Автор Тема: розрахунок вартості спожитої електроенергії  (Прочитано 5876 раз)

Олександрр

  • Гість
Добрий день. Прошу провести роз'яснення по нарахуванню за спожиту електроенергію по тарифам з 1-го квітня.
Наприклад: я спожив за місяць 820 квт. - розрахунок, сума. Ніколи цим раніше не займався. Рахується по вищому тарифу, чи перераховуються всі?

Feniks84

  • Гість
якщо район до 150*0,366= 54,9 грн
від 150до 600 * 0,63 = 94,5 грн
і все що більше 600 * на 1,407 у вашому випадку  (820-600=220) =309,84 грн і того 459,24 грн

якщо місто то перший блок до 100 квт тарифи ті ж самі
« Останнє редагування: 01 Квітень 2015, 12:12:55 від Feniks84 »

Влад Нечай

  • Гість
Если же у Вас электроотопление, то в апреле 2015 все будет по 23,3коп, а дальше по описаному Feniks84.

ПАТ Київобленерго

  • Гість
Добрий день. Прошу провести роз'яснення по нарахуванню за спожиту електроенергію по тарифам з 1-го квітня.
Наприклад: я спожив за місяць 820 квт. - розрахунок, сума. Ніколи цим раніше не займався. Рахується по вищому тарифу, чи перераховуються всі?

    Шановний споживач!
    З 1 квітня 2015 року розрахунки за спожиту електричну енергію побутовими споживачами (населенням) проводяться відповідно до постанови НКРЕКП від 26.02.2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню» та постанови НКРЕ від 23.04.2015 № 498 «Про затвердження Порядку застосування тарифів на електроенергію» (останні зміни внесено постановою НКРЕКП від 26.02.2015 № 221). З детальною інформацією щодо рівнів тарифів для населення можна ознайомитись на нашому сайті за посиланням: http://www.koe.vsei.ua/koe/documents/Taryfy_na_elektroenergiyu_dlya_naselennya_01_04_2015.pdf

    Розрахунок вартості спожитої електроенергії розраховується виходячи з обсягу тарифного блоку споживання електроенергії в межах певної категорії споживачів.
    Наприклад, з 1 квітня 2015 року розрахунок матиме наступний вигляд:
1) якщо категорія споживача «населення (у тому числі, яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами)», а місячний обсяг спожитої електроенергії становить 820 кВт.год, тоді:
100 кВт.год * 36,6 коп/1 кВт.год = 36,6 грн (з ПДВ);
500 кВт.год * 63 коп/1 кВт.год = 315 грн (з ПДВ); (500 кВт.год = це обсяг від 101 кВт.год по 600 кВт.год включно);
220 кВт.год * 140,7 коп/1 кВт.год = 309,54 грн (з ПДВ); (220 кВт.год = це обсяг від 601 кВт.год по 820 кВт.год включно).
Загальна вартість спожитої електроенергії за місяць становить: 36,6 + 315 + 309,54 = 661,14 грн (з ПДВ).

Аналогічний розрахунок проводиться по іншим категоріям споживачів, враховуючи розмір тарифного блоку споживання електроенергії певною категорією споживачів (до 150/151-600/601-…, до 3600/3601-… кВт.год) та відповідного тарифу в межах даного блоку.

2) Якщо категорія споживача  «Населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, житлово-експлуатаційна організація», «Гуртожитки» або «Багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу»,  тоді вартість спожитої електричної енергії за місяць розраховується за відповідним тарифом незалежно від обсягів споживання.

    Крім того, відповідно до пункту 2.3 Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2015 № 498 (зі змінами), за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:
1) за двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
    0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);
    повний тариф у інші години доби;
2) за тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:
    1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);
    повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);
    0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).
    При визначенні вартості спожитої електроенергії за кожним рівнем тарифу застосовується питома вага обсягу електроенергії, що спожита у відповідній зоні доби протягом розрахункового періоду, до загального обсягу спожитої електроенергії в цьому періоді.

    З повагою, ПАТ «Київобленерго».