Автор Тема: ліцензування  (Прочитано 3288 раз)

oksana

  • Гість
ліцензування
« : 19 Квітень 2012, 13:21:23 »
Чи є щепа, тирса нетрадиційним видом палива. Чи необхідно для роботи на щепі брати нову ліцензію на виробництво теплової енергії з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії при умові що звичайна ліцензія на виробництво теплової енергії є. Де знайти офіційне розяснення

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Re: ліцензування
« Reply #1 : 07 Травень 2012, 11:25:47 »
  Відповідно до Закону України «Про альтернативні види палива» альтернативні види палива – тверде, рідке та газове паливо, яке є альтернативою відповідним традиційним видам палива і яке виробляється (видобувається) з нетрадиційних джерел та видів енергетичної сировини.
Нетрадиційні джерела та види енергетичної сировини – сировина рослинного походження, відходи, тверді горючі речовини, інші природні і штучні джерела та види енергетичної сировини, у тому числі нафтові, газові, газоконденсатні і нафтогазоконденсатні вичерпані, непромислового значення та техногенні родовища, важкі сорти нафти, природні бітуми, газонасичені води, газогідрати тощо, виробництво (видобуток) і переробка яких потребує застосування новітніх технологій і які не використовуються для виробництва (видобутку) традиційних видів палива.
Статтею 51 цього Закону визначено, що до альтернативних видів твердого палива належить, зокрема, продукція та відходи сільського господарства (рослинництва і тваринництва), лісового господарства та технологічно пов'язаних з ним галузей промисловості, а також гранули, брикети, деревне вугілля та вуглиста речовина, вироблені з цієї продукції та відходів, що використовуються як паливо.
Відповідно до статті 23 Закону України „Про теплопостачання” (далі–Закон) визначено, що господарська діяльність з виробництва, транспортування, постачання  теплової енергії  підлягає ліцензуванню в порядку, встановленому законом.
При цьому, згідно з статтею 17 цього Закону, видача ліцензії з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії належить до повноважень НКРЕ.
         Таким чином, для провадження діяльності з виробництва теплової енергії з використанням щепи Вам необхідно отримати в НКРЕ ліцензію на право провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.
Документи на отримання ліцензії з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії подаються до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики відповідно до вимог статті 10 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” та                пункту 40 постанови Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 № 756 „Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності”.
НКРЕ