Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - Betelgeuse

Сторінок: [1]
1
Прошу НКРЕКП надати правову оцінку діяльності ОСР АТ "Прикарпаттяобленерго" щодо правомірності обмеження потужності споживачам багатоквартирних будинків (до 1,2 кВт) лічильниками з функцією обмеження потужності.
Детальніше за посиланнями:
 https://ntktv.ua/news/novi_elektrolichyl%60nyky_ne_dozvolyayut%60_kolomyyanam_praty_ta_pylososyty_video/
https://www.youtube.com/watch?v=q468kqQUWbg

Зазначена практика не викликала б ніяких питань, якщо б обмежувалась потужність всім споживачам без винятку, а не вибірково окремим будинкам. Крім того, як стало відомо, будинки обрані за пинципом проживання в них скаржників на неякісну напругу. Тобто можна припустити, що оператор таким чином "покарав" громадян, що наважились скаржити.

Слід звернути увагу, що відповідно до  пункту 1 статті 17 «Про захист прав споживачів», за всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.
Тобто приведення величини споживання потужності до договірної слід застосовувати або всім без виключення, або нікому.
PS. Чи змінить це ситуацію з неякісним електропостачанням? Адже навіть якщо споживачі куплять кВт і збільшать дозволену потужність вкладати кошти в розвиток електромереж в районах з дефіцитом пропускної потужності всерівно доведеться.

2
В листі НКРЕКП від 16.10.2018 № 9395/17.1.3/7-18, адресованого операторам систем розподілу (ліцензіатам з розподілу електричної енергії) зазначено, що вирішення питання щодо приєднання до електричних мереж садових будинків на земельних ділянках, які розташовані на територіях садових/садівничих товариств, на яких відсутні електричні мережі ОСР, проте здійснено електрифікацію мережами садових товариств/садівничих товариств, має здійснюватись за умов дотримання вимог, встановлених пунктом 4.1.11 глави 4.1 розділу ІV Кодексу, а саме: у рахунок зменшення договірної потужності за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії на напрузі приєднання власних струмоприймачів суб’єкта господарювання.

В тому разі, якщо на земельній ділянці, яка розташована на території садового/садівничого товариства, влаштовані електричні мережі ОСР і така територія вже електрифікована мережами ОСР спільно із електромережами садового/садівничого товариства (повністю/частково, спільною підвіскою проводів тощо), чи може в цьому разі ОСР відмовити замовнику в приєднанні садового будинку на цій території до своїх електромереж, якщо замовник заявив про такий намір (заявою на приєднання)?

3
Добрий день.
Звертаю своє питання сюди з іншої гілки форуму для отримання відповіді також і від енергопостачальника (сподіваюсь це не суперечит правилам форуму):
http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=6422.0

4
Доброго дня.
З 01 січня 2019 року втрачають чинність тарифи, диференційовані за періодами часу (для непобутових споживачів), які визначалися згідно з постановою НКРЕ від 20 грудня 2001 року № 1241 «Про тарифи, диференційовані за періодами часу» (постанова НКРЕ від 20 грудня 2001 року № 1241 втрачає чинність згідно з постановою НКРЕКП від 23 серпня 2018 року № 894).

На сторінці сайту НКРЕКП http://www.nerc.gov.ua/?news=8487 міститься коментар: "Варто зазначити, що до впровадження повномасштабного ринку електричної енергії продовжує функціонувати Оптовий ринок електричної енергії України на якому ціна електричної енергії формується погодинно та пропорційно добовому графіку навантаження, а саме в періоди максимального навантаження Об’єднаної енергетичної системи України ціна на електричну енергію найвища, та в періоди мінімального навантаження Об’єднаної енергетичної системи України – ціна на електричну енергію найнижча. Відповідно енергопостачальник має змогу формувати ціну на електричну енергію для споживача з урахуванням рівня погодинної ціни на електричну енергію в Оптовому ринку електричної енергії України.
 Отже, споживачі електричної енергії, які користувалися тарифами, диференційованими за періодами часу, матимуть змогу укласти договір з електропостачальником із застосуванням цін, що враховують добовий графік споживання електричної енергії, що буде більш привабливим для споживача."

Однак обленерго, зокрема АТ "Прикарпаттяобленерго", надіслало споживачам листи, в яких попередили непобутових споживачів, що відпуск електроенергії з 01.01.2019 здійснюватиметься по роздрібним тарифам без застосування тарифних коефіцієнтів, та (мовою оригіналу): "...з метою забезпечення повних та своєчасних розрахунків, просимо Вас врахувати наведену інформацію при формуванні обсягу статті витрат на оплату спожитої електроенергії у бюджеті на 2019 рік." (джерело: https://samopomich.ua/berezyuk-skasuvannya-nichnogo-taryfu-tse-pograbuvannya-byudzhetiv-mistsevyh-organiv-vlady/?fbclid=IwAR2IAJ6buwlw_XhbUFJMeqhkngupw76JNNOy7z45bDFHAGk3PzzIW1DGMJ0 ,
https://samopomich.ua/wp-content/uploads/2018/12/1-kopiya-768x951.png)

Дане питання викликало неабияку стурбованість серед комунальних підприємств, які використовували тарифи, диференційовані за періодами часу, в першу чергу водоканалів.

В чому полягає «більша привабливість для споживачів» в такому випадку???
Адже електропостачальник вже попередив споживачів про збільшення статті витрат.
Чи можна отримати якесь роз'яснення??


Сторінок: [1]