Автор Тема: консультація  (Прочитано 2613 раз)

admin

  • Гість
консультація
« : 30 Травень 2012, 17:05:52 »
center]Добрий день![/center]
 Я та мій брат є власниками частин приватного будинку (18/25 та 7/25). Права власності визначені відповідними договорами дарування. Акт на приватизацію земельної ділянки також оформлений з визначенням  відповідних відсотків. Будинок має два входи, незалежні лінії користування електроенергією, водою та газом. Усі види постачання обліковуються окремими лічильниками кожного власника. Але маємо один технічний паспорт на будинок з двома визначеними власниками та вказаними квартирами (квартира № 1, квартира № 2).
   В квітні я отримала акт про об"єднання показників газових лічильників, з посиланням на  п.10 Постанови КМУ № 2246, що в разі розміщення за однією поштовою адресою кількох об"єктів, що належать споживачеві на правах власності загальний обсяг спожитого газу визначається, як сума показників.
    Прошу надати консультацію з правомірності такого розрахунку.
                          Щиро вдячна. До побачення.   

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 06 Червень 2012, 15:13:43 »
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами  та  фізичними особами  -  споживачами  газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі – Правила).
Згідно з положеннями пункту 2 Правил об'єкт споживача - територіально відокремлена газифікована споруда (житловий будинок, квартира, майстерня, літня кухня тощо), що належить споживачеві на правах власності або користування.
Відповідно до положень пункту 4 Правил у разі розташування декількох об'єктів споживача за однією адресою укладається один договір.
Положеннями пункту 10 Правил встановлено, що у разі розміщення за однією поштовою адресою кількох об'єктів, що належать споживачеві на правах власності або користування, загальний обсяг споживання природного газу для застосування роздрібних цін, диференційованих залежно від річних обсягів споживання, визначається як сума показників приладів обліку, встановлених на таких об'єктах.
У наведеному у Вами випадку (якщо природний газ споживається та обліковується окремо власниками квартир, розташованих за різними адресами) вимога газопостачального підприємства щодо об’єднання показників лічильників природного газу є неправомірною.
Разом з тим зазначаємо, що обставини, викладені у Вами, потребують з’ясування та підтвердження.
Таким чином, доцільно письмово звернутися до відділу (сектору) НКРЕ в області для з’ясування обставин та перевірки наведених Вами фактів.
НКРЕ