Автор Тема: Як розраховується вартість спожитої електричної енергії при зміні тарифу  (Прочитано 4034 раз)

Анна Л.

• Гість
Добрий день. В січні 2015 року в мене змінився тариф на розрахунок за спожиту електроенергію з тарифу "для населення" на тариф "для населення, що проживає в житлових будинках, обладнаних електрооплаювальними установками". До 17 січня діяв старий тариф, але споживання не було, показники 0 (ми відпочивали в Карпатах, дом було вимкнено загальним автоматом). З 17 січня почав діяти новий тариф, за яким було спожито 5000 квт в межах тарифу і 3758 квт поза межами тарифу. Як правильно розраховується споживання в такому випадку? Якими нормами (з посиланням на конкретні постанови, іх пункти) це регламентується? Дякую за відповідь.

Провокашка

• Гість
Українське суспільство не заробило на те, щоб мати найдетальніше законодавство з усіх питань, в тому числі щодо розрахунку вартості ел-ї при зміні посеред місяця місячного обсягу споживання по одному з блочних тарифів. Відповідь на Ваше питання- "Спеціальних Постанов щодо цього нема".Розвязання проблеми в пошуку згоди сторін договору щодо алгоритму розрахунку вартості. Енергокомпанія запропонувала Вам свій алгоритм розрахунку. Ваша справа погодитись, або запропонувати обгрунтований алтернативний алгоритм. Якщо сторони не досягають згоди, то спірне питання вирішується в суді.

Анна Л.

• Гість
Дякую за відповідь. Чи можу я посилатися на неї при спілкуванні з представниками Київенерго? Я отримала офіційний лист-відповідь від Київенерго, де вони загальними фразами типу "Згідно Постанови", без указання номерів постанов і іх пунктів, обгрунтовують свій метод розрахунку згідно якому я повинна заплалтити на 2200 грн. більше, ніж рахую я.

Spt

• Гість
а чому тариф змінився саме з 17 числа? які дії передували цьому? А чи є у Вас докази що Ви були відсутні по 17-те число?думаю відповідями на ці запитання можна однозначно закрити проблему.

Провокашка

• Гість
Якщо алгоритм розрахунку, запропонований Київенерго тотожний алгоритму відображеному в тексті за ссилкою www.koe.vsei.ua/koe/documents/Lyst_NKRE_168.pdf, то раджу зважити , що цей алгоритм підтримало НКРЕКП, хоч і "психологічно", а не нормативно. Хоча у судді може бути свій алгоритм (особисті перекрнання).

Spt

• Гість
наскільки я зрозумів, в автора з 17 числа прийняли в експлуатацію електроопалення. Напевно 17 числа мав би відбутись допуск? чи може 17 числа писали заяву про перехід на інший тариф?

Анна Л.

• Гість
17 січня Київенерго підписало договір про зміну тарифу. І змінило мої дані в особистому кабінеті.

Анна Л.

• Гість
Якщо алгоритм розрахунку, запропонований Київенерго тотожний алгоритму відображеному в тексті за ссилкою www.koe.vsei.ua/koe/documents/Lyst_NKRE_168.pdf, то раджу зважити , що цей алгоритм підтримало НКРЕКП, хоч і "психологічно", а не нормативно. Хоча у судді може бути свій алгоритм (особисті перекрнання).
Мені здається цей алгоритм стосується тільки розрахунку в грудні за листопад. А в мене проблема з розрахунком в лютому за січень. Тоді вже діяв ліміт 5000 кВтхгод. Я вважаю правильним такий розрахунок: з 1 по 17 січня 0 кВт (не було споживання) з 17 по 31 січня 8758 кВт (вперше було підключене електроопаленя по всьому будинку, будинок довго набирав тепло). Всі ці дані відображено в особистому кабінеті, тому що перед підписанням договору потрібно було внести показники лічильника і вони були внесені і не відрізнялися від показників на 1 січня. Я рахую так: 5000 кВтх0,237 коп. + 3758 кВтх0,9576 коп. = 4783,66 грн. Київенерго рахує так: середньодобове споживання за січень 2015 р.  в межах обсягу 5000 квтг / 31 день = 161,29 квтг/день. з 17 по 31 січня (за 15 днів)  спожито 15 х 161,29 кВтг = 2419 кВтг х 0,23 = 573,30 грн. 8758 кВтг - 2419 кВтг = 6339 кВтг х 0,9576 = 6070,23 грн. Всього 6643, 53 грн.
Різниця між нашими підрахунками становить 1859,86 грн.!
Моє питання в тому чи закріплений такий розрахунок, яких зробило Київенерго якимось офіційним документом?

Spt

• Гість
17 січня Київенерго підписало договір про зміну тарифу. І змінило мої дані в особистому кабінеті.

типовий договір на користування електроенергією передбачає фіксування показників лічильника на момент підписання. Які показники вказано в договорі від 17 числа, таким буде і правильний розрахунок.

Провокашка

• Гість
Відображений   розрахунок не закріплений офіційним документом.
Розрахунок Київенерго  каже "беремо новий тариф(електроопалення),встановлений для місячного розрахункового періоду, але внесений в договір 17 числа та застосовуємо його до 13-ти денного розрахункового періоду, зменшивши пропорційно обсяг першого блоку й збільшивши відповідно обсяг 2-го блоку". Обгрунтованість в частині порядку застосування тарифів сумнівна.
В основі Вашого розрахунку положення "зміни щодо виду тарифу, внесені в договір з 17 числа розповсюджуються на відносини з 1-го числа даного місяця". Додаткові угоди допускають такі алгоритми, але за згодою сторін. Типовий договір не розглядає вивертів динаміки споживання всередині розрахункового місяця(тут споживав, тут не споживав).
Альтернативна позиція.
Вартість місячного споживання за старим тарифом-10985,8грн, вартість місячного споживання за новим тарифом 4783,7грн. Середньозважена вартість за інтервалами дії двох тарифів 8030,5грн.
Ось Вам вибір для судового рішення.

Анна Л.

• Гість
Дякую всім за грунтовні відповіді. Буду продовжувати листування з Київенерго.