Автор Тема: Щодо примушування з боку ПАТ "АЕС Київобленерго" укладати договори на обслуговув  (Прочитано 3473 раз)

victory77

  • Гість
Вже місяць існує практика в усіх РП, що ні одна підстанція 10/0,4 кВ не може включитись, поки абонент не укладе договір на обслуговування з ПАТ "АЕС Київобленерго". Практика існує, як неофіційно заявляють в РП, із усної вказівки керівництва компанії. В той же час, ПАТ "АЕС Київобленерго" не має навіть Дозволу Держгірпромнагляду на вищезазначені роботи (підвищеної небезпеки згідно Постанови КМ №1107), не кажучи про відсутність атестованої електротехнічної лабораторії. При перевірці Держенергонагляду вимагається мати протоколи вимірювань та випробувань, і абоненту необхідно додатково укладати договір на проведення вимірювань та випробувань з іншою організацією. Про питання ремонтів обладнання в рамках договору на обслуговування  взагалі можна не згадувати: Київобленерго не проти провести за окремі кошти ремонт (наприклад заміну автоматичного вимикача в ТП), але терміни виконання відповідного ремонту можуть сягати декількох місяців, в той же час змінити текст договору на обслуговування не  є можливо. Як можна вплинути на цю ситуацію щодо вільного вибору підрядника на обслуговування?

Виталий

  • Гість
Думаю, что для исправления ситуации необходимо официальный запрос в ПАО "АЭС Киевобленерго", получить официальный ответ. Указанные документы в антимонопольный комитет.

energy

  • Гість
Як можна вплинути на цю ситуацію щодо вільного вибору підрядника на обслуговування?
А зачем Вам сторонняя организация для обслуживания Ваших электроустановок?
Вы можете для этого создать свою службу и аттестовать ее в установленном порядке.
Я думаю это будет дешевле и проще, чем платить кому ни попадя и ничего за это не получать.
Посмотрите Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів:
Цитувати
1.3. Для забезпечення безпечної та надійної експлуатації електроустановок, як правило, у споживача створюється електротехнічна служба (відділ, група) з необхідною кількістю електротехнічних працівників, залежно від класу напруги живлення, складності робіт з обслуговування електроустановок.
1.4. Для безпосереднього виконання функцій щодо організації експлуатації електроустановок керівник споживача своїм розпорядчим документом повинен призначити особу, відповідальну за електрогосподарство, та особу, яка буде її заміщати у разі відсутності (відпустка, хвороба)...
Цитувати
1.6. У разі економічної недоцільності створення електротехнічної служби (відділу, групи) у споживача, який має електроустановки II та III категорій з надійності електропостачання на напругу до 1 кВ, електроустановки споживача передаються за договором на обслуговування спеціалізованій організації.
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1097.1273.1000&nobreak=1
« Останнє редагування: 29 Серпень 2012, 15:42:26 від energy »

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідно до пунктів 1.9 та 1.10 IV розділу «Організація експлуатації електроустановок» Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006     № 258 (із змінами, які набирають чинності з 03.09.2012) експлуатація електроустановок на напругу понад 1 кВ, власником яких є населення, допускається у разі, якщо власник має V групу з електробезпеки або уклав договір про надання послуг щодо обслуговування цих електроустановок з електропередавальною або спеціалізованою організацією. Власник електроустановки або, у разі укладення відповідного договору, електропередавальна чи спеціалізована організація забезпечують виконання заходів щодо організації експлуатації електроустановок відповідно до вимог цих Правил.
У разі якщо власник електроустановки самостійно здійснює організацію експлуатації цієї електроустановки, то повноту і достатність розроблених заходів він повинен узгоджувати з відповідним територіальним органом центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду.
Для виконання робіт в діючих електроустановках (які відносяться до об'єктів підвищеної небезпеки) або для їх обслуговування споживач має право залучати спеціалізовану організацію.
Експлуатація електроустановок споживачів спеціалізованою організацією повинна бути забезпечена відповідно до вимог цих Правил.

Таким чином, споживач має право класти договір про надання послуг щодо обслуговування електроустановок як з електропередавальною організацією (у Вашому випадку ПАТ «АЕС «Київобленерго») так і з будь-якою іншою організацією. Яка має право на виконання таких робіт.
НКРЕ