Автор Тема: ІІІ ступень стандартного приєдання?  (Прочитано 2478 раз)

Dulenko12

  • Гість
Згідно статті 1 "Визначення термінів" ЗАКОНУ УКРАЇНИ ПРО РИНОК ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ -

88) стандартне приєднання - приєднання електроустановки замовника до діючих мереж оператора системи розподілу на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенем потужності:
перший ступінь - до 16 кВт включно;
другий ступінь - від 16 кВт до 50 кВт включно;

Питання до НКРЕКП:
1) Чи чинні Правила приєднання та методика плати за приєднання, в частині визначення ІІІ ст стандартного приєднання 50-160 кВт?
2) Станом на 29.06.2017 року в разі заявляння потужності - 100 кВт , приєднання стандартне чи нестандартне?

Trondo

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #1 : 29 Червень 2017, 15:26:16 »
Скажу більше, Правила приєднання видано у відповідності до Закону України "Про електроенергетику", який втратив чинність, в тому числі й статті та визначення, що регулюють приєднання до електричних мереж. Оскільки новий закон "Про Ринок ЕЕ" більш новіший та по факту має більшу юридичну силу, то у роботі необхідно користуватися ним. Однак його дія поширюється на "учасників ринку електричної енергії (далі - учасник ринку) - виробник, електропостачальник, трейдер, оператор системи передачі, оператор системи розподілу, оператор ринку, гарантований покупець та споживач, які провадять свою діяльність на ринку електричної енергії у порядку, передбаченому цим Законом; ".
Враховуючи, що в Україні ще не функціонує ринок ЕЕ за даною моделлю, то вимоги закону не поширюються на діючі електропередавальні(постачальні) організації. Можливо абсурдно, але станом на сьогоднішній день, взагалі не мали б приєднувати нікого(((

Нечипорук В.

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #2 : 29 Червень 2017, 15:56:10 »
Без паніки!
ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ Закону
"1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:
статті 21, яка набирає чинності через дев’ять місяців з дня опублікування цього Закону;".
Лише при затвердженні Кодексів системи передачі та систем розподілу буде скасовано діючі нині Правила приєднання.

Trondo

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #3 : 30 Червень 2017, 08:18:19 »
Можливо й так, однак визначення Стандартне приєднання в новому Законі вже вступило в силу

dinamo1927

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #4 : 30 Червень 2017, 08:55:59 »
Отож-бо... І це визначення у статті 1, а не 21...

Trondo

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #5 : 30 Червень 2017, 13:25:52 »
Так звісно Закони в Україні чудові. Цетую відповідь одієї електропередавальної організації про законодавство "Вам потрібно збільшити потужність окремо стоячого магазину в історичній частині міста з 10 до 120 кВт, відповідно є необхідність реконструкції ТП та заміни КЛ-0,4 кВ від ТП до мазазину. Згідно правил приєднання, термін надання послуги становить 30 календарних днів. Містобудівне законодавство каже, що в історичній частині міста всі об'єкти будівництва та проекти відносяться як мінімум до середнього класу наслідків СС2 та підлягають обов'язковій експертизі (до 30 днів) + розгляд заяви на отримання Дозволу (до 10 днів) + виконання робіт (нехай 1 день) + отримання документації про готовність об'єкту будівництва до експлуатації (до 10 днів). Тобто мені необхідно надати Вам послугу з приєднання на протязі 30 днів, з яких 50 днів це оформлення дозвільної документації на будівництво/реконструкцію мереж зовнішнього електропостачання. Землю під це не відводиться, тобто в принципі відсутні підстави для продовження терміну надання послуги. Скажіть будь-ласка, як мені вибрати яке законодавство порушувати чи "Правила приєднання" чи "Містобудівне законодавство".
PS. Як казали недавно на одному семінарі по проектуванню "друзі" з органів експертизи - не ми приймали ваші правила, які питання до нас, у нас своє законодавство і у нас свої вимоги((("
« Останнє редагування: 30 Червень 2017, 13:29:12 від Trondo »

Dulenko12

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #6 : 03 Липень 2017, 12:21:14 »
Прохання до НКРЕКП відповісти

Провокашка

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #7 : 04 Липень 2017, 08:03:19 »
Поки НКРЕКП відповідатиме зустрічне питання.
А не вирішує Вашу ситуацію положення абзацу 4 пункту 2.1.3. Правил?
"Встановлені строки надання послуг зі стандартних приєднань можуть бути змінені за згодою сторін договору про приєднання у разі впливу істотних факторів на тривалість будівельно-монтажних робіт або з інших причин, погоджених сторонами договору про приєднання.".

Trondo

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #8 : 04 Липень 2017, 12:56:53 »
В більшості випадків можливо і вирішує, але електропередавальним організаціям необхідно просити замовників, а не кожен погодиться чекати довго, заплативши причому за це кучу грошей. Ну і да, Правила ще діють (пункт 22 Прикінцевих положень Закону Про ринок ЕЕУ)

Dulenko12

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #9 : 05 Липень 2017, 06:19:16 »
Питання до НКРЕКП:
1) Чи чинні Правила приєднання та методика плати за приєднання, в частині визначення ІІІ ст стандартного приєднання 50-160 кВт?
2) Станом на 29.06.2017 року в разі заявляння потужності - 100 кВт , приєднання стандартне чи нестандартне?

Dulenko12

  • Гість
Re: ІІІ ступень стандартного приєдання?
« Reply #10 : 06 Липень 2017, 11:20:26 »
Розділ XVII
ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:

статті 21, яка набирає чинності через дев’ять місяців з дня опублікування цього Закону;

"саме "Стаття 21. Приєднання електроустановок до електричних мереж"