Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - НКРЕКП

Сторінок: [1]
1
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомляє, що тарифи на електроенергію для побутових споживачів (населення), диференціюванні за періодами часу, продовжують діяти після 1 липня 2019 року.


Пунктом 2.3 Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 23.04.2012 № 498, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 за № 599/20912 (Порядок), визначено, що за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:


За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

    0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години);

    повний тариф у інші години доби.

За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу:

    1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11-ї години і з 20-ї години до 22-ї години);

    повний тариф у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї години до 23-ї години);

    0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).

Відпуск електричної енергії населенню проводиться за тарифами, встановленими постановою НКРЕКП від 26.02.2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02.03.2015 за № 231/26676.

 
Слід зазначити, що НКРЕКП не приймала рішень про визнання такими, що втратили чинність постанови НКРЕКП від 26.02.2015 № 220 та Порядку.


http://www.nerc.gov.ua/?news=9188

3
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розпочинає широкомасштабну перевірку 20 операторів газорозподільних мереж у 15 областях України щодо донарахування споживачам обсягів природного газу за приведення до стандартних умов.
 

Про це повідомила Голова НКРЕКП Оксана Кривенко на селекторній нараді Уряду України з органами місцевого самоврядування щодо теплопостачання та газопостачання.
 

«Компанії не виконують постанови Регулятора щодо заборони донарахування споживачам обсягів природного газу за приведення до стандартних умов. У січні ми звернулись до Державної регуляторної служби щодо дозволу на проведення позапланової перевірки, який отримали наприкінці лютого. Таким чином, вже в першій декаді березня НКРЕКП розпочинає заходи державного контролю», - пояснила Оксана Кривенко.

Перевірка триватиме п’ять днів, під час якої Національна комісія проведе детальний аналіз фактичного споживання газу населенням та виставлені рахунки. У разі виявлених порушень будуть прийняті відповідні санкції. Результати перевірки будуть публічно оприлюднені та обговорені.

 За оперативною інформацією НКРЕКП обсяги донарахувань у жовтні 2018 року в середньому склали 1-1,5 % від об`єму споживання, а вже у грудні-січні близько 5-10 %.

 Через такі порушення НКРЕКП в листопаді 2018 року прийняла 42 рішення про заборону донарахування додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов, які були проігноровані операторами газорозподільних мереж.

Нагадаємо, що підставою для проведення позапланової перевірки ліцензіата є рішення Державної регуляторної служби за поданням НКРЕКП.

http://www.nerc.gov.ua/?news=8791

4
Для підвищення рівня поінформованості споживачів Регулятор розробив та розмістив на офіційному веб-сайті 11 буклетів з актуальних питань на такі теми:

•   Реформа ринку електричної енергії на порозі
•   Врегулювання відносин і розрахунки з побутовими та малими непобутовими споживачами
•   Врегулювання відносин і розрахунки з непобутовими споживачами (юридичними особами)
•   Як змінити електропостачальника
•   Як оформити претензію
•   Припинення електропостачання
•   Розгляд скарг споживачів Регулятором (НКРЕКП)
•   Розгляд скарг споживачів електропостачальником (розподільчою компанією)
•   Перерви в електропостачанні
•   Компенсація за неякісні послуги з електропостачання
•   Якість електричної енергії

http://www.nerc.gov.ua/?id=26426

5
На сайті НКРЕКП з’явилася зручна флеш-інфографіка щодо випадків припинення електропостачання.

http://www.nerc.gov.ua/break_electrical/

6
НКРЕКП розпочинає інформувати споживачів щодо впровадження ринку електричної енергії в мультимедійному форматі.

Для підвищення рівня поінформованості споживачів про особливості функціонування роздрібного ринку електричної енергії, Регулятором було розроблено 9 відео роликів, які доступні на офіційному каналі в Youtube.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLXfIvh55zT4RA-tnvD9Ep8g3yzkUA3xsp

7
У відповідності до положень статті 21 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", Регулятор розглядає скарги споживачів щодо порушення їхніх прав та інтересів суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, а також вирішує спори, що виникають між суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, з питань, у тому числі, доступу/приєднання до електричних, теплових та газових мереж, нафто- та продуктопроводів, мереж централізованого водопостачання і водовідведення.

Регулятор розглядає скарги споживачів відповідно до Закону України "Про звернення громадян". Вирішення спорів, що виникають між суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, здійснюється у порядку, передбаченому розділом XIII Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310.

Під час розгляду скарг, вирішення спорів Регулятор має право вимагати від суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, копії документів, пояснення та іншу інформацію, необхідну для встановлення фактичних обставин справи та врегулювання спорів.

До прийняття рішення по суті спірного питання Регулятор може проводити попередні слухання із залученням заінтересованих осіб та, за потреби, проводити позапланові перевірки.

Порядок проведення попередніх слухань визначається Регулятором.

За результатами розгляду скарги, вирішення спорів Регулятор приймає рішення про:

1) припинення порушення суб'єктом господарювання, що провадить діяльність у сфері енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідній сфері;

2) припинення порушення суб'єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, ліцензійних умов;
 
3) накладення штрафу на суб'єкта господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, у встановленому порядку;
 
4) припинення розгляду звернення заявника.

Рішення Регулятора надається суб'єкту господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, шляхом надсилання або вручення під розписку.

Рішення, прийняте Регулятором у ході досудового розгляду спору, є обов'язковим до виконання учасниками спору і може бути оскаржене в суді.

Відповідно до статті 21 Закону України "Про звернення громадян", органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, посадові особи розглядають звернення громадян, не стягуючи плати.

НКРЕКП для зручності замовників (потенційних замовників) послуг з приєднань до електричних мереж звертає увагу та надає посилання на Зразок Звернення громадянина (http://www.nerc.gov.ua/?id=20328), Порядок розгляду звернень громадян (http://www.nerc.gov.ua/?id=20330 ) та Термін розгляду звернень громадян (http://www.nerc.gov.ua/?id=20331 ).

Також, для зручності повідомляємо про шляхи подачі звернення (пропозиція, зауваження, заява, клопотання, скарга) до НКРЕКП:

1. Електронне звернення (письмове звернення, надіслане з використанням мережі Інтернет або засобів електронного зв'язку).

2. Письмове звернення надсилається поштовим відправленням за адресою: 03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19.

3. Електронне звернення через Державну установу «Урядовий контактний центр».

8
Президент України призначив нових членів НКРЕКП

За результатами відкритого конкурсного відбору Президент України Петро Порошенко указами від 29 травня 2018 року № 150-154/2018 призначив АНТОНОВУ Олену Олександрівну, КОВАЛЕНКА Дмитра Віталійовича, КРИВЕНКО Оксану Олександрівну, МАГЛЬОВАННОГО Євгена Вікторовича та ФОРМАГЕЯ Олександра Леонідовича членами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
 
Олена Антонова має близько 20 років досвіду роботи у сфері електроенергетики, у проектах технічної допомоги, у сфері регулювання природних монополій та суміжних ринків. Останнім часом працювала над питаннями адаптації українського законодавства у сфері електроенергетики до директив Європейського Союзу. Тривалий час працювала у групі компаній AES Україна, а згодом - у ТОВ «ДТЕК».

Дмитро Коваленко має 20 років досвіду роботи в енергетичній галузі, у т.ч. 17 років у НКРЕ. До призначення членом Регулятора працював начальником департаменту структурного підрозділу державного підприємства «НЕК «Укренерго».
 
Оксана Кривенко працює в енергетичній галузі понад 17 років; пройшла шлях від спеціаліста до заступника директора департаменту із регулювання відносин у нафтогазовій сфері Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
 
Євген Магльованний понад 18 років працює в державних органах контролю та регулювання комунальної сфери. Посада на попередньому місці роботи – директор департаменту технічного регулювання енергоефективності в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України.
 
Олександр Формагей має понад 10 років досвіду роботи з питань правового забезпечення діяльності енергетичних підприємств (виробників електричної енергії та виконавця послуг з постачання тепла і гарячої води) на керівних посадах у ПАТ «Центренерго» і ПрАТ «Укргідроенерго».

 http://www.nerc.gov.ua/?news=7597

9
HКРЕКП інформує / Звіт НКРЕКП за 2017 рік
« : 23 Травень 2018, 09:59:22 »
Пропонуємо ознайомитися зі Звітом  про результати діяльності НКРЕКП у 2017 році
http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Catalog3/Richnyi_zvit_2017.pdf

10
Інформація для побутових споживачів щодо постачання електроенергії неналежної якості
http://www.nerc.gov.ua/?news=7587

11
Сьогодні Комісія затверджує чергову частину вторинного законодавства на виконання Закону Про ринок електричної енергії. Ключова інформація:

http://www.nerc.gov.ua/?news=7389

https://www.slideshare.net/mobile/NKREKP/2018-90609068

12
Комісія суттєво підвищила за останні роки накладені штрафи та санкції за результатами перевірок "обленерго": зростання більше ніж в 10 разів

13
17 лютого офіційно опубліковано в газеті "Урядовий кур’єр" за № 34  постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 09.01.2018№ 12 "Про  затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для  Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2018  рік".

14
Шановні колеги!

 
Від імені Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем енергетика!

Енергетичний комплекс посідає важливе місце в економіці нашої держави, забезпечуючи потреби промисловості, транспорту, зв’язку і соціальної сфери.

Ураховуючи досвід провідних країн світу, ми наполегливо працювали над створенням конкурентоздатного ринку електроенергії, вживали заходів для підвищення інвестиційної привабливості країни та зміцнювали довіру міжнародного бізнесу. А підсумки роботи свідчать, що енергетична галузь ефективно розвивається, незважаючи на труднощі.

Дякую Вам, шановні енергетики, за самовіддану працю! Упевнений, що завдяки нашому потужному потенціалу, професіоналізму і наполегливості ми зможемо реалізувати фундаментальні реформи, які сприятимуть зміцненню енергетичної безпеки України!

Бажаю всім працівникам галузі міцного здоров’я, миру, благополуччя та нових трудових звершень!

З повагою

Голова Національної комісії, що здійснює державне

регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг                                                                                                        Д. Вовк

 

15
До уваги користувачів Форуму НКРЕКП!

Якщо виникають проблеми із входом до облікового запису, прохання пройти повторну реєстрацію (можна під ніком, який ви використовували раніше).


Сторінок: [1]