Автор Тема: Заставляют ставить сч. газа за мои средства  (Прочитано 3835 раз)

1kostik1976

  • Гість
Здравствуйте.
Проблема вот в чем...
Из газового оборудования в квартире только только газовая печка на четыре комфорки для приготовления пищи. Другого газового оборудования в квартире нет. (и не будет). Долга по оплате за газ нет.
Я купил квартиру в феврале 2009г. Бывшему хозяину этой квартиры отрезали подачу газа путем заваривания трубы отходящей от магистральной - осталась часть трубы диаметром 1\2 дюйма и длиной около 15 сантиметров. При моем обращении в "Запорожгаз" с заявлением о возобновлении газоснабжения от меня требуют установить счетчик расхода газа за мои средства. Получается, что я должен буду оплатить выполнение Запорожгазом проектных и монтажных работ, а также понести расходы на покупку счетчика газа. Против установки счетчика газа за средства запорожгаза ничего против не имею, поскольку такая программа существует.
Законно ли требование Запорожгаза?

1kostik1976

  • Гість
Ну.... собственно попробую сам и ответить...
З А К О Н   У К Р А Ї Н.  Про засади функціонування ринку природного газу. Стаття 11. Облік природного газу. ПУНКТ 3. 
Відпуск  природного газу споживачам здійснюється за умови
наявності вузла обліку природного газу. Населення у разі відсутності приладів обліку природного  газу
споживає газ за нормами, встановленими законодавством, до строків,
передбачених  у  частині  першій  статті  2  Закону  України  "Про
забезпечення комерційного обліку природного газу" ( 3533-17 ).
{  Частина третя статті 11 в редакції Закону N 3533-VI ( 3533-17 )
від 16.06.2011 }


3533-17
З А К О Н   У К Р А Ї Н И.  Про забезпечення комерційного обліку природного газу. 
Стаття 6. Обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.
1. Суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного
газу на відповідній території, зобов'язані:

     1) забезпечити встановлення лічильників газу:

     а)....
тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

     У разі  невстановлення населенню у строки,  зазначені у цьому
підпункті,  лічильників газу з вини суб'єктів  господарювання,  що
здійснюють  розподіл  природного  газу  на  відповідній території,
припинення   розподілу   природного    газу    таким    споживачам
забороняється,  а  його  облік до моменту встановлення лічильників
газу здійснюється за нормами споживання,  встановленими  Кабінетом
Міністрів України;


     2) припинити   розподіл   природного   газу  споживачам,  які
використовують природний газ без його комерційного обліку,  у разі
відмови  таких  споживачів  від  встановлення лічильників газу,  а
саме:

     а)........ 
тільки для приготування їжі - з 1 січня 2018 року;

     б) для інших споживачів - з 1 липня 2011 року.

Вот и получается, что оснований требовать от меня установку счетчика за мои средства нет......
 
« Останнє редагування: 06 Березень 2014, 17:50:22 від 1kostik1976 »

energy

  • Гість
Полагаю, они считают (не безосновательно), что Вы не имеете статуса "потребителя" газа, так как газ не потребляете и договорных отношений с Горгазом - также не имеете.
Таким образом, Все "плюшки" в виде "программ" и других привелегий для "потребителей", в том числе "бесплатный счетчик" - Вам не грозят.
Я думаю, для подключения газа, Вам необходимо выполнить все мероприятия для подключения газа, как для "заказчика", в том числе - установить счетчик за свой счет.
« Останнє редагування: 08 Березень 2014, 09:00:13 від energy »

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #3 : 18 Березень 2014, 10:23:11 »
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами  та  фізичними особами  -  споживачами  газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі – Правила).
Згідно з пунктом 4 Правил послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається між ним та газопостачальним підприємством відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку.
Газопостачальні підприємства, що здійснюють постачання природного газу на закріпленій території, не мають права відмовити споживачеві, об'єкти якого розташовані на цій території, в укладенні договору.
У разі зміни власника об'єкта споживача укладається новий договір.
Пунктом 5 Правил визначено, що після закінчення строку або дострокового припинення дії договору газові прилади і пристрої споживача відключаються від системи газопостачання шляхом перекриття запірних пристроїв перед газовими приладами або на ввідному газопроводі та установлення на них пломби чи інвентарної заглушки.
Варто зазначити, що згідно з пунктом 9 Правил відновлення газопостачання здійснюється газорозподільним підприємством протягом двох робочих днів у містах та п'яти календарних днів у сільській місцевості після усунення порушень, сплати споживачем боргу та відшкодування збитків, завданих його неправомірними діями газопостачальному або газорозподільному підприємству.
Варто зазначити, що згідно з пунктом 11 Правил у разі відсутності лічильників газу плата за послуги з газопостачання розраховується відповідно до встановлених законодавством норм споживання та цін на газ.
Відповідно до положень пункту 22 Правил установлення лічильників газу здійснюється газорозподільним підприємством або підприємствами і організаціями, які мають необхідні ліцензії та дозвіл на виконання таких робіт.
Вартість лічильника газу та послуг з його встановлення оплачуються:
у новозбудованому будинку - забудовником (замовником);
у разі реконструкції, капітального ремонту житла - замовником;
у разі встановлення лічильника газу в газифікованому будинку - споживачем.
Лічильники газу можуть встановлюватися також за кошти газопостачальних (газотранспортних) підприємств та за рахунок інших джерел.
Особливості встановлення лічильників газу споживачам визначаються Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (далі - Закон).
Частиною першою статті 3 Закону передбачено, що  фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:
коштів суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;
коштів відповідного бюджету;
інших джерел, не заборонених законодавством.
Відповідно до положень частини першої статті 6 Закону суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:
комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 року;
для підігріву води та приготування їжі - до 1 січня 2016 року;
тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.
У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.
Разом з тим, згідно вимог пункту 22 Правил, споживач за свої кошти може встановити лічильник природного газу в газифікованому будинку у більш короткі терміни та здійснювати відповідно до його показань розрахунки за спожитий природний газ.
Таким чином, фінансування робіт з оснащення помешкання споживача  лічильником газу здійснюється з урахуванням вимог вищезазначеного законодавства.
   Варто зазначити, що відсутність/наявність лічильника газу у випадку, наведеному у Вашому питанні, не впливає на відновлення газопостачання у Вашому помешканні.

Разом з тим, обставини, викладені у Вашому звернені, потребують додаткового з’ясування.
Таким чином, пропонуємо письмово звернутися до відділу НКРЕ у Запорізькій області або до центрального апарату НКРЕ для з’ясування обставин та перевірки фактів, викладених у Вашому зверненні.
НКРЕ

1kostik1976

  • Гість
Добрый день. Уже обратился в местную НКРЕ. Запорожгаз согласился выполнить подключение без счетчика.