Автор Тема: Приватний ЖЕК перешкоджає заключенню прямих договорів  (Прочитано 2895 раз)

nikolaykor

  • Гість
Доброго дня.

Склалася наступна ситуація. При заселенні у квартиру багатоквартирного будинку ми уклали договір з ЖЕКом на постачання електроенергії (для проведення ремонтних робіт) за тарифом "для населення". Точні цифри напишу пізніше.
Через кілька місяців виявилось, що весь цей час ЖЕК платив до Київобленерго за тарифом "для підприємств", який значно вище.
Тепер ЖЕК присилає нам квитанції з вимогою сплатити "компенсацію", тобто сплатити "заднім числом" по тарифу "для підприємств". У різних жильців ці суми коливаються від кількох сотен до кількох тисяч гривень.

Далі ЖЕК повідомив, що ті хто не сплатить "компенсацію" не укладуть прямі договори з Київобленерго, так як їх виключено зі списків які ЖЕК подав в Київобленерго.
І з 1 вересня всіх "должников" відключать від електропостачання.
В Київобленерго пояснили, що вони нічого вдіяти не можуть. І якщо ЖЕК нас відключить, то так воно і буде. А якщо ми самовільно підключимося, то нас чекає штраф від них.

Цей терор триває вже кілька місяців. Ми справно платили згідно підписаних договорів, є всі квитанції.
Як укласти договір без участі ЖЕКа? Куди можна звернутися та які документи надати?
Прошу допомоги!

ПАТ Київобленерго

  • Гість
Шановний автор nikolaykor!

     Відносини між громадянами (споживачами електричної енергії) та енергопостачальником регулюються Правилами користування електричною енергією для населення (далі по тексту -ПКЕЕН), затвердженими Постановою КМУ № 1357  від 26.07.1999 (зі змінами та доповненнями) та Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996 (зі змінами та доповненнями). Дані правила є обов’язковими для виконання споживачами електроенергії, а також для підприємств, які здійснюють передачу та постачання електроенергії.
     Згідно з частиною 1 статті 67 Господарського кодексу України та відповідно до статті 26 Закону України «Про електроенергетику» і пункту 3 ПКЕЕН, взаємовідносини між Споживачем та ПАТ «Київобленерго» регулюються Договором «Про користування електричною енергією» (далі - Договір).
     Важливою умовою для укладення Договорів з власниками квартир з відповідним застосуванням тарифів на електроенергію є закінчене будівництво об’єктів у відповідності з визначеними чергами будівництва та узгодженими проектними рішеннями щодо влаштування внутрішнього електрообладнання, визначення дозволеної до використання потужності окремих приміщень будинку, застосування комутаційних автоматичних вимикачів захисту.
     Звертаємо Вашу увагу, що згідно положень ПКЕЕН істотними умовами, які повинні бути врегульовані перед підписанням індивідуального договору з споживачем є точка продажу електричної енергії даному споживачу, дозволена до використання потужність та комерційний облік електричної енергії (тип лічильника, місце його встановлення, держповірка, початкові показники та інше).
     Дана інформація повинна міститься в проекті внутрішнього електропостачання будинку, який в свою чергу повинен бути погоджений постачальником електричної енергії, тобто ПАТ «Київобленерго». При цьому загальна потужність по об’єкту архітектури - багатоквартирному будинку не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами.
     Для укладання індивідуальних договорів з власниками квартир багатоквартирного житлового будинку балансоутримувачу будинку необхідно підтвердити повне виконання вимог нормативних документів щодо зовнішнього електропостачання та  виконати наступне:
1.   Балансоутримувачу будинку  - розробити проект внутрішнього електропостачання житлового будинку із розбивкою дозволеної до використання потужності на загально - будинкові потреби будинку (у разі їх наявності) та по кожній окремій квартирі в межах загальної по будинку потужності, що була дозволена технічними умовами на приєднання, виданими забудовнику (проект готує організація, що має ліцензію на проектування електричних мереж).
2.   Балансоутримувачу будинку - проект внутрішнього електропостачання житлового будинку погодити в центральному офісі
ПАТ «Київобленерго» за адресою: вул. Стеценка, 1-а, м. Київ, на відповідність вимогам Правил улаштування електрообладнання (ПУЕ).
3.   Балансоутримувачу будинку - привести схему внутрішнього електропостачання житлового будинку, по-квартирного обліку та засобів обліку на загально будинкові потреби відповідно до нормативно-технічної документації (проектних рішень);
4.   Балансоутримувач будинку, після виконання проектних рішень (технічних заходів) щодо внутрішнього електропостачання будинку, повинен звернутися до районний підрозділ ПАТ «Київобленерго» з заявою про внесення змін його в чинний договір про постачання електричної енергії на загально будинкові потреби та укладання Договору про спільне використання технологічних електричних мереж та надати погоджену в енергопостачальній організації належним чином оформлену технічну документацію: технічні умови, робочий проект, рішення по проекту, проект внутрішньо будинкового електропостачання; декларації Державного архітектурно-будівельного контролю на введення об’єктів в експлуатацію, протоколи випробувань електротехнічною лабораторією та її атестат акредитації;
5. За наявності у мешканців будинку документів, що підтверджують їх право власності на житло або користування ним, визначений    балансоутримувач будинку має звернутись до енергопостачальника із заявою про укладення з кожним власником квартири Договору про користування електричною енергією та наданням реєстру власників квартир.
6. Після цього, для укладення Договору про користування електричної енергії, відповідно до вимог ПКЕЕН, кожен власник квартири, або уповноважена ним особа, повинні надати енергопостачальнику заяву про укладення Договору та копії наступних документів:
- паспорт;
- довідку податкового органу про включення власника до державного реєстру фізичних осіб (присвоєння ідентифікаційного коду);
- документ, який підтверджує право власності чи користування фізичної особи на об’єкт електропостачання ( витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно, в даному випадку на квартиру);
- у разі, якщо споживач має право на встановлені законодавством пільги  з оплати спожитої електричної енергії, додатково додається оригінал та копія документа, що підтверджує право на отримання пільги щодо сплати за спожиту електроенергію  та довідку про склад сім’ї (форма № 3).

З повагою, ПАТ «Київобленерго»

Walter

  • Гість
Доброго дня.

 При заселенні у квартиру багатоквартирного будинку ми уклали договір з ЖЕКом на постачання електроенергії (для проведення ремонтних робіт) за тарифом "для населення". Точні цифри напишу пізніше.

Будинок на той час мав статус житлового і був введений в екплуатацію?

nikolaykor

  • Гість
5. За наявності у мешканців будинку документів, що підтверджують їх право власності на житло або користування ним, визначений    балансоутримувач будинку має звернутись до енергопостачальника із заявою про укладення з кожним власником квартири Договору про користування електричною енергією та наданням реєстру власників квартир.
Дякую за відповідь.

Підкажіть будь ласка по п.5. У якому документі це написано. Бо саме цей пункт жеком ігнорується.
На скільки мені відомо жек подав "вибірковий" реєстр.

nikolaykor

  • Гість

Будинок на той час мав статус житлового і був введений в екплуатацію?
[/quote]
Введений був. Стосовно статусу, де це подивитись?

Offline Angelaaa

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю
Добрый день, сталася подібна ситуація, чеез те не може коректно працювати моя компаниія  тут , з ким звязатися щоб скоріше вирішити питання?

Offline Влад Нечай

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 124
    • Перегляд профілю
Після 1 січня 19 року істотно змінилось правове поле щодо індивідуальних договорів у багатоквартирних будинках.
Зокрема відбулось розділення діяльності з розподілу та постачання ел-ї. Тепер першим кроком має стати укладання з оператором розподілу договору, за яким він приєднає до свої території розподілу внутрішньобудинкові електромережі аж до лічильника на квартиру/нежитлове приміщення. Але для цього балансоутримувач (приватний ЖЕК)/ОСББ) має укласти з оператором розподілу Договір про спільне використання технологічних мереж (внутрішньобудинкових). Але такі договори у свій час були визнані безпідставними, бо технологічні мережі багатоквартирного будинку є спільною власністю та невідємною частиною квартир/комерційних приміщень власників.
Для врегулювання цих обставин впровадили поняття Мала система розподілу (МСР). Балансоутримувач будинку реєструється в НКРЕКП як Оператор  МСР (без ліцензування) , формує свою територію розподілу та створює на межі кожного приміщення в будинку точку розподілу зі своїм кодом, уклавши договір з власниками приміщень про розподіл ел-ї. Дані про точки розподілу та обліки вносить в базу енергоринку. Після цього споживач може укласти договір з будь яким постачальником (наприклад Постачальником універсальних послуг).
Примусити  балансоутримувача виконати необхідні дії можна на основі рішення зборів співвласників.