Автор Тема: правила приєднання  (Прочитано 8662 раз)

nixon268@yandex.ua

• Гість
правила приєднання
« : 27 Травень 2014, 15:15:17 »
Прошу роз'яснити мені як споживачу,чому я не можу вибирати організацію,яка виконає мені монтаж нового підключення до житлового будинку. Адже згідно Постанови №32 від 17.07.2013р  Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж монтаж нового підключення виконує тільки Електропостачальна організація,яка користується своїм монопольним становищем порушує мої права як споживача. По-друге.В мене є намір підключити електроенергію до нового будинку від повітряної лінії і трансформатора,яку будував мій сусід(фізична особа) Власник ТП не заперечує проти підключення. «Київобленерго» відмовляється підключати мене,мотивуючи тим,що власник ТП (фізична особа) не являється об’єктом господарювання. Інших варіантів підключення немає. Прошу Вас дати роз’яснення законності таких дій.Дякую

Нечипорук В.

• Гість
Re: правила приєднання
« Reply #1 : 29 Травень 2014, 13:23:53 »
Тема вже обговорювалась, але узагальним.
1.Можете вибирати монтажну організацію щодо монтажу тієї частини , яка є безпосередньою частиною Вашої електроустановки, в межах Вашої зем. ділянки (від точки приєднання до будинка). Цю частину обладнання експлуатуватиме Ви особисто. Всі ризики щодо ціни-якості врегульовуються за договором між Вами й підрядником.
2.Експлуатувати  мережу від точки приєднання в напрямку зовнішніх мереж довічно прийдеться Обленерго. Весь комплекс ризиків ціна-якість на них. Законодавство України (мабуть усього світу) не вміє гармонійно формувати відносини при яких ціну з підрядником обумовлює споживач , а тягар   експлуатаціїних характеристик покладається на експлуатуючу організацію.
3.Не знаю що значить "користується своїм монопольним становищем". Знаю, що дотримання монополістом встановленого для нього законодавством (держава не в особисто Ваших, а в суспільних інтересах примушує Обленерго діяти так) не може оцінюватись , як "зловживання монополдьним становищем".
4.Вихід є - примусьте свій орган місевого самоврядування виконувати свої законодавчі функції з організації розвитку населеного пункту. Хай приймуть у власність територіальної громади ТП фізичної особи й сформують на його основі мережу електрифікації вулиці. Якщо ж орган місевого самоврядування не хоче, то "хто ж цьому лікар". НКРЕ ще лікуванням сільрад не займалось.

Waldmann

• Гість
« Reply #2 : 29 Травень 2014, 20:06:10 »
Прошу роз'яснити мені як споживачу,чому я не можу вибирати організацію,яка виконає мені монтаж нового підключення до житлового будинку. Адже згідно Постанови №32 від 17.07.2013р  Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж монтаж нового підключення виконує тільки Електропостачальна організація,яка користується своїм монопольним становищем порушує мої права як споживача.
Тому що "правила приєднання" суперечать законодавству у сфері захисту економічної конкуренції та у сфері захисту прав споживачів.
АМКУ у відповідь на моє звернення чітко підтвердив, що таку складову послуги з приєднання як "роботи з будівництва та/або реконструкції електричних мереж (підстанцій, ПЛ, КЛ)" може здійснювати будь-який суб'єкт господарювання, що має відповідні ліцензії (дозволи).
Також АМКУ запропонував абсолютно правильний механізм внесення до Правил приєднання змін, які нарешті привели б дані Правила у відповідність до вимог антимонопольного законодавства та припинили б незаконну монополізацію ринку будівництва електричних мереж до точки приєднання.
Однак дані пропозиції проігноровані і порушення антимонопольного законодавства свідомо продовжується.
http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=1291.msg7249#msg7249
« Останнє редагування: 29 Травень 2014, 20:21:16 від Waldmann »

ПАТ Київобленерго

• Гість
« Reply #3 : 30 Травень 2014, 11:55:03 »
Прошу роз'яснити мені як споживачу,чому я не можу вибирати організацію,яка виконає мені монтаж нового підключення до житлового будинку. Адже згідно Постанови №32 від 17.07.2013р  Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж монтаж нового підключення виконує тільки Електропостачальна організація,яка користується своїм монопольним становищем порушує мої права як споживача. По-друге.В мене є намір підключити електроенергію до нового будинку від повітряної лінії і трансформатора,яку будував мій сусід(фізична особа) Власник ТП не заперечує проти підключення. «Київобленерго» відмовляється підключати мене,мотивуючи тим,що власник ТП (фізична особа) не являється об’єктом господарювання. Інших варіантів підключення немає. Прошу Вас дати роз’яснення законності таких дій.Дякую

Стосовно питання 1.
     Згідно пункту 3.1.7. Правил приєднання електроустановок до електричних мереж (далі - Правила) приєднання, яке не є стандартним, передбачає, зокрема, забезпечення електропередавальною організацією виконання будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію новозбудованих чи реконструйованих електроустановок до точки приєднання замовника.
     При цьому, відповідно до пункту 1.7. Правил точка приєднання електроустановок замовника зазначається у договорі про приєднання. Точка приєднання має бути розташована на межі земельної ділянки замовника або, за згодою замовника, на території цієї земельної ділянки.
     Також, згідно пункту 3.1.6. Правил передбачено здійснення замовником оплати електропередавальній організації вартості послуги з приєднання відповідно до умов договору про приєднання.

Стосовно питання 2.
     Відповідно до пункту 1.5. Правил суб'єкт господарювання має право за зверненням замовника погодити приєднання його електроустановок до власних технологічних електричних мереж у рахунок зменшення дозволеної потужності за договором про постачання електричної енергії або в межах резерву потужності існуючих трансформаторів та пропускної спроможності електричних мереж цього суб'єкта у відповідний період доби. Про своє рішення щодо погодження суб'єкт господарювання протягом трьох робочих днів з дня отримання звернення повідомляє замовнику.
     У разі приєднання електроустановок замовника до електричних мереж суб'єкта господарювання, який не є електропередавальною організацією, електропередавальна організація, на території здійснення ліцензованої діяльності якої розташовані електроустановки замовника, видає технічні умови на приєднання до електричних мереж цього суб'єкта господарювання, які погоджуються цим суб'єктом господарювання.
     Відповідно до положень п.п.1 та 2 Господарського кодексу України: суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
     Суб'єктами господарювання є:
1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;
2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Виходячи з вищевикладеного, Правилами не передбачено приєднання від мереж фізичних осіб, які не здійснюють господарську діяльність.

serg1976

• Гість
« Reply #4 : 01 Червень 2014, 19:00:04 »
     Виходячи з вищевикладеного, Правилами не передбачено приєднання від мереж фізичних осіб, які не здійснюють господарську діяльність.
Так правила і не забороняють таке підключення. Наскільки я розумію у законодавстві, що не заборонено законодавством то їм  дозволено. Отже це видумки енергопостачальника.
До речи, у Господарському кодексі (який має вищу силу ніж правила) відсутній розподіл споживачів, згідно п. 3 ст. 277 Господарського кодексу "Абонент  має  право  відпускати енергію приєднаним до його мереж  вторинним  споживачам  (субабонентам).  У   цьому   випадку субабоненти укладають договір енергопостачання з абонентом і мають права та несуть обов'язки абонента,  а абонент має права  та  несе обов'язки енергопостачальника." 
« Останнє редагування: 01 Червень 2014, 19:40:26 від serg1976 »

exkaliburniys

• Гість
« Reply #5 : 01 Червень 2014, 19:27:30 »
"Приєднання електроустановок замовників до електроустановок власних потреб підстанцій або електростанцій, а також до електроустановок, які перебувають у власності або в користуванні фізичних осіб, не допускається."
Це з нової редакції правил з приєднання. Так що Ви дійсно праві, але ненадовго.

serg1976

• Гість
« Reply #6 : 01 Червень 2014, 19:37:42 »
"Приєднання електроустановок замовників до електроустановок власних потреб підстанцій або електростанцій, а також до електроустановок, які перебувають у власності або в користуванні фізичних осіб, не допускається."
Це з нової редакції правил з приєднання. Так що Ви дійсно праві, але ненадовго.
До електроустановок власних потреб підстанцій або електростанцій ніколи не дозволялося виконувати підключення інших споживачів. Це з правил технічної експлуатації.

nixon268@yandex.ua

• Гість
« Reply #7 : 18 Червень 2014, 10:56:04 »
Мова йде не про підключення до електроустановок власних потреб підстанцій або електростанцій, а про підключення до тансформаторних підстанцій 10/0,4кВ , які побудовані і знаходяться на балансі фізичних осіб. До 2013 року до таких ТП підключалось маса споживачів і заключались прямі договора з РЕМ,а тепер знайшли якийсь пункт  Господарського кодексу, який забороняє це робити. А мета цього одна-обленерго( в моєму випадку "Київобленерго")-заставити фізичну особу передати ТП на баланс "Київобленерго"БЕЗКОШТОВНО!!!, а потім підключати до цих ТП споживачів і брати з них плату за приєднання.Не сильно жирно годувати РАсєю?

Trend

• Гість
« Reply #8 : 18 Червень 2014, 11:20:29 »
Цитувати
заставити фізичну особу передати ТП на баланс
Ніхто не заставляє передавати на баланс. Хочете користуватись ТП - користуйтесь на здоров"я.
А от наживатись фізичній особі на сусідах - да, заборонили.
З іншого форуму
Цитувати
...сосед, подключившийся по старым порядкам. просит с нас 13 тыс грн. Не согласились, РЭС теперь будет вести параллельную свою линию за уплоченые ранее нами 10500 за 7 кВт.
Цитувати
с соседом устали общаться, он считает что мы его "кидаем" - не хотим к нему подключиться за "всего лишь 13 тысяч"

Нечипорук В.

• Гість
« Reply #9 : 18 Червень 2014, 23:44:34 »
Крім того фізична особа-власник ТП ні за що . ні перед ким юридично не відповідає - експлуатація ТП на свій страх та ризик. Укласти договір про користування ел-єю з споживачем, підключеним до ТП фізичної особи це зайти на мінне поле Конституційних гарантій недоторканості житла громадянина.

Andrii

• Гість
« Reply #10 : 19 Червень 2014, 12:22:10 »
Добрий день! Прошу роз'яснити мені як бути в наступній ситуації.  Я являюсь власником земельної ділянки в с. Білогородка, і хочу приєднати електроустановку житлового будинку до електричних мереж, в зв'язку з цим я в усній формі звернувся до замісника сільради і мені відмовили аргументуючи це тим що цим питанням повинно займатись "Київобленерго". Я подав звернення в "Київобленерго" на отримання ТУ, але мені також відмовили зсилаючись на п.1.6 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 17 січня 2013 року №32 і на статтю 33 Закону України "про регулювання містобудівної діяльності". Що ви мені порадити робити і до кого звернутися?

ПАТ Київобленерго

• Гість
« Reply #11 : 02 Липень 2014, 15:25:31 »
Добрий день! Прошу роз'яснити мені як бути в наступній ситуації.  Я являюсь власником земельної ділянки в с. Білогородка, і хочу приєднати електроустановку житлового будинку до електричних мереж, в зв'язку з цим я в усній формі звернувся до замісника сільради і мені відмовили аргументуючи це тим що цим питанням повинно займатись "Київобленерго". Я подав звернення в "Київобленерго" на отримання ТУ, але мені також відмовили зсилаючись на п.1.6 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 17 січня 2013 року №32 і на статтю 33 Закону України "про регулювання містобудівної діяльності". Що ви мені порадити робити і до кого звернутися?
     Згідно з положеннями статті 33 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" комплексна забудова території здійснюється з метою забезпечення реалізації громадських інтересів і спрямовується на попереднє проведення інженерної підготовки, спорудження зовнішніх інженерно-транспортних мереж.
     Рішення про організацію комплексної забудови території у визначених межах та рішення про розміщення об'єктів будівництва на території населених пунктів та за їх межами під час комплексної забудови території приймає виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, районна державна адміністрація відповідно до їх повноважень у порядку, передбаченому цим Законом.
     Рішення про розроблення детального плану певної території одночасно є рішенням про комплексну забудову цієї території.
     Функції замовника на будівництво виконавчий орган місцевої ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації виконують безпосередньо або можуть делегувати їх на конкурсній основі генеральному підряднику (підряднику) у порядку, встановленому законодавством.
     Відповідно до положень пункту 1.6 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.02.2013 за № 236/22768 (далі – Правила), приєднання електроустановок замовника на території, що підлягає комплексній забудові (мікрорайон/квартал, вулиця), здійснюється відповідно до умов цих Правил після виконання електропередавальною організацією, яка здійснює на цій території ліцензовану діяльність, електрифікації території, що підлягає комплексній забудові, згідно з планами забудови відповідної території.
     Виходячи з положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" саме орган місцевої ради визначає необхідність електрифікації певної території і як наслідок  виступає замовником електрифікації території.

Brabus23

• Гість
« Reply #12 : 11 Лютий 2015, 13:45:21 »
а почему КОЕ принимает решение о комплексной электрификации, а не орган местного самоуправления. как и указано в Законе? Вы уже подменяете себя другими органами или же Котельниковой Т.М. мало денег, которые "она срубает с населения Киевской области" по нестандартному присоединению, вместо стандартного?

ПАТ Київобленерго

• Гість
« Reply #13 : 19 Лютий 2015, 13:37:07 »
а почему КОЕ принимает решение о комплексной электрификации, а не орган местного самоуправления. как и указано в Законе? Вы уже подменяете себя другими органами или же Котельниковой Т.М. мало денег, которые "она срубает с населения Киевской области" по нестандартному присоединению, вместо стандартного?
ПАТ «Київобленерго» як ліцензіат з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами на території Київської області свою діяльність здійснює згідно чинного законодавства України, в тому числі згідно Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32.
Кожний запит споживача ретельно розглядається працівниками Товариства. У разі, якщо у Вас є зауваження щодо роботи ПАТ «Київобленерго», пропонуємо Вам направити офіційний запит на адресу Товариства для детального його розгляду та надання Вам розширеної відповіді.