Автор Тема: Электрооборудование  (Прочитано 4614 раз)

Алла

  • Гість
Электрооборудование
« : 21 Червень 2012, 09:07:03 »
  Добрый день! Живу в г.Донецке. В прошлом году я незаконно поставила электрокотел и отапливалась всю зиму. Котел постоянно стоял на отметке 4 КВТ. Площадь дома 60 м.кв. Что мне надо сделать, чтобы узаконить котел?. В РЭСе (по слухам) находят любой повод, но только ,чтобы не помочь в этом вопросе. Живу одна с ребенком и как мне дальше быть  даже не знаю. Но в месяц в отопительный сезон у меня выходило 1000- 1200 КВТ. За какие деньги мне дальше платить, можно ли оформить какую-либо субсидию или все-таки постараться узаконить электрокотел. Заранее спасибо

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 22 Червень 2012, 14:46:02 »
Шановна пані Алло!

Відповідно до пункту 3 Правил користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 №1357 (далі – Правила), споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником.
Слід зазначити, що у договорі про користування електроенергією, укладеному із споживачем, визначена категорія надійності електропостачання струмоприймачів (пункт 2 Типового договору).
Як правило, електроустаткування населення заживлюється за III категорією, а об'єкти споживача, обладнані електроплитами - II категорією.
Споживач може внести пропозиції щодо зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності. У разі відмови енергопостачальник надає споживачеві обґрунтовану письмову відповідь.
У разі встановлення додаткового електрообладнання, що призведе до збільшення потужності та зміни схеми зовнішнього електрозабезпечення об'єкта, має бути проведено реконструкцію зовнішніх мереж інженерного забезпечення об'єкта архітектури.
Слід зазначити, що питання застосування тарифів на електричну енергію для населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами) має вирішуватись з урахуванням вимог Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012  № 498, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2012 за № 599/20912.
При цьому, на житлові будинки, які обладнані, електроопалювальними установками з порушенням установленого порядку, данні тарифи не поширюється.
На сьогодні, з урахуванням положень законодавства, зокрема Закону України «Про архітектурну діяльність», установленим порядком є підтвердження проектною документацією будинку того, що будинок обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками.
Таким чином, у разі встановлення додаткового електрообладнання, що призведе до збільшення потужності зазначеної у договорі та зміни схеми зовнішнього електрозабезпечення об'єкта, має бути проведено реконструкцію зовнішніх мереж інженерного забезпечення об'єкта архітектури.
При цьому, з урахуванням положень вищенаведеного Закону, обладнання об’єкта споживача електроопалювальними установками та електроплитами в установленому порядку здійснюється згідно з такою процедурою:
1.   Звернення до енергопостачальника і з'ясування необхідності збільшення потужності відносно зазначеної в договорі. Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання, збільшення загальної потужності частини приміщення об'єкта споживача відносно зазначеної в договорі не відбувається, енергопостачальник погоджує споживачу завдання на проектування, як вихідних даних на переобладнання об'єкту споживача (погоджує встановлення такого обладнання).
2.   Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання, відбувається збільшення загальної потужності відносно зазначеної в договорі, споживач забезпечує виконання завдання на проектування, як вихідних даних на переобладнання об'єкта споживача та переобладнання внутрішньо будинкової мережі.
3.   Споживач узгоджує завдання на проектування із енергопостачальником в частині потужності об'єкта споживача, обліку, установок релейного захисту. Під час узгодження від імені власника реконструкцію внутрішньобудинкової електропроводки об'єкта архітектури споживач отримує технічні умови як вихідні дані на проектування переобладнання зовнішніх мереж, якщо виконання завдання на проектування матиме наслідком збільшення потужності об'єкта архітектури. Якщо не спостерігається збільшення потужності всього об'єкта архітектури (будинку) в порівнянні із зазначеним в договорі про постачання електричної енергії із ЖЕО, технічні умови не видаються.
4.   Згідно з вихідними даними проектується переобладнання об'єкту споживача внутрішньо – будинкових мереж та/або мереж зовнішнього електрозабезпечення.
5.   Згідно з проектом, узгодженим в установленому порядку, здійснюється реконструкція, переобладнання або будівництво об'єктів.
6.   Проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих об'єктів.
7.   Внесення змін до договору про користування електричною енергією.
Зважаючи на вищенаведене, для того щоб розрахунки за електричну енергію проводились за тарифом для населення яке проживає в житлових будинках, обладнаних в установленому порядку кухонними електроплитами, електроопалювальними установками, Вам необхідно звернутись до енергопостачальника для отримання технічних умов на інженерне забезпечення будинку в частині енергопостачання.
НКРЕ

vlad-mir58

  • Гість
Re: Электрооборудование
« Reply #2 : 01 Липень 2012, 19:29:36 »
Здравствуйте! В 2007 году получив разрешение на установку индивидуального отопления (электро отопление), выполнил проектные работы по электро  и тепловой части согласно технических условий, заключил договор на электроснабжение.
Распространяются ли ,тарифы утвержденные постановлением  НКРЭ от 23.04.2012 №498, на оплату потребленной электроэнергии моей квартиры.
С уважением Владимир.

energy

  • Гість
Re: Электрооборудование
« Reply #3 : 02 Липень 2012, 10:42:39 »
Здравствуйте! В 2007 году получив разрешение на установку индивидуального отопления (электро отопление), выполнил проектные работы по электро  и тепловой части согласно технических условий, заключил договор на электроснабжение.
Распространяются ли ,тарифы утвержденные постановлением  НКРЭ от 23.04.2012 №498, на оплату потребленной электроэнергии моей квартиры.
С уважением Владимир.
Тарифы, утвержденные постановлением  НКРЭ от 23.04.2012 №498, распространяются для всех потребителей Украины, в том числе всех квартир, расположенных на территории Украины.
При указанных Вами условиях, для Вашей квартиры должен применяться тариф для электроотопления.

vlad-mir58

  • Гість
Re: Электрооборудование
« Reply #4 : 02 Липень 2012, 19:14:47 »
Спасибо за понимание. Но хотелось бы знать точно без "должен". Не подскажете - где это можно узнать? Наша электроснабжающая организация отвечает "вы же сами себе поставили отопление". И как понять - обрудованных в установленном порядке. где про этот установленный порядок почитать.

energy

  • Гість
Re: Электрооборудование
« Reply #5 : 02 Липень 2012, 21:13:22 »
Спасибо за понимание. Но хотелось бы знать точно без "должен". Не подскажете - где это можно узнать? Наша электроснабжающая организация отвечает "вы же сами себе поставили отопление". И как понять - обрудованных в установленном порядке. где про этот установленный порядок почитать.
Вам НКРЭ выше очень подробно расписала порядок.
В 2007 году получив разрешение на установку индивидуального отопления (электро отопление)
Явно у местных органов власти!
...выполнил проектные работы по электро  и тепловой части согласно технических условий
Вот...И техусловия в облэнерго получали! И проект с электроотоплением выполнили!
заключил договор на электроснабжение.
И даже выполнили эти ТУ, реализовали проект с электроотоплением, сдали в эксплуатацию, раз договор с электроотоплением заключили!

Что еще нужно настоящему мужчине, чтобы достойно встретить старость? (с) к/ф "Белое солнце пустыни" :)

vlad-mir58

  • Гість
Re: Электрооборудование
« Reply #6 : 04 Липень 2012, 20:42:07 »
Странно  понимают наши энергоснабжающие организации постановление НКРЭ. Платим по 28.02 до 150 квт, хотя должны по 21.54 до 250 квт. А в зимний период сказали будут высталять счета как сказано в постановлении. Как это можно понять????

energy

  • Гість
Re: Электрооборудование
« Reply #7 : 04 Липень 2012, 23:57:21 »
Странно  понимают наши энергоснабжающие организации постановление НКРЭ. Платим по 28.02 до 150 квт, хотя должны по 21.54 до 250 квт. А в зимний период сказали будут высталять счета как сказано в постановлении. Как это можно понять????
Письменно сказали или устно?
Если устно - не парьтесь. :) На заборах много чего написано... :)
Рекомендую задавать вопросы и получать ответы - письменно.