Автор Тема: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги  (Прочитано 40778 раз)

valera Kovel

  • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #15 : 13 Травень 2014, 11:35:44 »
Так. В нашій країні все робиться для "покращення" умов роботи середнього та малого бізнесу. І ці зміни в Ст. 26 забивають ще один цвях в нашу труну.

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #16 : 13 Травень 2014, 12:32:26 »
Відповідно до положень частини сьомої статті 24 Закону України "Про електроенергетику", енергопостачальник, що здійснює постачання електричної енергії на закріпленій території, не має права відмовити замовнику (споживачу), електроустановки якого розташовані на такій території, в укладенні договору про постачання електричної енергії (договору про користування електричною енергією) за умови, що нова електроустановка замовника приєднана або потужність для діючої електроустановки споживача збільшена в установленому законодавством порядку.
Крім того, правові засади підтримки та захисту економічної конкуренції встановлені положеннями статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції".
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – Правила).
Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення) (абзац другий пункту 1.1 Правил).
Разом з тим, необхідно зауважити, що редакція Правил користування електричною енергією до 2002 року містила норми, які давали можливість основним споживачам постачати електричну енергію субспоживачам та отримувати від останніх кошти за надання послуг з передачі електричної енергії. Цим було створено невідповідність норм Правил користування електричною енергією нормам законодавства України (зокрема, в частині ліцензування певних видів господарської діяльності) та наявність нерівних умов двох однотипних споживачів електричної енергії, електроустановки одного з яких приєднані безпосередньо до електричних мереж електропередавальної організації, а другого – до технологічних електричних мереж власника мереж, який не є електропередавальною організацією.
У зв'язку із вищезазначеним, впродовж 2002 – 2008 рр. до Правил користування електричною енергією поетапно вносились відповідні зміни з метою створення рівних та недискримінаційних умов для споживачів електричної енергії:
1. Вилучення у основного споживача, який не має відповідної ліцензії, функцій та повноважень постачальника електричної енергії;
2. Вирішення питання вимушеної передачі електричної енергії електричними мережами основного споживача без ліцензії на здійснення цього виду діяльності;
3. Врегулювання питання відшкодування витрат основних споживачів на передачу електричної енергії (утримання електричних мереж).
На сьогодні, відповідно до положень пункту 1.4 Правил, точка продажу електричної енергії споживачу установлюється на межі балансової належності його електроустановок та зазначається в договорі про постачання електричної енергії або в договорі про купівлю-продаж електричної енергії.
Електропередавальна організація покриває всі витрати, пов'язані з доставкою електричної енергії в точку продажу.
Згідно з положеннями пункту 1.10 Правил, електропередавальна організація, що здійснює діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в межах закріпленої території здійснення ліцензованої діяльності забезпечує передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та технологічними електричними мережами інших власників, які не мають ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.
Для забезпечення передачі електричної енергії електричними мережами, що не належать електропередавальній організації, між електропередавальною організацією та відповідним власником мереж, який не має ліцензії на здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, укладається договір щодо спільного використання електричних мереж.
Таким чином, на сьогодні, Правилами встановлені рівні та недискримінаційні умови для усіх споживачів України, які полягають у тому, що усі споживачі електричної енергії оплачують обсяги спожитої електричної енергії та не здійснюють оплату послуг з передачі електричної енергії безпосередньо власникам технологічних електричних мереж, які не мають ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, а отже, несуть однакові витрати у разі споживання однакового обсягу електричної енергії.
Додатково звертаємо увагу, що згідно з положеннями частини одинадцятої статті 26 Закону України "Про електроенергетику", споживач (власник мереж, які використовуються для передачі електричної енергії іншим суб'єктам господарювання, населенню) зобов'язаний укласти з електропередавальною організацією, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, договір про спільне використання технологічних електричних мереж.
НКРЕ