Автор Тема: Несправедливий тариф на електроенергію для великої сім’ї  (Прочитано 2921 раз)

Віктор Дихановський

• Гість
Несправедливий тариф на електроенергію – при споживанні більше 600 кіловат починається оплата “для заможних” (гривня 40 копійок). У нас велика сім’я – двоє дітей, мама пенсіонерка. 600 кіловат – це по 120 кіловат на одну людину. В той же час якщо сім’я складається з однієї людини, він завжди буде платити по тарифу 36 копійок і трохи по 63 копійки, навіть при неощадливому витрачанні електроенергії.
Пропоную встановлювати тарифи з урахуванням кількості членів сім’ї.

Spt

• Гість
а у вас кожен окрему лампочку має? і телевізори дивляться всі окремо?

Віктор Дихановський

• Гість
У тому то і справа, що велика сім’я є ощадливішою, ніж мала, завдяки спільним лампочкам і телевізору. Але велика сім’я витрачає більше енергії, ніж мала, тому що їх більше: для однієї людини достатньо включити лампочку в одній кімнаті, для п’ятьох людей треба включати лампочки в різних кімнатах. Крім того в сім’ї з п’ятьох людей частіше включають світло на кухні, у ванній, в коридорі, в туалеті.
Але теперішній тариф ставить велику сім’ю, яка є більш ощадливою і менш заможною, у значно гірші умови, ніж мала сім’я, яка при нових тарифах може продовжувати без оглядки витрачати електроенергію.

Spt

• Гість

згідно інфографіки, одна лампочка накалювання 100 Вт за годину обходиться в 3 коп. Економка - менше 1 коп.
4 додаткових лампочки погоди для великої сім"ї, в якій троє людей отримують доходи, погоди не зроблять.

Walter

• Гість
Несправедливий тариф на електроенергію – при споживанні більше 600 кіловат починається оплата “для заможних” (гривня 40 копійок). У нас велика сім’я – двоє дітей, мама пенсіонерка. 600 кіловат – це по 120 кіловат на одну людину. В той же час якщо сім’я складається з однієї людини, він завжди буде платити по тарифу 36 копійок і трохи по 63 копійки, навіть при неощадливому витрачанні електроенергії.
Пропоную встановлювати тарифи з урахуванням кількості членів сім’ї.

А 200 кубів газу по пільговій ціні на житло без врахування  кількості членів сімї не те саме???

Віктор Дихановський

• Гість
Рахувати треба все, у тому числі і більшу кількість лампочок для великої сім’ї. Але крім лампочок є холодильник, пральна машина, пилосос, праска, комп’ютери (для учнів). Все це разом робить погоду для великої сім’ї.
Мова йде про те, що велика сім’я новими тарифами поставлена в гірші умови, ніж мала. І це несправедливо, бо велика сім’я витрачає менше енергії на одну особу, ніж мала, тобто ми вигідніші для держави, а нас ставлять у гірші умови.

Spt

• Гість
Не переживайте. Ще два роки потерпіти і всі будуть в однакових умовах, без пільових тарифів.
Тоді-то вже холостяки помучаться в своїх хоромах, порівняно з вигіднішою для держави, ощадливішою сім"єю.

Feniks84

• Гість
Не переживайте. Ще два роки потерпіти і всі будуть в однакових умовах, без пільових тарифів.
Тоді-то вже холостяки помучаться в своїх хоромах, порівняно з вигіднішою для держави, ощадливішою сім"єю.
Це при умові що в цій сімї всі збережуть робочи місця......  в іншому випадку холостяки будуть почувати себе не гірше.

Держенергонагляд

• Гість
         Згідно положень статті 9 Закону України «Про електроенергетику» (із змінами і доповненнями) та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.081996 № 929 (із змінами і доповненнями), питання, які можуть бути вирішені Держенергонаглядом, мають належати до його компетенції, тобто стосуватися нагляду за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
         Згідно норм статті 11 Закону України «Про електроенергетику», органом державного регулювання діяльності  в електроенергетиці є Національна  комісія,  що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
          Одним із основних завдань НКРЕКП є забезпечення проведення цінової та тарифної політики в електроенергетиці, а також контроль за додержанням ліцензіатами умов та правил здійснення ліцензованої діяльності і застосування до них відповідних санкцій за їх порушення (положення статті 12 Закону України «Про електроенергетику»).
          Тому, щодо тарифів на електроенергію Держенергонагляд пропонує звертатись до НКРЕКП за адресою: вул. Смоленська,19, м. Київ, 03057, або за тел. (044)204-48-27.