Автор Тема: Нарахування реактивної електроенергії субабоненту  (Прочитано 5292 раз)

Feniks84

  • Гість
Доброго Дня
Прохання роз’яснити в яких випадках буде нараховуватись реактивна електроенергія.
 1 Випадок
Є Основний споживач в в якого встановлений лічильник який обліковує реактивну електроенергію в цього ж споживача є субабонент споживання якого перевищує 5000 квт/год в місяць (чи має право Обленерго нараховувати субабоненту реактивку)?
2 Випадок
Є Основний споживач в в якого НЕ встановлений лічильник який обліковує реактивну електроенергію в цього ж споживача є субабонент споживання якого перевищує 5000 квт/год в місяць (чи має право Обленерго нараховувати субабоненту реактивку)?
І ці ж самих два випадки якщо в основного споживача заключний договір на спільне використання мереж (чи це не має значенняі?)
3 Випадок
Є Основний споживач в в якого встановлений лічильник який обліковує реактивну електроенергію в цього ж споживача є субабонент споживання якого перевищує 5000 квт/год в місяць (чи має право Обленерго нараховувати субабоненту реактивку)?
4 Випадок
Є Основний споживач в в якого НЕ встановлений лічильник який обліковує реактивну електроенергію в цього ж споживача є субабонент споживання якого перевищує 5000 квт/год в місяць (чи має право Обленерго нараховувати субабоненту реактивку)?

Прохання при можливості відповісти «простою мовою»  з посиланнями на нормативні документи і пункти в них де це можна вичитати.

Заздалегідь Дякую.

Нечипорук В.

  • Гість
Це тема Держенергонагляду.

Svichka

  • Гість
1 Випадок: має право.
2 Випадок: має право.
Договір про спільне використання технологічних електричних мереж укладається між електропередавальною організацією (ліцензіатом) та власником мереж і ніякого відношення до розрахунків за перетікання реактивної електроенергії не має.
Можливо Ви мали на увазі договір про технічне забезпечення електропостачання споживача? Якраз цей договір укладається при умові, якщо є законодавчі підстави у основного споживача отримувати від субспоживача плату за перетікання реактивної електроенергії (як варіант, якщо основний платить за всі обсяги перетікань (в т.ч. субспоживача) в енергокомпанію, а у субспоживача активна бульше 5000 і він не платить енергокомпанії).
3 Випадок: має право.
4 Випадок: має право.
Загалом розрахунок плати за перетікання реактивної електроенергії здійснюється відповідно „Методики обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії між енергопередавальною організацією та її споживачами”, затвердженої наказом Мінпаливенерго України №19 від 17.01.2002р., погодженої НКРЕ, зареєстрованої в Міністерстві юстицій України 01.02.2002р. за №93/6381. В зазначеній методиці все описано.

Feniks84

  • Гість
Дякую за відповідь

Чёрная

  • Гість
Відповідно до п. 6.33 ПКЕЕ - у випадках, коли  на межі балансової належності електроустановок основного споживача та субспоживача відсутні електричні мережі електропередавальної організації, то електропередавальна організація не має права на отримання плати за перетікання реактивної енергії від субспоживачів.
 

Feniks84

  • Гість
Тобто я так розумію якщо нема договору на спільне використання мереж між Обленерго і головним споживачем то нараховувати субспоживачу не мають права.? Наразовується все основному а він вже вирішує чи ділити на суб абонента чи платити все самому?

Нечипорук В.

  • Гість
Обленерго не може отримувати із субспоживача плату за перетоки реактивки.
Може отримувати лише власник технологічних мереж (якщо в однолінійній схемі є декілька власників технологічних мереж, то поняття основний споживач неоднозначне), що безпосережньо межує з субспоживачем й за умови споживання останнього більше 5000кВт год.

Держенергонагляд

  • Гість
            Згідно з вимогами пункту 5.5 та пункту 6.33 ПКЕЕ, розрахунки за перетікання реактивної електроенергії мають проводити організації, які мають спільну межу балансової належності.
            Згідно з вимогами пунктів 6.33 та 6.34 ПКЕЕ величина плати за перетікання реактивної електроенергії на межі розділу електромереж визначається електропередавальною організацією відповідно до Методики обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії між електропередавальною організацією та її споживачами, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 17 січня 2002 року № 19, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 лютого 2002 р. за №93/6381 (далі - Методика), та зазначається у відповідному договорі між електропередавальною організацією та споживачем, електроустановки якого приєднані до електричних мереж електропередавальної організації, а величина плати за перетікання реактивної електричної енергії між основним споживачем та його субспоживачами визначається основним споживачем відповідно до Методики та зазначається у відповідному договорі, що укладається між ними.
            Відповідно до вимог пункту 3.1 Методики розрахунки за перетікання реактивної електроенергії з мережі електропередавальної організації та за генерацію в її мережу згідно з відповідними додатками до Договорів, передбаченими ПКЕЕ, здійснюються з усіма споживачами, які мають сумарне середньомісячне споживання активної електроенергії за всіма точками обліку на одній площадці 5 000 кВт∙тод та більше.
            Враховуючи зазначене, основний споживач може розраховуватись за перетікання реактивної електроенергії із субспоживачами і має на зазначені розрахунки пріоритетне право. У цьому випадку електропередавальна організація розраховується за перетікання реактивної електроенергії тільки з основним споживачем за приладами обліку встановленими на межі балансового розділу електромереж електропередавальної організації і основного споживача, з урахуванням перетікання реактивної електроенергії лише тих субспоживачів, що підпадають під дію пункту 3.1 Методики.
            Відповідно до пункту 1.5. ПКЕЕ у разі підключення електроустановок споживача до електричних мереж, власник яких не є постачальником електричної енергії, та виникнення у споживача відповідно до законодавства України зобов'язань уносити плату за перетікання реактивної електроенергії, між споживачем та цим власником електричних мереж на основі типового договору (додаток 1 ПКЕЕ) укладається договір про технічне забезпечення електропостачання споживача.
У випадку, коли основний споживач відмовився від пріоритетного права і не проводить розрахунки за перетікання реактивної електроенергії зі своїми субспоживачами, розрахунки з ними повинна проводити електропередавальна організація за приладами обліку, встановленими на межі балансового розділу електромереж основного споживача і субспоживачів.