Автор Тема: http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=1205.msg6636#msg6636  (Прочитано 2867 раз)

avto.vi7

  • Гість

Держенергонагляд

  • Гість
Re: http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=1205.msg6636#msg6636
« Reply #1 : 01 Липень 2014, 09:23:52 »
Згідно з вимогами пункту 42 Правил користування електричною енергією для населення (далі – ПКЕЕН), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 № 1357 (зі змінами), споживач зобов’язаний допускати представників енергопостачальника для перевірки працездатності електролічильника та зняття показів.
Згідно з вимогами пункту 10 ПКЕЕН, прилади обліку встановлюються відповідно до вимог правил улаштування електроустановок (далі – ПУЕ).
При цьому, згідно з вимогами пункту 1.5.6. ПУЕ лічильники для розрахунків за спожиту електричну енергію рекомендується встановлювати на межі розподілу електромережі за балансовою належністю.
Вимоги зазначеного пункту мають рекомендований характер і спрямовані на забезпечення безперешкодного доступу персоналу електропередавальної організації для зняття контрольних показів приладів обліку, полегшення їх технічного обслуговування тощо.
Окремо слід зазначити, що межа розподілу – це точка електромережі, стосовно якої розподіляється електромережа між споживачем та енергопостачальником.
Згідно з вимогами пункту 2.4 Правил користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ), затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 № 28 (із змінами і доповненнями), межа експлуатаційної відповідальності між споживачем - фізичною особою та/або власником електричних мереж за технічний стан і обслуговування суміжних електроустановок установлюється для індивідуальних будинків у разі відгалуження від лінії електропередачі неізольованим проводом - у точці кріплення проводів лінії електропередачі до перших ізоляторів на будівлі або на трубостояку (при повітряному вводі), а у разі кабельного вводу або використання ізольованого проводу при відгалуженні від лінії електропередачі - на наконечниках кабелю живлення або ізольованого проводу на ввідному пристрої будівлі, якщо ввідно-розподільний пристрій розташований усередині будівлі, або на вихідних клемах розрахункового засобу обліку, якщо ввідно-розподільний пристрій та засіб обліку розміщені ззовні будівлі.
Згідно з вимогами пункту 2.1.6 ПУЕ, вводом від повітряної лінії електропередачі називається електропроводка, яка з’єднує відгалуження від ПЛ з внутрішньою електропроводкою будинку або споруди.
Одже, безальтернативна вимога енергопостачальника щодо встановлення електролічильника лише на фасаді житлового будинку є безпідставною.

Trend

  • Гість
Re: http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=1205.msg6636#msg6636
« Reply #2 : 01 Липень 2014, 09:51:33 »
ПУЕ п/1/1/17
Цитувати
Слово "рекомендовано" означає що це рішення є одним з кращих, але не обов"язковим
Споживачеві прийдеться надати дуже грунтовні пояснення (мені здається що таких взагалі немає), чому вимога про встановлення шафи зовні приміщення при наявності технічної можливості, не є кращим варіантом за той що він пропонує. 
Це варто розписати у своїй відповіді споживачу щоб він не плекав марних надій.

avto.vi7

  • Гість
Re: http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=1205.msg6636#msg6636
« Reply #3 : 03 Липень 2014, 01:27:17 »
Ни в одном нормативном документе нет требовния установки счетчика на фассаде дома  нет также требования опломбировки шкафа.   Это проосто  " силовая " борьба Облы с хищениями .
 Для бытовых потребителей Поставщик ставит (меняет) счетчики за свой счет . Вот здесь пожалуйста - могут ставить снаружи и в шкаф.
А требовать от потребителя - это незаконно, хотя в этом случае добиться поддержки Держенергонагляду или НКРЭ очень проблематично (первые бояться , а вторые  просто не хотят защищать права потребителей, хотя изначально создавались для этого)