Автор Тема: Багатозонні лічильники  (Прочитано 5967 раз)

synevir

 • Гість
Багатозонні лічильники
« : 08 Вересень 2015, 15:33:40 »
 Агов, “Рівнеобленерго” та НКРЕКП!
 Перестаньте “зливати” Державну програму з енергоефенктивності!!!! Уряд намагається хоч якось підтримати людей і вивести країну з енергетичної кризи, а ви несвідомо(чи свідомо?..) гальмуєте цей процес!
   Коротко суть питання: цією постановою(http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248431083  ) Кабмін крім іншого додав(і правильно зробив!) в перелік енергоефективного обладнання, на придбання якого частину кредиту він компенсує, БАГАТОЗОННІ ЛІЧИЛЬНИКИ. Усі три державні банки у Рівному(які приймають участь в цій програмі) - Ощад, УкрЕксім та УкрГаз вже підтвердили готовність укладати кредитні договори на придбання багатозонних лічильників. Тобто в банк потрібно просто принести РАХУНОК НА ПРИДБАННЯ ЛІЧИЛЬНИКА(як товару), А НЕ РАХУНОК НА ЙОГО ЗАМІНУ(як послугу), що зараз видає “Рівнеобленерго”.
    Ще приблизно в червні можна було самостійно взяти в будь-якого постачальника відповідний рахунок і принести до “Рівнеобленерго” на перепрограмування/заміну “свій” повірений/сертифікований багатозонний лічильник. А вже з липня “Рівнеобленерго” начебто на підставі посилення контролю з боку НКРЕКП за дотриманням виконання пунктів “Правил користування електричною енергією” почав “штовхати” “свої” лічильники. Звісно вже по своїй ціні,- вгадайте з одного разу: більшій чи меншій ринкової? :)….   Але питання зовсім не в цьому. А в необхідності просто надати людям можливість скористатися державною допомогою на купівлю лічильника. Мені здається, на даний час можливі два варіанти вирішення цього питання НКРЕКП (як регулятором ринку) і Обленерго( як оператором):
1.) НКРЕКП узаконює самостійну купівлю рекомендованих двохзонних лічильників кінцевими споживачами і передачу цих лічильників ними(споживачами) для встановлення Обленерго(як реально було до липня 2015р.). Фактично такий варіант для споживача був би оптимальний, так як вилучив би з цієї схеми ”найпрозоріші” процедури закупівлі Обленерго лічильників  ;
2.)  Обленерго здійснює титанічне надзусилля і розділяє загальний рахунок за послуги для споживачів на два рахунки — безпосередньо за послуги демонтажу/монтажу та, власне, рахунок на сам лічильник.
  Прошу вважати цей лист офіційним зверненням до цих поважних організацій. При необхідності надсилання офіційного паперового варіанту, прошу повідомити шапку листа( на кого безпосередньо надсилати та адресу).
   Не буду приховувати, що аналогічного листа надіслав до ще однієї представницької організації з контролюючими функціями, яка безпосередньо курує виконання вказаної державної програми,- Держенергоефективності. Цікаво, яку відповідь нададуть вони і якими будуть їхні наступні дії…

Рівнеобленерго

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #1 : 27 Жовтень 2015, 12:54:37 »
Враховуючи ініціативи Уряду, ПАТ "Рівнеобленерго" наразі розглядає і вивчає та тестує всі можливі варіанти реалізації  спеціальної форми рахунків, в яких вартість приладу обліку буде зазначатись окремим рядком.
В силу складної технологічної системи, реалізувати такий рахунок негайно не є можливим, але Товариство працює в напрямку якнайшвидшого вирішення питання, порушеного споживачем.

synevir

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #2 : 27 Жовтень 2015, 14:57:19 »
    Дякую за оперативну відповідь(не пройшло і двох місяців :) )... 
Користуючись можливістю діалогу, що намітився, хочу уточнити: Наскільки довго "...Товариство буде працювати в напрямку якнайшвидшого вирішення питання, порушеного споживачем..."?
    Можливо потрібна якась допомога споживача або сторонніх фахівців? Не соромтесь, шановне "Рівнеобленерго", просіть!  Будемо усім миром якось допомагати вам розділити багатостраждальні рахунки.
   А якщо серйозно, - у вас же є в штаті немало бухгалтерів/економістів/юристів,  є досвідчений фаховий місцевий представник НКРЕКП,  є представники держбанків,що приймають участь у програмі,  є в кінці кінців саме Агенство з енергоефективності,яке в першу чергу допоможе вам(і методично, і інформаційно, і законодавчо,якщо потрібно буде) - хіба не можна вже щось "виродити"? Наприклад, елементарно вказувати в рахунку не сам лічильник, а чарівну фразу "КОМПЕНСАЦІЯ ВИТРАТ НА ПРИДБАННЯ БАГАТОЗОННОГО ЛІЧИЛЬНИКА марка/тип", за якою ви можете сховати усі ваші процедурні чи фінансові "нестиковки".   До речі, представник Ощаду підтвердив, що рахунки з вказанням "Компенсація витрат на придбання..." можуть прийматися в роботу по держпрограмі з енергоефективності і по них будуть укладатися кредитні угоди.  ПРОСТО ЗАЙМІТЬСЯ СЕРЙОЗНО ЦИМ !!!!
    Вірю у вас і сподіваюсь на оперативний результат без додаткового стимулювання. До речі, ще один місцевий оператор енергоринку ВП"Енергозбут"ДТГО "Львіська залізниця" без проблем надає своїм споживачам-фізичним особам рахунки на багатозонні лічильники( АБО ПРИЙМАЄ НА ВСТАНОВЛЕННЯ РЕКОМЕНДОВАНІ ЛІЧИЛЬНИКИ, ЯКІ СПОЖИВАЧІ ПРИДБАЛИ САМОСТІЙНО).

    P.S. Крім мене сподіваються на ваш результативний розгляд( і подальшу компенсацію вартості та встановлення багатозонних лічильників) ще 5 моїх знайомих і друзів, в яких просто немає часу і терпіння з вами щось з'ясовувати. Вони просто чекають.  А скільки ще людей по області не можуть скористатися цією програмою по багатозонних лічильниках... :(

Провокашка

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #3 : 28 Жовтень 2015, 00:11:44 »
А я дозволю собі оцінити дану п'єсу, як класичний приклад побутової корупції, в  якій є спонукання до порушення законодавства, маніпулювання поняттями законодавчого акту на свою користь, посилання на традиційність порушення, представлення позитивних, надихаючих прикладів порушення, що не отримали покарання. Цікаво, як мінфін чи казначейство (той хто буде відшкодовувати з бюджету частину кредиту)- оцінить тезу фахівця банку, що "громадянин купує лічильник"  і "громадянин відшкодовує витрати енергокомпанії на придбання лічильника " це тотожні поняття. А німці зробили б інакше -звернулися б до  Меркель з пропозицією терміново визначитись - уряд гарний чи розумний - хто купує лічильники для обєктів населення - сам споживач чи енергокомпанія?

synevir

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #4 : 28 Жовтень 2015, 14:52:43 »
  Пане Провокашка, про яке "спонукання до порушення та маніпулювання поняттями законодавчого акту на свою користь" Ви кажете? Я ПРОСТО ХОЧУ НА ЗАКОННИХ ПІДСТАВАХ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ У ПРИДБАННІ ЛІЧИЛЬНИКА ВІД ДЕРЖАВИ(якщо вже вона сама запровадила цю допомогу)! ЧОГО "ОБЛЕНЕРГО" МЕНІ В ЦЬОМУ ВІДМОВЛЯЄ(навіть не вказуючи причини)? ВИ можете мені це пояснити?
   Ви взагалі мали досвід "спілкування" з "Обленерго"? Коли енергопостачальна компанія самовільно(без будь-яких підстав) перераховує плату за спожиту ел/енергію; коли всупереч отриманим нею офіційним спискам з собезу, самовільно знімається пільга? І довести щось дуже проблемно. А офіційна переписка затягується надовго і без будь-яких результатів. Розумієте, це така собі держава в державі, яка мало і вибірково реагує на ЗАКОННІ клопотання і звернення споживачів.
  Згоден з Вами, що в Німеччині такого і близько не могло б бути, але на жаль,- ми живемо в Україні і те, що "Правила  користування електричною енергією”(написані НКРЕКП)  не стикуються з Законом(прийнятим ВР) і підзаконними нормативними Актами Кабміну щодо енергоефективності та усе це разом ніяк "не накладується" на якесь своє внутрішнє корпоративне лекало місцевого "Обленерго" - УСЕ ЦЕ НЕ ПРОБЛЕМИ КІНЦЕВОГО СПОЖИВАЧА. 
  Але проблему цю споживач ПОВИНЕН ПІДНІМАТИ ПУБЛІЧНО,- дзвонити/писати/звертатись - в тому числі і на цьому форумі, інакше вона просто "зажується", затреться і забудеться.  Щодо ініціювання недовіри уряду з такого чисто орг.-технічного питання, про яке йде мова в цій гілці, то якщо користуватися таким підходом - років 50 в Україні не буде ніякого уряду - надто багато маємо набагато глобальніших проблем. От така "п'єса" :'( 

Нечипорук В.

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #5 : 29 Жовтень 2015, 12:00:36 »
Для вирішення поставленої проблеми Вас запрошує комерційний директор ПАТ "Рівнеобленерго". Контакти на сайті .

synevir

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #6 : 29 Жовтень 2015, 21:53:42 »
Володимир Олександрович, дякую за допомогу!
  Я вже був у Андрія Олександровича декілька місяців тому...На жаль, тоді не вдалося вирішити це питання(хоча тоді воно дійсно стояло трохи по-іншому). Смислу йти ще раз не бачу,- просто написав і зареєстрував вхідний лист з відповідним проханням, тільки на іншого керівника(який був вказаний в запропонованому договорі на заміну лічильника). Усі свої координати для відповіді вказав,- тепер просто чекаю. Але не "індивідуального" рішення, а рішення яким зможуть на законних підставах скористатися  усі інші споживачі(в тому числі мої знайомі і колеги, які чекають цього)...

Spt

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #7 : 30 Жовтень 2015, 08:11:43 »
Стукайте і вам відкриють. А нема бажання вирішити питання то так і буде...
Було б цікаво якби Ви тут поділились результатами зустрічі.

synevir

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #8 : 30 Жовтень 2015, 21:49:10 »
Якщо буде результат,- обов'язково поділюся.
Якщо не буде - тим більше поділюся :(!.........................

Провокашка

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #9 : 01 Листопад 2015, 22:16:53 »
На сайті Держрегулятора викладено проект змін до ПКЕЕн. Є зміни й по Вашій темі(пункт 12 ), проте вони не в повній мірі вирішують проблему використання компенсації при купівлі енергозберігаючого обладнання.Мабуть редакція стара, треба доповнити виключення відповідними обставинами. Дерзайте. Не забудьте про обгрунтування.

synevir

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #10 : 11 Травень 2016, 18:15:27 »
   Шановне "Рівнеобленерго"!!!
  Сподіваюсь Ви хоч інколи ще заходите в цей форум(по крайній мірі зобов'язані). Прошу надати відповідь на ключове питання, яке піднімалося в цій гілці, а саме:  чи можете Ви вже виділити з загального рахунку на послуги з встановлення багатозонного лічильника  безпосередньо рахунок на сам лічильник(як на товар)?"
   Пройшло вже майже 9 місяців з моменту звернення. Думаю, що це достатній час для результативного "...розгляду, вивчення та тестування всіх можливих варіантів реалізації  спеціальної форми рахунків, в яких вартість приладу обліку буде зазначатись окремим рядком..." Чи не так?

Рівнеобленерго

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #11 : 19 Травень 2016, 10:48:01 »
Для отримання рахунку на багатотарифний прилад обліку, необхідно підійти в абонентський відділ району електричних мереж та написати відповідні заяви, оскільки змінився тип приладу обліку та його вартість. Зауважимо, що рахунок можна буде отримати на наступний робочий день з моменту написання заяв.

synevir

 • Гість
Re: Багатозонні лічильники
« Reply #12 : 19 Травень 2016, 14:33:20 »
   Дякую за оперативну і, сподіваюсь, дійсно хорошу відповідь! Невже "крига скресла" і можна просто так прийти написати заяву і отримати через якийсь час рахунок на багатозонний лічильник? 
   Тоді, якщо Ви вже тут на форумі,- уточніть, будь ласка, назву пропонованого Вами багатозонного лічильника(раніше пропонувався, здається, НІК 2102-01.Е2Т 5(60)А) і хоча б приблизну Вашу пропоновану ціну на нього(на сьогоднішній день). Це не має бути якоюсь секретною інформацією. Дякую!