Автор Тема: Розтлумачте правила технічної експлуатації електроустановок споживачів  (Прочитано 7808 раз)

GeForce

  • Гість
Відповідно до п. 1.9  "Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів" затверджених наказом Міністерство палива та енергетики України №258 від 25.07.2006
"Експлуатація електроустановок на напругу понад 1 кВ, власником яких є населення, допускається у разі, якщо власник має V групу з електробезпеки або уклав договір про надання послуг щодо обслуговування цих електроустановок з електропередавальною або спеціалізованою організацією."
1. Якщо власник таких електроустановок - "населення обєднане шляхом створення юридичної особи", а саме - юридична особа, то чи достатньо мати керівнику або іншій посадовій оосбі посвідчення про перевірку знань з електробезпеки з 5ю группою допуску з електробезпеки для виконання цього пункту правил?

2. У цьому пункті не зазначено яку саме 5ю группу з електробезпеки повинен мати власник до чи вище 1000 вольт, тому якщо у власника є 5-та группа з електробезпеки до 1000 вольт, що буде фактичним виконанням вимог цього пункту, то чи будут такий особі предявляти невідповідність цьому пункту та на чьому це буде грунтуватись?

Offline iceman

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 224
    • Перегляд профілю
Цитувати
Експлуатація електроустановок на напругу понад 1 кВ
формулировка уже предусматривает свыше 1 кВ

Цитувати
5-та группа з електробезпеки до 1000
странная "обрезанная" группа

Цитувати
на чьому це буде грунтуватись?
как вариант п. 1.4. ПТЕЕС "... або V групи з електробезпеки для обслуговування електроустановок на напругу понад 1 кВ"

и еще про группы п.2.1.3 пп 5) и 6) ПБЕЕС http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0093-98

GeForce

  • Гість
Коли чекати відповідь його величності Держенергонагляду ?  :D

Держенергонагляд

  • Гість
Згідно з вимогами пункту 1.2 Правил користування електричною енергією (далі – ПКЕЕ), затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами), населений пункт - юридична особа-споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту
Звертаємо увагу, що вимоги пункту 1.9 розділу ІV Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (далі - ПТЕЕС), затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258 (зі змінами), поширюються лише на порядок експлуатації електроустановок на напругу понад 1 кВ, власником яких є населення, а не юридичні особи-споживачі, у тому числі садові товариства – «населені пункти», як у Вашому випадку.
Згідно з вимогами пункту 1.4 ПТЕЕС, для безпосереднього виконання функцій щодо організації експлуатації електроустановок керівник споживача своїм розпорядчим документом повинен призначити особу, відповідальну за електрогосподарство, та особу, яка буде її заміщати у разі відсутності (відпустка, хвороба).
Розпорядчий документ щодо призначення особи, відповідальної за електрогосподарство, та особи, яка буде її заміщати, видається після успішної перевірки знань з питань технічної експлуатації електроустановок, пожежної безпеки та охорони праці і присвоєння цим особам ІV групи з електробезпеки для обслуговування електроустановок на напругу до 1 кВ або V групи з електробезпеки для обслуговування електроустановок на напругу понад 1 кВ.
Інформуємо, що вимогами нормативних документів у галузі електроенергетики не передбачено наявність у особи V групи з електробезпеки для обслуговування електроустановок на напругу до 1 кВ. V групи з електробезпеки дає можливість особі здійснювати обслуговування електроустановок на напругу до та понад 1 кВ одночасно.
Звертаємо увагу, що у зазначеному Вами випадку організація експлуатації електроустановок має здійснюватися у порядку, визначеному вимогами пункту 1.4 ПТЕЕС.