Автор Тема: Заключення договорів з мешканцями багатоквартирної новобудови  (Прочитано 2094 раз)

Gorenichi_Sadova

  • Гість
Доброго дня!
Я один із власників квартири у багатоквартирному будинку по вулиці Садовій, 8а у с. Гореничі. Квартири у нас почали заселятись ще 3 роки тому, нині більшість власників ще у 2014р отримали право власності на свої квартири. Проте заключити договори на постачання електроенергії ми на даний час не змогли.
У забудовника виникли невідповідності по категоріям з отриманими від Київобленерго ТУ і проектною документацією, яка також погоджена з Київобленерго. Будинок підключений до ТП, яку будували за спільні кошти забудовники нашого і сусіднього будинку (вул. Садова, 10а). Сусідній будинок був введений в експлуатацію і приєднаний до електромереж ще у 2010 році.
Представники власників квартир нашого будинку разом із забудовником звертались за розясненнями подальших дій до Київобленерго на Стеценка, були на прийомі у заступника тех. директора та начальника договірного відділу (точну назву посади не пригадаю), де було вирішено підняти документацію по нашій ТП для погодження можливості приєднання. Однак жодної документації не було знайдено. Десь загубилась(((( Після чого забудовнику запропонували отримати ще одні ТУ.
Після таких дій мешканці будинку знову залишились заручниками ситуації. З одного боку ми отримали право власності і не можемо предявляти ніяких притензій забудовнику, який в принципі, виконав і в правильному порядку отримав та погодив технічну документацію з Обленерго. Хто допустив помилку, мені невідомо. Але близько 20 сімей наразі змушені оплачувати електроенергію за шаленими тарифами, навіть страшно озвучувати ці суми, які нереальні навіть для забезпечених сімей. Очікувати жесту доброї волі від забудовника у тому, що вони проплатять і отримають ще одні ТУ, нам марно. В середньому кожна окрема квартира оплачує близько 30 тис. грн в рік за електроенергію (і так на протязі 3 років!!!), тому оплатити ще і ТУ, як ви розумієте, ми не потянемо фінансово.
Запропонуйте, будь ласка, варіант вирішення данного питання.
Всі лічильники підключені і встановлені, підключення до ТП виконано на постійній основі.

Gorenichi_Sadova

  • Гість
Нарешті додзвонились до забудовника... Забудовник згоден отримувати нові ТУ, але від них вимагають виконувати реконструкцію задля заробітку! От як бути в такій ситуації >:( Все для людей!!!!!
І хто може надавати консультації в таких ситуаціях? Трьохсторонньої зустрічі Київобленерго уникає, нас чемно випровадили попередній раз і попросили надалі спілкуватись із забудовником.
Все ще жду коментарів...

ПАТ Київобленерго

  • Гість
Шановний споживач!
     З метою приєднання електроустановок багатоповерхового житлового будинку по вул. Садова, 8-а в с. Гореничі, Києво-Святошинський район, замовником будівництва – юридичною особою  у 2008 році було отримано  технічні умови з максимальною потужністю навантаження, що приєднується 130 кВт  та ІІІ категорією за надійністю електропостачання.
Відповідно до отриманих ТУ замовником будівництва було розроблено проектну документацію на мережі зовнішнього електропостачання  багатоповерхового житлового будинку з основними показниками – максимальне навантаження 130 кВт, ІІІ категорія за надійністю електропостачання.
     З урахуванням викладеного вище та фактичного виконання замовником  робіт по будівництву мереж зовнішнього електрозабезпечення, між ПАТ «Київобленерго» та замовником будівництва було укладено і діє договір про постачання електричної енергії  з наступними показниками:
-   величина потужності дозволеної до використання  - 130 кВт;
-   категорія за надійністю електрозабезпечення – ІІІ категорія.
     З метою укладання прямих договорів про користування електричною енергією між власниками квартир у житловому будинку та ПАТ «Київобленерго» (далі – Товариство), забудовником було подано  на узгодження  Товариству проектну документацію на  внутрішні електричні  мережі житлового  будинку (квартири, ліфти, горище, підвал, освітлення прибудинкової території та  загальнобудинкових приміщень).
     За результатами розгляду  наданої проектної документації, у вересні 2014 р. забудовнику було надано зауваження щодо невідповідності показників проекту внутрішнього електропостачання в частині категорії з надійності електропостачання (передбачено навантаження струмоприймачів І та ІІ категорій з надійності електропостачання)  вимогам технічних умов виданих Товариством (все навантаження - виключно ІІІ категорія з надійності електропостачання).
     За зверненням забудовника повторний розгляд проектної документації на  внутрішні електричні  мережі житлового  будинку було проведено Товариством у грудні 2014 року. За результатами розгляду проектної документації  забудовнику було вказано на необхідність отримання  нових технічних умов у зв’язку з невідповідністю параметрів житлового будинку  (10 поверхів)  вимогам по надійності електропостачання струмоприймачів, які були передбачені технічними умовами, отриманими забудовником у 2008 році.
     Відповідно до положень пункту 1.2. Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених Постановою НКРЕ від 17 січня 2013 р. № 32 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08.02.2013 за № 236/22768, при зміні технічних параметрів електроустановок, а саме збільшенні величини дозволеної до використання потужності електроустановки внаслідок реконструкції чи технічного переоснащення об’єкта, підвищення рівня надійності електрозабезпечення  електроустановки (у Вашому випадку перехід з ІІІ категорії на ІІ категорію), зміна схеми живлення електроустановок з однофазної на трифазну  видаються нові технічні умови.
     Про необхідність виконання вищезазначених вимог Товариство неодноразово повідомляло забудовника листами.
     В свою чергу, при видачі технічних умов, з метою мінімізації витрат забудовника, Товариство максимально врахує  стан  діючих електричних мереж, до яких приєднано електроустановки забудовника та можливість їх використання  в схемі електропостачання  струмоприймачів багатоповерхового житлового будинку по вул. Садова, 8-а в с. Гореничі, Києво-Святошинський район,  за ІІ категорією з надійності електропостачання.

З повагою, ПАТ "Київобленерго".