Автор Тема: Учет природного газа при работе узла учета в зоне ненормируемых погрешностей  (Прочитано 2331 раз)

Alexandr

  • Гість
Добрый день!
Хотелось бы получить разъяснения по применению некоторых пунктов постановления №618 "Про затвердження Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання", а точнее п. 5.14, 5.15
     5.14. У  разі  використання  лічильників  газу  в комплекті з коректором об'єму газу за умови,  якщо поточне  значення  об'ємної витрати  газу  за  робочих  умов було менше мінімальної,  чисельне значення якої наведено в експлуатаційній документації на лічильник газу q (min л),  під   час  проведення  розрахунків  об'єму  газу рекомендується за  результати  вимірювань  приймати  значення,  що дорівнює q (min л). 

     5.15. У  разі  використання методу змінного перепаду тиску за умови,  якщо поточні значення перепаду тиску та  тиску  газу  були менше  мінімальних значень з діапазонів,  у яких визначені похибки вимірювання об'єму газу,  під час  проведення  розрахунків  об'єму газу рекомендується за результати вимірювань приймати значення, що дорівнюють мінімальним значенням перепаду  тиску  та  тиску  газу, наведеним у документації на вимірювальний комплекс.

Т.е. досчет до минимального расхода и перепада давления носит рекомендательный или обязательный характер, есть ли по этому вопросу официальные разъяснения?
Если это рекомендательный и не обязательный к исполнению пункт, то верно ли что за время работы счетчика в диапазоне ниже минимального паспортного значения (в зоне ненормируемой погрешности) и при условии "недосчитывания" до минимума (п. 5.14,5.15) расчет потребелния должен вестись согласно п.5.13.2, поскольку узел учета не соответствует требованиям Правил п.5.18 и п. 10.2, 10.3?
"5.8. Вимірювання параметрів газу,  об'єму та об'ємної витрати газу  повинні  проводитись  у діапазонах,  у яких відносна похибка
вимірювання  не  перевищує  зазначену у пункті 10.2 та пункті 10.3 цих Правил.
10.2. Найбільше  розрахункове  значення  основної   відносної похибки вимірювань об'єму газу в діапазонах абсолютного тиску газу від 0,25*Р(max) до Р(max) та температури газу від мінус  20  град.С до плюс 40 град.С для вимірювальних комплексів становить:
     - з використанням методу змінного перепаду тиску - +- 3%;
     - з  використанням  лічильників  газу  в  діапазоні  об'ємної витрати газу за робочих умов від q (min)     до q (max) - +- 2,5%.
     10.3. Границі   основної   допустимої    відносної    похибки вимірювання  об'єму  газу  за  робочих  умов  під час використання
лічильників газу у складі вимірювальних комплексів становлять:
     +- 1,0%  -  у діапазоні об'ємної витрати газу за робочих умов від q (t) до q (max);
     +- 2,0% - у діапазоні об'ємної витрати газу за  робочих  умов від q (min) до q(t)."

« Останнє редагування: 13 Вересень 2012, 16:22:11 від Alexandr »

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 21 Вересень 2012, 12:51:40 »
З питань роз’яснень щодо застосування Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005 № 618, доцільно звертатися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (як правонаступника Міністерства палива та енергетики України), яке було головним розробником цих Правил.
НКРЕ