Автор Тема: Електрична енергія, вироблена з енергії сонячного випромінювання  (Прочитано 82981 раз)

statusol

  • Гість
Електрична енергія,    вироблена    з    енергії    сонячного
випромінювання     об'єктами     електроенергетики    (генеруючими
установками)  приватних  домогосподарств,  величина   встановленої
потужності    яких    не    перевищує    10   КВт

statusol

  • Гість
ПАТ"Кіровоградобленерго" відмовив в видачі проекту договору про приєднання зіславшись на прикінцеві положення  З А К О Н У  У К Р А Ї Н И

               Про внесення змін до Закону України
      "Про електроенергетику" щодо стимулювання виробництва
          електроенергії з альтернативних джерел енергії
А саме
"крім абзацу десятого пункту 4 розділу I цього Закону (щодо встановлення
"зеленого"  тарифу  для приватних домогосподарств,  які виробляють
електричну  енергію  з  енергії  сонячного  випромінювання),  який
набирає чинності з 1 січня 2014 року"
Поясніть чому ПАТ"Кіровоградобленерго" нехтує

ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної комісії,
що здійснює державне
регулювання у сфері
енергетики
17.01.2013  № 32



Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 лютого 2013 р.
за № 236/22768

ПРАВИЛА
приєднання електроустановок до електричних мереж
« Останнє редагування: 17 Вересень 2013, 23:22:31 від statusol »

Trend

  • Гість
читаємо ЗУ "Про електроенергетику"
Розділ І пункт 4 (малась на увазі стаття?) абзац 10-й  - немає там 10-го абзацу

Розділ І стаття 1 абзац 10-й - визначння магістральної теплової мережі... зеленого тарифу не стосується.

Напишіть чітко що Ви хочете.

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #3 : 18 Вересень 2013, 10:30:51 »
Для отримання зваженої відповіді конкретизуйте, будь ласка, Ваше запитання.
НКРЕ
« Останнє редагування: 18 Вересень 2013, 10:42:23 від НКРЕ »

statusol

  • Гість
ПАТ"Кіровоградобленерго" відмовив в видачі проекту договору про приєднання зіславшись на прикінцеві положення  З А К О Н У  У К Р А Ї Н И Про внесення змін до Закону України  "Про електроенергетику" щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. А саме:II. Прикінцеві положення 1. Цей  Закон  набирає  чинності  з 1 квітня 2013 року, крім абзацу десятого пункту 4 розділу I цього Закону (щодо встановлення "зеленого"  тарифу  для приватних домогосподарств,  які виробляють електричну  енергію  з  енергії  сонячного  випромінювання),  який набирає чинності з 1 січня 2014 року,  та пункту 5 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 липня 2013 року.
ЦЕЙ АБЗАЦ:
"Зелений" тариф для приватних домогосподарств, які виробляють електричну   енергію   з   енергії    сонячного    випромінювання, встановлюється  на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року,  визначеного  із  застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації),  помноженого на  коефіцієнт "зеленого"   тарифу   для  електроенергії,  виробленої  з  енергії сонячного випромінювання для приватних домогосподарств.
Згідно ПРАВИЛ приєднання електроустановок до електричних мереж ЗАТВЕРДЖЕНИХ Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики 17.01.2013  № 32 Зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 8 лютого 2013 р. за № 236/22768.
я написав заяву про приєднання до електричних мереж  електроустановки  (генеруючої установки) яка виробляє Електричну енергію, з енергії сонячного випромінювання,  та розташована на дахах(фасадах) приватних  домогосподарств,  величина   встановленої потужності яких не перевищує 10 КВт., додав всі необхідні документи згідно правил. Заяву прийняли, видали перелік отриманих документів від замовника. В заяві було вказано термін введення електроустановки з 01 січня 2014р., але в видачі проекту договору про приєднання до електромереж невід'ємним додатком до якого є технічні умови, було відмовлено листом дивитися вище.
Я подавав заяву про приєднання, а не про розрахунки, Поясніть чому ПАТ"Кіровоградобленерго" знехтувало правилами приєднання, вже діючими, зіславшись на термін введення коефіціенту тарифу, хоча це не суттєво, так як термін введення в експлуатацію електроустановки з 01 січня 2014р.. Вони мені цого не можуть пояснити, та й не хочуть!!!

energy

  • Гість
Вы подавали заявление, как собственник данного частного дома, на крыше которого собираетесь устанавливать СЭС?

statusol

  • Гість

energy

  • Гість
Тогда я с Вами согласен - Вам сейчас тарифы не нужны, Вам нужны ТУ, по которым Вы можете себе строить, а вводить в эксплуатацию уже после 01.01.2014...
Попробуйте письменный запрос в НКРЭ, с приложением "отказа" облэнерго.

Возможно - просто еще не прописана в Правилах данная процедура выдачи ТУ для "частных крыш до 10 кВт".
Например - не понятно, как учитывать "среднемесячное потребление", как организовать учет потребленной/выработанной э/э...
На мой взгляд, технически, это достаточно просто  организовать - путем подключения СЭС после расчетного учета дома, со счетчиком приема/отдачи.
Тогда излишек, учтенный одним счетчиком - можно обязать облэнерго приобретать у потребителя, по показаниям счетчика "генерация".
Данная схема подключения СЭС предотвратит злоупотребления - когда потребитель будет "перебрасывать" э/э, полученную по отдельному счетчику от облэнерго, на - отдельный счетчик, , якобы "генерации", с подключением к электросети отдельно, получая незаконную выгоду от фиктивной "генерации".

Данная проблема уже просматривается на "больших" СЭС - сегодня отсутствуют технические средства предотвращения "переброса" полученной э/э на "собственные нужды", подключенную отдельно - на "генерацию"...Электроэнергию, ведь не пощупаешь...
Я думаю, что должен быть один счетчик и одна точка подключения к сетям облэнерго, что на генерацию, что на собственный нужды. Тогда злоупотреблений не будет...
А как там законодатели придумают - вопрос...
« Останнє редагування: 19 Вересень 2013, 09:40:53 від energy »

statusol

  • Гість
Так, я подав скаргу в регіональне представництво НКРЕ, але там відповіді пока ще не отримав, вони сказали, що їм потрібний деякий час на вивчення законодавства по цьому питанню, через це я і звернувся на форум може хто допоможе в вирішенні питання. А в нових правилах все є і чітко прописано тільки обленерго не хочуть виконувати ці правила там багато, що потрібно робити безкоштовно. Я спілкувався з іншими людьми які теж зіткнулися з відмовою в інших областях, і поняв, що відмова носить системний характер тільки причини відмов у всіх різні але безпідставні. Мабуть власникам електромереж це не вигідно, і вони нехтують законодавством, що ще раз підтверджує, що закони в україні не для всіх.

energy

  • Гість
А в нових правилах все є і чітко прописано тільки обленерго не хочуть виконувати ці правила там багато, що потрібно робити безкоштовно.
Я думаю Вы ошибаетесь. Сможете процитировать, как прописана процедура выдачи ТУ и подключения для "частных крыш до 10 кВт"? Вот и я говорю - не сможете, потому, что - нет там такого.  :(
В частности - источников финансирования работ по присоединению.
Есть только для "больших" СЭС, предусмотренных тарифом.
« Останнє редагування: 19 Вересень 2013, 09:47:34 від energy »

statusol

  • Гість
Зможу, зараз викладу зачекайте.

Trend

  • Гість
Якщо можна, дайте будь-ласка інформацію де ви купляли СЕС і скільки це коштує?

statusol

  • Гість
А в нових правилах все є і чітко прописано тільки обленерго не хочуть виконувати ці правила там багато, що потрібно робити безкоштовно.
Я думаю Вы ошибаетесь. Сможете процитировать, как прописана процедура выдачи ТУ и подключения для "частных крыш до 10 кВт"? Вот и я говорю - не сможете, потому, что - нет там такого. 
В частности - источников финансирования работ по присоединению.
Есть только для "больших" СЭС, предусмотренных тарифом.
ПРАВИЛА
приєднання електроустановок до електричних мереж
ІV. Особливості приєднання електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії, з використанням альтернативних джерел енергії

4.1. Приєднання електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії з використанням альтернативних джерел енергії, здійснюється в порядку, передбаченому розділом ІІІ цих Правил, з урахуванням таких особливостей:

4.1.1. Електропередавальна організація безоплатно готує та видає замовнику підписаний проект договору про приєднання до електричних мереж електроустановки, яка виробляє електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії.

4.1.2. Технічні умови видаються замовнику безоплатно не пізніше 15 робочих днів від дня подання заяви замовника про приєднання електроустановки та 30 робочих днів у разі необхідності їх узгодження з власником магістральних/міждержавних електричних мереж.

Технічні умови не містять вимог щодо зовнішнього електрозабезпечення.

energy

  • Гість
А дальше "слабо" прочитать? ;)
Цитувати
Технічні умови не містять вимог щодо зовнішнього електрозабезпечення.
4.1.3. Розроблення проектної документації електроустановок зовнішнього електрозабезпечення забезпечується електропередавальною організацією за рахунок коштів, передбачених у тарифах на передачу електричної енергії, та/або за рахунок поворотної фінансової допомоги, яка надається замовником електропередавальній організації.
4.1.4. Забезпечення електропередавальною організацією виконання будівельно-монтажних і пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію новозбудованих чи реконструйованих електроустановок до точки приєднання замовника.
Ці заходи фінансуються в обсязі 50 відсотків за рахунок коштів, передбачених у тарифах на передачу електричної енергії, і 50 відсотків - за рахунок поворотної фінансової допомоги, яка надається замовником електропередавальній організації.
Вот и я говорю - пока не предусмотрено тарифом подключение Вашей "частной крыши до 10 кВт" (про возвратную фин.помощь - вообще молчу)...
« Останнє редагування: 19 Вересень 2013, 10:10:27 від energy »

statusol

  • Гість
Якщо можна, дайте будь-ласка інформацію де ви купляли СЕС і скільки це коштує?
http://solar.biz.ua/index.php?productID=241