Автор Тема: Авансовый платеж  (Прочитано 2278 раз)

Пётр

  • Гість
Авансовый платеж
« : 03 Квітень 2014, 12:30:09 »
Добрый день.
У меня частное домовладение, 1 категория. до 2500м.куб. Если я до 1.05.14г. сделаю авансовую оплату за год 2500 м.куб. по цене 0.7254грн. Будут ли мне делать перерасчет после 1.05.14г. по новым тарифам?

Shovik

  • Гість
Re: Авансовый платеж
« Reply #1 : 03 Квітень 2014, 13:49:58 »
Ай да розумний. А як же зобовязання споживача фіксувати фактичні покази лічильника кожен місяць? Чи ви думаєте тільки компанія повинна виконувати свої обовязки?
Прийде представник компанії зафіксує це діло і зробить перерахунок.
І крім того, вас 01.07.2014 за результатами перерахунку за півроку віднесуть до другої категорії. і будете ви плати за весь обсяг по другій категорії)))) так що все вам буде...

dirkar

  • Гість
Re: Авансовый платеж
« Reply #2 : 03 Квітень 2014, 15:05:51 »
Для таких хитрых людей проводится полугодовой перерасчет.

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Re: Авансовый платеж
« Reply #3 : 15 Квітень 2014, 17:27:43 »
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами  та  фізичними особами  -  споживачами  газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі – Правила).
Відповідно до положень пункту 10 Правил розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 р. за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання та/або видів (напрямів) споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.
Відповідно до положень пункту 17 Правил розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Плата за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інший строк.
Зняття показань лічильників газу проводиться споживачем щомісяця станом на 1 число місяця, що настає за розрахунковим. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів.
Одночасно слід зазначити, що згідно з вимогами положень пункту 4 Правил послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається між ним та газопостачальним підприємством відповідно до Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 938 (далі – Типовий договір).
Пунктом 22 Типового договору встановлено, що за наявності лічильника газу розрахунок за надані послуги проводиться за встановленими цінами на підставі фактичних показань лічильника.
Разом з тим, згідно вимог пункту 13 Правил розрахунки за послуги з газопостачання можуть провадитися на підставі планових платежів з підсумковим розрахунком за період не більше одного року.
У разі застосування планових платежів або безготівкової форми оплати газопостачальне підприємство періодично (згідно з умовами договору) провадить перерахунок за фактично надані послуги з газопостачання та видає споживачеві рахунок.
За відхилення нарахованих сум за фактично надані послуги з газопостачання від сум зарахованих платежів пеня не стягується.
Так, пунктом 16 Типового договору визначено, що розрахунковим періодом є календарний місяць.
У разі застосування системи помісячної оплати послуг платежі вносяться не пізніше __________ місяця, що настає за розрахунковим.
    (число)
У разі застосування системи планової (авансової) оплати послуг платежі вносяться за _____________ місяців.
Пунктом 21 Типового договору встановлено, що у разі застосування системи планової (авансової) оплати виконавець здійснює перерахунок вартості фактично наданих послуг за _________________________ з видачею споживачеві рахунка.
                                (кількість місяців)
Отже, порядок оплати визначається договором про надання послуг з газопостачання з урахуванням відповідних положень Правил. При цьому, споживачем вносяться авансові платежі за послуги з газопостачання лише у разі погодження сторонами (споживачем та газопостачальним підприємством) застосування планової системи оплати, про що має бути зазначено в договорі.
Разом з тим, зазначаємо, що оплата послуг з газопостачання має здійснюватись за цінами встановленими відповідними постановами НКРЕ, а саме:
з 01.08.2010 по 01.05.2014 рр. – 0,7254  грн за 1 м3 (відповідно до постанови НКРЕ від 13.07.2010 № 812);
з 01.05.2014 р. - 1,089 грн за 1 м3 (після набрання чинності постанови НКРЕ від 03.04.2014 № 420).

Таким чином, у разі погодження між Вами та газопостачальним підприємством застосування планової системи оплати по Вашому особовому рахунку протягом періоду 2014 р., авансова оплата послуг з газопостачання має здійснюватись за цінами, які діють в той чи інший період часу з урахуванням вищезазначеного законодавства.