Автор Тема: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги  (Прочитано 40756 раз)

valera Kovel

 • Гість
Підкажіть: чим відбитися від обленерго? Я субспоживач (обсяг споживання в середньому 100 тис. кВт). Основний споживач платить по 1 класу. З лютого 2014 року мене примушують підписати зміни до договору на постачання електроенергії і платити по 2 класу. Постанова  НКРЕ № 1052   "Про Порядок визначення класів споживачів" діюча?

Offline НКРЕ

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1132
 • На особисті повідомлення не відповідаю
  • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 24 Квітень 2014, 12:07:26 »
Постанова НКРЕ від 13.08.98   № 1052 "Про Порядок визначення класів споживачів" є чинною.
Надайте, будь ласка,  конкретну інформацію, про яке обленерго йде мова у Вашому повідомленні.
НКРЕ

Trend

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #2 : 24 Квітень 2014, 22:19:36 »
Цитувати
5. Клас субспоживача визначається:
1) за класом в точці (точках) продажу електричної енергії основному споживачу незалежно від ступеня напруги на межі балансового розподілу електричних мереж основного споживача та субспоживача у випадку, якщо відшкодування основному споживачу вартості обґрунтованих витрат на утримання технологічних електричних мереж, які використовуються для передачі електричної енергії субспоживачу, здійснюється субспоживачем відповідно до договору між основним споживачем та субспоживачем.
Якщо основний споживач отримує електричну енергію за декількома точками продажу, які відносяться до різних класів, при визначенні класів субспоживача необхідно керуватися такими принципами:
за можливості чітко визначити шляхи передачі електричної енергії до електроустановки субспоживача від конкретної точки продажу електричної енергії основному споживачу, субспоживачу встановлюється клас споживача відповідно до точки продажу основного споживача;
за неможливості однозначно встановити шляхи передачі електричної енергії до електроустановки субспоживача останній оплачує спожиту електричну енергію за тарифами різних класів у такому відсотковому співвідношенні обсягів електричної енергії, спожитої на різних класах, яке складається для основного споживача;
2) за класом в точці (точках) продажу електричної енергії субспоживачу у випадку, коли відшкодування основному споживачу вартості обґрунтованих витрат на утримання технологічних електричних мереж, які використовуються для передачі електричної енергії субспоживачу, здійснюється постачальником електричної енергії за регульованим тарифом відповідно до договору між основним споживачем та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом

Яка у вас ситуація? Можливо через умови другого підпункту Вас примушують перейти на другий клас?

valera Kovel

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #3 : 28 Квітень 2014, 14:05:27 »
Доброго дня. Дякую за відповідь.
Нашим постачальником електроенергії є "Волиньобленерго".
Ситуація така: на початку року основний споживач (завод "Ковельсільмаш"), з яким у нас був договір про спільне використання технологічних електричних мереж, розділили на окремі підприємства. Енергогосподарство назвали ТОВ "Гелікон" і почали переукладати договори на елекропостачання з "Волиньобленерго".  На цей час прострочена заборгованість заводу "Ковельсільмаш перед "Волиньобленерго" складала близько 2 мільйонів гривень. Постачальник погодився на реструктуризацію боргу при умові підписання угоди про спільне використання технологічних електричних мереж. Коли ми направили прохання про переукладання угоди на спільне використання електромереж ТОВ "Гелікон", нам відмовили посилаючись, що така угода вже укладена з "Волиньобленерго"

ПАТ Волиньобленерго

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #4 : 07 Травень 2014, 16:23:20 »
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами регулюються відповідно до Постанови Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996 року (з наступними змінами і доповненнями до неї) (далі ПКЕЕ)
Відповідно до абз.3 п.1.10. ПКЕЕ: Для забезпечення передачі електричної енергії електричними мережами, що не належать електропередавальній організації, між електропередавальною організацією та відповідним власником мереж, який не має ліцензії на здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, укладається договір щодо спільного використання електричних мереж.
Згідно визначення в пп.17 п.1.2. ПКЕЕ - договір про спільне використання технологічних електричних мереж - домовленість двох сторін, що є документом певної форми, який встановлює зміст та регулює правовідносини між електропередавальною організацією (ліцензіатом з передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами) та основним споживачем під час передачі (транзиту) електричної енергії технологічними електричними мережами.
На даний час ТОВ «Компанія Гелікон» володіє великим об’ємом електричних мереж, які в минулому належали ПАТ «Ковельсільмаш» і через які живляться багато споживачів ПАТ «Волиньобленерго». Через необхідність постачати вище згаданим споживачам, які відповідно до схеми живлення є субспоживачами, електричну енергію та з метою дотримання ПКЕЕ, товариство уклало договір про спільне використання технологічних електричних мереж із власником технологічних електричних мереж – ТОВ «Компанія Гелікон». Дана компанія отримує електричну енергію від ПАТ «Волиньобленерго» в точці продажу електричної енергії із ступенем напруги 110 кВ, межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію – точка продажу електричної енергії для  субспоживачів  встановлена в точці із ступенем напруги нижче 27,5 кВ. Також, виходячи з укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж з ТОВ «Компанія Гелікон», ПАТ «Волиньобленерго» самостійно відшкодовує основному споживачу (власнику електричних мереж) вартість витрат на утримання технологічних електричних мереж.
Крім того, Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України № 1052 від 13.08.1998 року (з наступними змінами і доповненнями до неї), зокрема п. 3.2, 5 встановлено, що «до 2 класу відносяться споживачі, які отримують електричну енергію від постачальника електричної енергії в точці продажу електричної енергії із ступенем напруги нижче 27,5 кВ,…», «клас субспоживача визначається: 2) за класом в точці (точках) продажу електричної енергії субспоживачу у випадку, коли відшкодування основному споживачу вартості обґрунтованих витрат на утримання технологічних електричних мереж, які використовуються для передачі електричної енергії субспоживачу, здійснюється постачальником електричної енергії за регульованим тарифом відповідно до договору між основним споживачем та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом». А тому, відповідно до вищевикладеного,  для усіх субспоживачів, які живляться від мереж ТОВ «Компанія Гелікон» встановлюється 2-гий клас напруги.
Враховуючи усі обставини, та керуючись законодавством України  ПАТ «Волиньобленерго» ініціювало внесення відповідних змін до договорів про постачання електричної енергії з усіма субспоживачами.

valera Kovel

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #5 : 08 Травень 2014, 13:59:37 »
Добрий день ПАТ "Волиньобленерго".
Дякую за відповідь, але... Я хотів почути відповідь від НКРЕ. Ви зацікавлена сторона і вашу думку ми знаємо.
По-перше: наше підприємство мало діючий договір на спільне використання з "Ковельсільмаш" і якби не зміна назви, то і далі за нами зберігся 1 клас напруги.
По-друге: зміни до ПКЕЕ, які останнім часом приймалися, вимагають детального аналізу та перегляду (спостерігається лобізм інтересів обленерго без врахування інтересів споживачів). Про це вказують і народні депутати: http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=1002.15
(можна здогадатися, як заробляв екс-міністр енергетики Ставицький)
Ми сподіваємось, що Ви добре подумаєте та не зробите хибних кроків.
« Останнє редагування: 08 Травень 2014, 14:03:53 від valera Kovel »

Нечипорук В.

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #6 : 08 Травень 2014, 15:13:47 »
Зміни до ПКЕЕ, що стосуються Вашої проблеми були внесені ще в 2005 році(з перідним періодом) з подачі АМК, в рамках реалізації їх принципу "ціни на товари(електричну енергію) мають бути єдині для усіх споживачів однорідних груп (напруга на межі балансового розмежування споживача)" і не мають залежати від удачі територіального розміщення його обєкта (наприклад біля споживача першого класу напруги). Це ще чудо, що в інтервалі між 01.01.2011(крайній термін для приведення відносин - 28.11.2010) та  лютим 2014 Вам вдалось скористатись низьким "чужим тарифом", отримавши необгрунтовані преференції по відношенню до аналогічних підприємств споживачів. Вважаєте. що маєте шанси поборотись за збереження цих "преференцій" ? Між іншим, аналогічні до Вас субспоживачі стверджують, що з врахуванням усіх змін (вилучення втрат трансформації з 1-го класу на 2-й, зникнення монополізму основного споживача) їх кінцеві витрати після переходу на 2-й тарифний клас напруги залишились на тому ж рівні.

valera Kovel

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #7 : 12 Травень 2014, 12:20:34 »
Ха. Добрий принцип  "ціни на товари(електричну енергію) мають бути єдині для усіх споживачів однорідних груп (напруга на межі балансового розмежування споживача)".  "Уравніловка" нам відома з історії Радянського союзу. Ми повинні платити справедливу ціну, а вона така: я зробив аналіз за 1 півріччя 2013 року скільки наше підприємство сплатило за транзит через "Ковельсільмаш" та скільки б мусило переплатити за 2 клас. Різниця в середньому в місяць виходила 14 тис. грн при споживанні 85 тис. кВт. За півріччя ми переплатили б 84 тис грн. Тепер питання: за що ми мусимо переплачувати такі кошти? Робимо аналіз: Електроенергія до Ковеля надходить по лінії ДП "Волинські магістральні електромережі" ПС 330 кВ. Звідси "Ковельсільмаш" по власним лініям ПЛ 110 кВ отримує електроенергію на свої підстанції ГПП-1 та ГПП-2, де і знижує напругу до 10 кВ. З ГПП-2 наше підприємство ПрАТ "Ковельські ковбаси" живиться по власним кабельним лініям. В цьому ланцюжку нема ні міліметра власності "Волиньобленерго". За що платити обленерго? За ліцензію? Ми ще пам'ятаємо, що все це було побудовано за кошти держави. Тепер прийшли нові в власники (купивши  за 462 млн грн) та хочуть повернути вкладені кошти.
Хочу нагадати. Ми більше 20 років жили та сподівались на краще життя. Нас, українців, називали дуже терплячим народом. Події останніх 6 місяців показали, що наше терпіння закінчилося...

Offline Greenforest

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 72
  • Перегляд профілю
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #8 : 12 Травень 2014, 13:10:32 »
У Вас одна возможность - не подписывайте никаких бумаг, а особенно - изменения точки продажи. Тогда вопрос будет в расторжении ранее (до внесения изменений в правила) заключенных договоров. Хороший юрист может в судах разных инстанций десятилетиями бодаться.  :D. Десь так. Прошу пробачення, що не по українськи.

Trend

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #9 : 12 Травень 2014, 13:11:02 »
Нас, українців, називали дуже терплячим народом. Події останніх 6 місяців показали, що наше терпіння закінчилося...

Ви хоч уточніть кого шантажувати зібрались, НКРЕ чи обленерго?  :D

А взагалі правильно, треба революцію... Це вже п"ята чи шоста тема де люди майданом лякають за те що дають стандартне приєднання а хочуть не стандартне; дають нестандартне приєднання а вони вимагають стандартне; вимагають не встановлені законом пільги, тариф хочуть інший.
Найкраще спалити все, шо не горить здати на металобрухт і сидіти при свічках. Зате буде спокій... і проблем з тарифом і пільгами не буде.

valera Kovel

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #10 : 12 Травень 2014, 14:48:14 »
Відповідь  для Trend.
 Я бачу на першу частину мого повідомлення у Вас не знайшлося ні одного слова. Це раз.
А по-друге, я давав відповідь автору Нечипорук В. на його слова :"Вважаєте. що маєте шанси поборотись за збереження цих "преференцій" ? Між іншим, аналогічні до Вас субспоживачі стверджують, що з врахуванням усіх змін (вилучення втрат трансформації з 1-го класу на 2-й, зникнення монополізму основного споживача) їх кінцеві витрати після переходу на 2-й тарифний клас напруги залишились на тому ж рівні".
« Останнє редагування: 12 Травень 2014, 14:54:01 від valera Kovel »

Offline Greenforest

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 72
  • Перегляд профілю
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #11 : 12 Травень 2014, 15:06:42 »
Тут реально все зависит от того, сколько же берет основной потребитель у субабонента. Если это как бы по закону (а там будет 2-3 коп), то конечно разница есть. Однако многие основные, пользуясь случаем, качают по черному налу. а там уж как придется.

Trend

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #12 : 12 Травень 2014, 15:29:38 »
Відповідь  для Trend.
 Я бачу на першу частину мого повідомлення у Вас не знайшлося ні одного слова. Це раз.
А по-друге, я давав відповідь автору Нечипорук В. на його слова :"Вважаєте. що маєте шанси поборотись за збереження цих "преференцій" ? Між іншим, аналогічні до Вас субспоживачі стверджують, що з врахуванням усіх змін (вилучення втрат трансформації з 1-го класу на 2-й, зникнення монополізму основного споживача) їх кінцеві витрати після переходу на 2-й тарифний клас напруги залишились на тому ж рівні".

На першу частину я не планував відповідати. Є Ваше звернення, є відповідь Вашого обленерго, чекаємо ще що НКРЕ скаже. Просто не Ви перший натякнули про революцію, коли інші аргументи закінчуються, на це й вирішив відповісти.

А по суті звернення, наскільки я зрозумів було підприємство з яким Ви уклали договір і якому повинні на сьогодні платити. Електроенергія Вам постачається з іншого підприємства з яким Ви не хочете впорядковувати відносини.... Як написав Greenforest
Цитувати
вопрос будет в расторжении ранее (до внесения изменений в правила) заключенных договоров.

valera Kovel

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #13 : 12 Травень 2014, 23:20:50 »
Відповідь  для Trend
Ситуація така: нас обленерго давно пробувало перевести на 2 клас. Але діяв договір між нами та основним споживачем на спільне використання технологічних електромереж. Мій основний споживач завод "Ковельсільмаш" на початку цього року розпався на дрібні підприємства. Власний борг заводу за електроенергію складав біля 2 млн грн. Енергогосподарство назвали ТОВ "Компанія Гелікон". Обленерго погодилося підписати новий договір на електропостачання з ТОВ "Компанія Гелікон" тільки з договором на спільне використання електромереж.
« Останнє редагування: 12 Травень 2014, 23:25:55 від valera Kovel »

Влад Нечай

 • Гість
Re: Як відстояти субспоживачу 1 клас напруги
« Reply #14 : 13 Травень 2014, 06:22:22 »
Закрн про електроенергетику, Стаття 26.
Споживач  (власник  мереж,  які використовуються для передачі електричної  енергії  іншим  суб’єктам  господарювання, населенню)
зобов’язаний  укласти  з  електропередавальною  організацією,  яка здійснює  ліцензовану діяльність на закріпленій території, договір
про спільне використання технологічних електричних мереж. {  Статтю  26  доповнено  частиною  одинадцятою  згідно із Законом
N 5021-VI ( 5021-17 ) від 22.06.2012 } . Після цих змін договори про спільне використання між власниками мереж та субспоживачами зникають з правовогополя Укоаїни, як "динозаври". Договори, про спільне використання мереж, що на момент набуття чинності даних змін діяли, але суперечили нормі закону набували певного юридичного статусу. Спроби в судах відтягнути цей процес- це чіпляння за сходинку відїжджаючого поїзда.