Автор Тема: по газопостачанню  (Прочитано 4365 раз)

Offline PASHA

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю
по газопостачанню
« : 24 Листопад 2011, 16:28:37 »
Доброго дня!
Чи дозволено в господарських приміщеннях (Літніх кухнях) встановлювати газові котли, конвектори та проточні водонагрівачі?
Дякую за увагу!

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Re: по газопостачанню
« Reply #1 : 30 Листопад 2011, 10:51:11 »
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами (населенням) - споживачами  газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246     (далі – Правила).
Згідно з положеннями пункту 2 Правил об'єкт споживача - територіально відокремлена газифікована споруда (житловий будинок, квартира, майстерня, літня кухня тощо), що належить споживачеві на правах власності або користування.
Положеннями пункту 4 Правил встановлено, що послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається ним відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку.
Газопостачальні підприємства, що здійснюють постачання природного газу на закріпленій території, не мають права відмовити споживачеві, об'єкти якого розташовані на цій території, в укладенні договору.
У разі розташування декількох об’єктів споживача за однією адресою укладається один договір.
Згідно вимог положень пунктів 3 та 4 Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 938 (далі – Типовий договір), у додатку до договору або в розрахунковій книжці/платіжному документі споживача наводиться вид споживання природного газу, що визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 1996 р. №619 "Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників", та кількість осіб, зареєстрованих у квартирі, приватному будинку, а також характеристика об'єкта надання послуг, а саме:
тип квартири _________________ (окрема, комунальна) опалюваною площею ________ кв. метрів;
приватний будинок опалюваною площею ________ кв. метрів;
інші опалювані приміщення площею ___________ кв. метрів.
Отже, газопостачання територіально відокремленої газифікованої споруди здійснюється на підставі договору укладеного із споживачем.
Одночасно слід зазначити, що обмежень щодо встановлення у літній кухні певних видів газових приладів і пристроїв нормативно-правовими актами не встановлено.
Разом з цим, відповідно до вимог підпункту 10 пункту 28 Типового договору споживач зобов’язаний не підключати нові (додаткові) газові прилади і пристрої, не змінювати місце їх розташування та не втручатися в роботу внутрішньобудинкових систем газопостачання без узгодження з виконавцем (газопостачальним підприємством).
Таким чином, встановлення газових приладів споживача має здійснюватися з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію, а отже споживач зобов’язаний узгодити встановлення газових приладів у своєму приміщенні із газопостачальним підприємством.
За більш детальною інформацією, автор може звернутися до відповідного  територіального представництва НКРЕ, а також до газопостачального підприємства, що надає послуги з газопостачання.
НКРЕ