Автор Тема: Садоводческое общество  (Прочитано 1495 раз)

Евгений Заноза

  • Гість
Садоводческое общество
« : 01 Вересень 2015, 14:16:38 »
Садоводческое общество. 

Какие тарифы должны применяться с 1 сентября с учетом того, что в садоводческом обществе есть члены общества, проживающие в зарегистрированных домах. 

как я понимаю, для общества должен действовать единый тариф.

Електрична енергія, яка витрачається в дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) та освітлення території, відпускається за тарифом 65,75 коп. за 1 кВт·год (без податку на додану вартість).

а для проживающего населения по пункту 1.2

1.2. Населенню, яке проживає в сільській місцевості (у тому числі яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами):
 
Естественно, что это должно применяться в случае наличия раздельных средств учета в целом для общества и для владельцев домов.

ПАТ Київобленерго

  • Гість
Re: Садоводческое общество
« Reply #1 : 20 Листопад 2015, 15:40:36 »
Шановний Євгенію!

Взаємовідносини сторін в частині електрозабезпечення регулюються діючим в Україні законодавством, зокрема Законом України «Про електроенергетику» (далі-Закон), Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996 (зі змінами та доповненнями) (далі - ПКЕЕ), Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 (далі - ПКЕЕН). Дані правила є обов’язковими для виконання споживачами електроенергії, а також для підприємств, які здійснюють передачу та постачання електроенергії.
      У відповідності до пунктом 1.2 ПКЕЕ населений пункт - юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту.
      Згідно з пунктом12.4 ПКЕЕ закупівля електричної енергії у постачальника за рахунок коштів споживачів населеного пункту, умови використання електричної енергії, розрахунків за неї, умови технічного забезпечення електропостачання електроустановок споживачів населеного пункту, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту регулюються установчими документами населеного пункту та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між споживачами населеного пункту та населеним пунктом щодо обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту.
     Слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання», введеного в дію Постановою Верховної Ради України № 4572-VI від 22.03.2012, громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Відповідно до підпунктів 2 та 5 статті 22 Закону № 4572-VI від 22.03.2012 втручання державних органів та службових осіб у діяльність об’єднань громадян не допускається, крім випадків, передбачених цим законом.
     Наголошуємо, що садове товариство - це добровільне об'єднання фізичних осіб, ціль яких в організації колективного саду та городництва і створення умов для культурного проведення вільного часу на земельних ділянках. Садове товариство має статус юридичної особи, яка користується правами і виконує відповідні обов’язки, пов’язані з його діяльністю, та має самостійний баланс.
      Садові товариства мають повну господарську самостійність у впровадженні своєї діяльності і покривають свої витрати за рахунок внесків членів товариства.
      Відповідно до статті 18 та частини 3 статті 26 Закону України «Про електроенергетику», пункту 1.2 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, п.п. 5, 7 пункту 10.2 Правил користування електричною енергією та частини 1 статті 319 і статті 322 Цивільного кодексу України Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник електроустановок зобов’язаний забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до чинних вимог нормативних документів.
      Враховуючи вищевикладене наголошуємо, що питання утримання, експлуатації і обслуговування електроустановок, збору членських внесків, оплати спожитої електроенергії членами садового товариства, дотримання членами садового товариства Правил користування електричною енергією, використання або відключення електроенергії і т. д. відносяться до компетенції садового товариства та врегульовуються Статутом товариства і рішеннями загальних зборів.
     ПАТ «Київобленерго» є ліцензіатом з передачі та постачання електричної енергії і здійснює постачання електричної енергії підприємствам, організаціям, установам, населенню та населеним пунктам в Київській області.
     Метою діяльності ПАТ «Київобленерго» є задоволення суспільних потреб в його продукції, роботах, послугах, задоволення потреб споживачів електроенергії в умовах функціонування єдиної енергетичної системи України та реалізація на підставі одержаного прибутку соціальних та економічних інтересів акціонерів Товариства. Одним з основних видів діяльності Товариства є отримання, передача, розподіл та постачання електроенергії споживачам на умовах укладених договорів по тарифах, що регулюються вiдповiдно до чинного законодавства.
     ПАТ «Київобленерго» не вповноважене контролювати додержання як фізичними ,так і юридичними особами, вимог законодавства України, втручатися у відносини між іншими особами та надавати правову оцінку їх діям.
     Якщо садовим кооперативом порушуються Ваші права та зачіпаються законні інтереси, тоді рекомендуємо звертатися за захистом своїх прав та законних інтересів  у судову інстанцію в порядку, встановленому чинним законодавством України.

      Разом з тим, за роз'ясненнями щодо застосування тарифів на електричну енергію для населення пропонуємо звернутися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Або надіслати Ваше питання щодо застосування тарифів на електричну на Форум НКРЕКП за посиланням: http://forum.nerc.gov.ua/index.php?board=1.0.

З повагою, ПАТ "Київобленерго"

Влад Нечай

  • Гість
Re: Садоводческое общество
« Reply #2 : 21 Листопад 2015, 20:49:14 »
Уточню проще.
Если садовод - учасник обеденения "колективный потребитель электроэнергии" ("населенный пункт" по разделу 12 ПКЕЕ), то на него лдично тарифы Постановления НКРЕКП не распространяються. Его обязательство внести деньги в котел СТ для оплаты счета энергокомпании. Чем больше украдут эл-и его колеги садоводы, тем больше прийдется заплатить за его родной кВт.
Если садовод выйдет из  "населенного пункта" и подпишет два договора (12.5 ПКЕЕ), то регистрация его участка в сельсовете позволит ему платить прямо Облэнерго по тарифу " сельское население ", в отличии от такого же незарегистрированного.Он будет платить по тарифу "городское население". Вместе с этой оплатой будет платить СТ за использование сетей и нормативные потери.