Автор Тема: Тариф "Електроопалення" для населення п. 1.4.  (Прочитано 7701 раз)

Никонорович

  • Гість
У моєму приватному будинку з 27.08.1991 року (технічні умови №66) встановлено оформлене належним чином електроопалення (електрокотел на сьогоднішній день не демонтований та знаходиться у робочому стані). Також з 01.09.2008 року у моєму будинку функціонує газове опалення. Тариф «Електроопалення» введено в дію лише з 01.05.2012 року (згідно Постанови НКРЕ від 23.04.2012  № 497).
Я звернувся до Пологівського РЕМ з проханням надати мені тариф «Електроопалення», але у Пологівському РЕМ ВАТ «Запоріжжяобленерго» мені повідомили, що при наявності альтернативного опалення (у моєму випадку - газового) тариф «Електроопалення» до побутових споживачів не застосовується. Де це написано?
Зважаючи на те, що електроопалення було встановлено раніше ніж газове опалення та враховуючи соціально-політичну та економічну ситуацію, що склалася в державі, та з метою забезпечення економії природного газу, чи маю я право користуватись тарифом «Електроопалення» згідно п. 1.4. Постанови НКРЕ від 23.04.2012  № 497 (у редакції постанови НКРЕ 23.05.2014 № 749). Прошу надати мені обґрунтовану відповідь.

ZOE

  • Гість
Відповідно до  пункту 1.4 Тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, які затверджені постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 497 (із змінами) для населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості) застосовується відповідний тариф.
Підставою для внесення змін у договір про користування є підтвердження проектною документацією закінченого будівництва або реконструкції та уведенням в експлуатацію в установленому порядку того, що житловий будинок в цілому або його частина (окрема квартира) обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками.
При цьому, у разі відсутності в проектній документації підтвердження факту обладнання житлового будинку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками, споживачу для внесення змін у договір щодо зміни тарифної групи необхідно належним чином внести зміни до проекту будинку, виконати переобладнання (реконструкцію) з подальшим уведенням в експлуатацію, після чого звернутись до енергопостачальника щодо необхідності внесення змін до договору про користування електричною енергією.
Таким чином, у разі виконання відповідних заходів та надання всіх необхідних підтверджуючих документів щодо обладнання об’єкта споживача (квартири) кухонною електроплитою та/або електроопалювальною установкою, енергопостачальник не має підстав відмовити у застосуванні тарифу на електричну енергію, як для населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості).
Для надання більш конкретної відповіді на Ваше звернення, пропонуємо  зазначити прізвище, ім’я, по батькові споживача, з яким укладено договір про користування електричною енергією, та місце проживання.

Никонорович

  • Гість
Дякую за відповідь.
Повідомляю: Левченко Микола Никонорович
Запорізька обл., Пологівський р-н., с. Чапаєвка, вул. Леніна, буд. 349
особовий рахунок 1107082
Додатково повідомляю, що у 1991 році проекти на електроопалення не вимагались. Якщо я не помиляюсь, поректи не робили до 2004 року, чи до 2006 року. У ті часи РЕМ видавав технічні умови, які я маю і в яких прописаний котел для електроопалення, та креслилась однолінійна схема електроустановки, яка у мене теж є. Доречі, це вся технічна документація яку я маю на сьогодні, та яка була потрібна на той час для оформлення електроопалення. Також у договорі про користування електричною енергією від 2008 року прописані трифазні електричні прилади, які дозволені до використання, а саме: ДКУ, котел, циркулярка. Електроплита у мене не встановлена.
Враховуючи вище наведене і той факт, що закон зворотньої сили не має, чи маю я право отримати тариф "Електроопалення", звернувшись із заявою до Пологівського РЕМ.
Якщо не маю такого права, тоді підкажіть що необхідно виконати у моєму особистому випадку, бажано по пунктах.
Заздалегідь дякую.

ZOE

  • Гість
За адресою, зазначеною у Вашому зверненні, діє договір про користування електричною енергією від 03.10.2012 №1107082/14343, у якому відсутня інформація щодо обладнання приміщення споживача стаціонарними  електроустановками для опалення. В зв’язку з цим та у відповідності до попереднього роз’яснення, пропонуємо Вам звернутися до Пологівського РЕМ  ВАТ «Запоріжжяобленерго» з відповідною заявою щодо внесення змін до договору про користування електричною енергією та надати всі необхідні підтверджуючі документи щодо обладнання об’єкта споживача  електроопалювальною установкою.
 


Никонорович

  • Гість
Вітаю Вас.
Повідомляю, що зазначений вище договір про користування електричною енергією від 03.10.2012 №1107082/14343 складений в одному екземплярі, другий екземпляр споживачу, тобто мені, не видавався, тому я і не знав про його існування, хоча можливо щось і підписував, але я літня сліпа людина, міг і не бачити що підписую, бо звик довіряти людям. Також вище зазначений договір складений не вірно, а саме у договорі прописана дозволена потужність 3 кВт, а у технічних умовах дозволена потужність 9 кВт.
Враховуючи вище зазначене, вважаю договір від 2008 року діючим, доречі один екземпляр цього договору у Пологівському РЕМ ще зберігається, а другий екземпляр знаходиться у мене. Трифазний електролічильник Пологівський РЕМ встановив мені на фасаді гаража у виносній шафі обліку.
Підводячи підсумок нашої переписки можу зробити висновок, що я можу звертатись до Пологівського РЕМ із заявою про надання тарифу "Електроопалення" без надання будь-яких інших документів тому, що маю повне право користуватись електроопаленням, все що є у мене є також і в РЕМі, принаймні копії. Якщо я не правий - доведіть.
Поки що у РЕМ із заявою не йду, чекаю Вашої відповіді.
Дякую.

ZOE

  • Гість
Ще раз нагадуємо, що за адресою, зазначеною у Вашому зверненні, діє договір про користування електричною енергією від 03.10.2012, який підписаний також і з Вашого боку. У цьому договорі  відсутня інформація щодо обладнання приміщення споживача стаціонарними  електроустановками для опалення. В зв’язку з цим та у відповідності до попередніх роз’яснень, пропонуємо Вам звернутися до Пологівського РЕМ з відповідною заявою щодо внесення змін до договору про користування електричною енергією та надати всі необхідні підтверджуючі документи щодо обладнання об’єкта споживача  електроопалювальною установкою.