Автор Тема: Збільшення потужності  (Прочитано 4991 раз)

grim8409

  • Гість
Збільшення потужності
« : 23 Червень 2015, 22:11:08 »
Доброго дня. Скажіть будь-ласка чи законна відмова у збільшенні потужності гаража якщо я офіційно звертався в Хмельницькобленерго та додав усі необхідні документи та мав бажання заплатити вартість надання тех умов (900грн за кВт). Свою заяву та абсурдну відповідь додав у ВКЛАДКАХ. Виявилось що Тех.Умови виготовили але їх не погодив Головний інженер Хмельницькобленерго. З відповіді все зрозуміло.

Яким чином та до кого мені можна звернутися для оскарження  такої неправомірної на мою думку відповіді.

На даний час гараж підключено до електромереж з дозвол.потужністю 1,6кВт 380В. Але навіть болгарка вибиває, не говорячи вже про електросварку.

ПОСТАНОВА 17.01.2013  № 32 Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж
1.3. Електропередавальна організація не має права відмовити в приєднанні до її мереж електроустановки замовника за умови дотримання ним вимог цих Правил.
Правила виконав - подав заяву, додав документи, додав старі тех.умови на 1,6кВт.

grim8409

  • Гість
Re: Збільшення потужності
« Reply #1 : 23 Червень 2015, 22:30:15 »
Все те сама історія http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=1089.msg6484#msg6484

Слід зазначити, що обмеження по потужності для гаражів не існує.
НКРЕ

Держенергонагляд

  • Гість
Re: Збільшення потужності
« Reply #2 : 27 Серпень 2015, 15:16:43 »
      На сьогоднішній день відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників до електричних мереж регулюються Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 №32, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 08.02.2013 за № 236/22768 (далі – ППЕЕМ).
      У відповідності до вимог пункту 1.3 ППЕЕМ, послуга з приєднання надається на підставі договору про приєднання. Для отримання проекту договору про приєднання  (зміну технічних параметрів) замовник звертається до електропередавальної організації за місцем розташування його електроустановок із заявою про зміну технічних параметрів  -  збільшення величини дозволеної до використання потужності електроустановок об'єкта.
      Слід зазначити, що технічні умови на зміну технічних параметрів - збільшення величини дозволеної до використання потужності електроустановок об'єкта, згідно з вимогами пункту 2.1.2 ППЕЕМ,  видаються енергопостачальником безкоштовно. Однак, оплата вартості робіт з приєднання до електричних мереж в залежності від обсягу замовленої до збільшення величини потужності, згідно з вимогами пункту 2.1.3 ППЕЕМ, здійснюється замовником.
      Отже, з метою збільшення величини дозволеної до використання потужності, споживач, у відповідності до вимог пункту 1.3 ППЕЕМ, має звернутися до енергопостачальника із заявою про збільшення величини дозволеної до використання потужності, типова форма якої наведена у додатку 2 до ППЕЕМ, з наданням відповідних документів.
      Після цього, між енергопостачальником та споживачем має бути укладено договір про приєднання, проведено споживачем оплату вартості робіт з приєднання до електричних мереж в залежності від обсягу замовленої до збільшення величини потужності.
      Слід відмітити, що згідно з вимогами пункту 2.1.3 ППЕЕМ, строк надання послуги зі стандартного приєднання  для електроустановок першого ступеня потужності (до 16 кВт) становить 15 робочих днів від дня оплати замовником електропередавальній організації вартості приєднання відповідно до договору про приєднання.
      Згідно з вимогами пункту 1.3 ППЕЕМ, електропередавальна організація не має права відмовити в приєднанні до її мереж (збільшенні величини дозволеної до використання потужності) електроустановки замовника за умови дотримання ним вимог ППЕЕМ.
      Звертаємо увагу, що вимогами нормативних документів у сфері електропостачання не передбачено обмеження максимальної величини дозволеної до використання потужності електроустановок гаражів побутових споживачів.
      Отже, дії енергопостачальника в частині відмови побутовому споживачу у збільшенні ним величини дозволеної до використання потужності у гаражі у визначеному ППЕЕМ порядку неправомірні та такі, що суперечать вимогам нормативних документів у сфері електропостачання.
      У відповідності до вимог пункту 3.4.1 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від 13.06.1996 № 15/1, ліцензіат повинен діяти згідно із законодавством України та нормативно-технічними документами.
      Таким чином, у разі невиконання енергопостачальником вимог нормативних документів у галузі електроенергетики, у тому числі в частині відмови у збільшенні величини дозволеної до використання потужності електроустановок гаража, тощо пропонуємо звертатися до НКРЕКП за адресою: вул. Смоленська, 19, м. Київ, 03680, або за тел. (044) 241-90-01.