: період між датами на початку та в кінці розрахункового періоду прирівнюється до періоду дії тарифу (календарного місяця), і величина коштів, які має сплатити споживач, визначається як добуток обсягу електричної енергії, спожитої (переданої) між датами зняття показів засобів обліку, на тариф, який діяв на початок або кінець розрахункового періоду відповідно до умов договору. Обрана схема обов'язково зазначається у договорі і не може бути змінена до закінчення терміну дії договору або внесення до договору в установленому порядку відповідних змін.
   У відповідності до положень Договору, що укладається АК “Харківобленерго” із садовими товариствами, сума коштів, яку має оплатити Споживач за спожиту в розрахунковому періоді електричну енергію, визначається наступним чином: період між датами на початку та в кінці розрахункового періоду прирівнюється до періоду дії тарифу (календарного місяця) і величина коштів, які має сплатити споживач, визначається як добуток обсягу електричної енергії, спожитої (переданої) між датами зняття показів засобів обліку, на тариф, який діяв на  кінець розрахункового періоду. Таким чином, розрахунки за електричну енергію, спожиту у розрахунковому періоді з 09.08.2015 до 09.09.2015, повинні проводитись за тарифом, що діє станом на вересень поточного року. Вказаний порядок розрахунків  повністю відповідає вимогам п. 6.12 ПКЕЕ. Зазначимо, що Договір підписується повноважними представниками постачальника і споживача та скріплюється печатками сторін. Таким чином  постачальник і споживач підтверджують згоду із умовами договору та приймають на себе відповідні зобов'язання.