Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - руслан02305

Сторінок: [1]
1
Доброго дня!
Підкажіть, будь-ласка, чому не дотримуються строки підключення об’єкта до електромережі.
14.09.2018 року між нашим підприємством та ПрАТ «Київобленерго» укладений договір № №К-12-18-0722 про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу.
На виконання умов Договору (п.п. 3.2.1-3.2.4) наше підприємство 19.09.2018 року здійснило оплату стандартного приєднання у розмірі 27720,00 грн., розробило на підставі технічних умов №К-12-18-0722 від 04.09.2018 року проектну документацію  щодо реконструкції електричних мереж внутрішнього електрозабезпечення, а також погодила з ПрАТ «Київобленерго» цю проектну документацію, отримавши відповідне Технічне рішення від 16.10.2018 року.
Відповідно до п 3.1.1 Договору, термін підключення становить 30 днів.  ПраТ «Київобленерго» зобов’язане провести будівництво та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення  від місця забезпечення потужності до точки приєднання.
Але, всупереч Договору, ПрАТ «Київобленерго» надіслало спочатку лист, в якому інформує, що виконання будівельно-монтажних робіт з приєднання буде можливим після набуття ПрАТ «Київобленерго» права користування земельними ділянками під електроустановки зовнішнього забезпечення. Цей лист № 05/362/9103 хоч і датований 04.10.2018 року ми отримали 20.10.2018 року, в день останньої дати, коли повинні були закінчитися будівельно монтажні роботи. Це підтверджується штемпелем Укрпошти (16.10.2018р.) коли цей лист надійшов на пошту. При цьому ПрАТ «Київобленерго» взагалі не обгрунтувало, для чого необхідно відведення земельної ділянки, а тільки написало – враховуючи необхідність. І все!
Після нашої відповіді на цей лист, у листі  №05/362/8256 від 14.11.2018 року  ПрАТ «Київобленерго» відповіло, що технічними характеристиками існуючих мереж 0,4 кВ, які знаходяться поблизу належної земельної ділянки, не забезпечується можливість приєднання належних Нам електроустановок, з дотриманням показників якості та надійності електропостачання, ПрАТ «Київобленерго» було розроблено проектну документацію на мережі зовнішнього електропостачання, якою передбачено встановлення КТП 10/0,4 кВ та будівництво мереж 10 кВ та 0,4 кВ до межі нашої земельної ділянки.
Але таке обгрунтування затримки підключення до мереж розподілу не відповідає законодавству.
Відповідно до п. 4.1.19.  Кодексу систем розподілу за місце (точку) забезпечення потужності приймається найближча точка в існуючих (діючих) електричних мережах (повітряна лінія, трансформаторна підстанція або розподільний пункт) ОСР ступеня напруги, що відповідає ступеню напруги в точці приєднання. (також роз’яснення НКРЕП від 03.02.2017 року № 1225/17.1.3/7-17)
Відповідно до технічних умов №К-12-18-0722 від 14.09.2018 року,  точкою забезпечення потужності є ЛЕП-04 кВ Л-2 від ТП 10/0,4 №87 , найближча опора №12 (на даний час існуюча точка забезпечення потужності з приєднаною потужністю 5кВт). Відстань до точки приєднання  приблизно 28 метрів.
Відповідно до п. 4.5.3 Кодексу систем розподілу під час розроблення технічних умов на приєднання ОСР має керуватися такими принципами:
надійності електрозабезпечення струмоприймачів Замовника згідно з чинним законодавством України з урахуванням категорії надійності електропостачання, яку було зазначено в заяві про приєднання;
забезпечення належної якості електроенергії в точці приєднання;
дотримання показників якості електричної енергії та надійності електропостачання інших Користувачів;
дотримання Замовником нульового перетоку реактивної потужності в точці приєднання для Користувачів вище 50 кВт (крім населення);
енергоефективності та енергозбереження;
оптимальності з економічної і технічної точки зору схеми електрозабезпечення;
ефективного розвитку мереж з метою покращення якості послуг з розподілу.
Таким чином, ПрАТ «Київобленерго» відповідно до цих технічних умов взяло на себе обов’язок забезпечити в точці надання потужності електричну енергію відповідною якості та надійності та виконати роботи, що не призведуть до порушення по якості електричної енергії для користувачів.
Відповідно до роз’яснення НКРЕП від 03.02.2017 року № 1225/17.1.3/7-17 Електропередавальна організація має надати послугу зі створення технічної можливості для передачі (прийняття) в місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації електричної енергії відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності відповідно до  вимого II Правил (незалежно від технічного стану електричних мереж електропередавальної організації, рівня їх завантаженості чи у разі необхідності здійснювати будівництво чи реконструкцію трансформаторної підстанції, чи заміну силових трансформаторів).
Відповідно до п. 4.2.3 Кодексу про розподіл електричної енергії Процедура надання послуги стандартного приєднання передбачає:
-   виконання ОСР будівельних робіт у мережі від точки забезпечення потужності до точки приєднання Замовника;
Точка забезпечення потужності знаходиться (приблизно) в 28 метрах від точки приєднання, для будівництва цієї лінії розміщення ніяких об’єктів електроенергетики не потрібно (ця лінія вже побудована). Технічним рішенням по проекту (п.7.3.2) для зовнішнього електрозабезпечення необхідно тільки виконання Ірпінським РП заміну дооблікового автоматичного вимикача, існуюча лінія зовнішнього електрозабезпечення підходить для потужності 27 кВт, схема приєднання не змінюється і залишається 3-фазної, існуючий лічильник залишається в шафі обліку, категорія надійності електропостачання не змінюється.
 Будівництво електричних мереж для зовнішнього електрозабезпечення повинно бути зроблено тільки на цій ділянці (28 метрів), а не по всьому місту Ірпінь  з будівництвом нових трансформаторних підстанцій та ліній 10 кВ.  Посилання ПрАТ «Київобленерго» на необхідність будівництва нової ТП 10/0,4 та  мереж 10кВ та 0,4 кВ є вже зміною технічних умов.
    Якщо для забезпечення технічної можливості приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації необхідно здійснити будівництво електричних мереж зовнішнього електропостачання об'єкта (реконструкцію трансформаторної підстанції, будівництво повітряних або кабельних ліній електропередавання тощо) електропередавальна організація може запропонувати встановити у договорі про приєднання до електричних мереж інший строк виконання відповідних заходів, який погоджується із замовником з посиланням на вимоги нормативних документів, що визначають строки проектування та будівництва (лист НКРЕП № 7463/17.1.3/7-17 від 07.07.2018 року).
Але ПрАТ «Київобленерго» не пропонувало нашому підприємству змінити строк виконання будівельно-монтажних робіт.

Сторінок: [1]