ФОРУМ НКРЕКП

Питання державного регулювання => Запитання щодо діяльності облгазів => Тема розпочата: Yevgeniy від 24 Листопад 2018, 13:01:07

Назва: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Yevgeniy від 24 Листопад 2018, 13:01:07
Станом на 23.11.2018 опубліковане рішення НКРЕКП
Нацкомиссия запретила выставлять платежки за газ с приведением к стандартным условиям
Национальная комиссия, осуществляющая госрегулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) запретила операторам газораспределительных сетей (ГРС) проводить доначисления в платежках за природный газ в связи с приведением потребленных объемов к стандартным условиям. Источник: https://biz.censor.net.ua/n3098654

Також НКРЕКП було зазначено «что объемы таких потерь рассчитываются в соответствии с методиками, утвержденными Минэнергоугля, котрые уже были учтены НКРЭКУ при расчете тарифа как объемы потерь операторов»

В мене виникає запитання а чи розуміє НКРЕКП, що теж саме Мінвугілля, може звернутись до суду та буде намагатись оскаржити в суді рішення НКРЕКП про те, що НКРЕКП ігнорує Постанови Мінвугілля при винесенні рішення.

Якщо уважно подивитись, то НКРЕКП зробило слідуючу заяву "Рекомендуем Минэнергоугля выполнить требования закона Украины "О рынке природного газа", разработать необходимые технические регламенты и осуществить переход к измерению природного газа в энергетических единицах"

Законадавстом  України, Громадянам України не заборонено вносити  певні пропозиції, та і фоум НКРЕКП є соціальним, та висвітлює соціальну думку та проблеми.

Вискажу свою думку і я. На моє переконання НКРЕКП спільно з Мінвугілля повинно було вдосконалити механізми взаємодії в правовому полі, та Міністерство спочатку повинно було анулювати ( скасувати) свою Постанову з приводу приведення газу до стандартних вимог, визнати її таку, яка втратила чинність.

В мене запитання до НКРЕКП, як контролюючого органу, надайте будласка офіційне тлумачення Вашого рішення, як контролюючого органу, який виносив це рішення.
Чи не буде ситуація  складуватись таким чином, що діючий документ який не втратив чинність продовжить застосовувати Мінвугілля та облгази?
Знову ж повторюсь  НКРЕКП  зазначило "Рекомендуем Минэнергоугля выполнить требования закона Украины "О рынке природного газа", разработать необходимые технические регламенты и осуществить переход к измерению природного газа в энергетических единицах"

В мене наприклад як у Споживача, дане рішення можливо я помиляюсь носить ознаки  правової колізії , з одного боку дана Постанова чинна, з другої згідно рішення НКРЕКП її не потрібно виконувати, а саме рішення НКРЕКП до Мінвугілля носить рекомендований характер де НКРЕКП рекомендує Мінвугілля виконувати ЗУ «Про ринок природного газу»


Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Yevgeniy від 07 Грудень 2018, 14:24:49
Звертаюсь до НКРЕКП, як контролюючого органу, чому ви не вчиняєте жодних дій з урахуванням норм права та прийнятої вами Постанови, з приводу того, що облгази продовжують ігнорувати виконання Постанови НКРЕКП. Вже навіть Нафтогаз почав на цьому наголошувати, що облгази не виконують рішення НКРЕКП

https://www.rbc.ua/ukr/news/naftogaz-soobshchil-dezinformatsii-potrebiteley-1544085523.html
Облгази нараховують додаткові суми за останні три місяці

НАК "Нафтогаз України" повідомляє, що облгази та газзбути групи Дмитра Фірташа дезінформують споживачів про свої негативні рішення. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НАК.
Як зазначили в "Нафтогазі", ці структури перекладають відповідальність за ці рішення на НАК.
Зокрема, в листопаді більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами. Їх причиною газзбути вказали "приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання", начебто на вимогу "Нафтогазу", повідомили в НАК.
"Наголошуємо, що Нафтогаз жодним чином не причетний до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються спорідненим структурам газзбутів - облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат", - йдеться в повідомленні.

Як зазначили в "Нафтогазі", донарахування ведуть до подвійної оплати тих самих обсягів газу, створюють віртуальні борги, які в майбутньому перешкоджатимуть переходу споживачів до інших постачальників газу.
НКРЕКП відреагувала на порушення та постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування, повідомили в НАК.

Як повідомляло РБК-Україна, Верховний суд України постановив, що газорозподільні організації зобов'язані безкоштовно встановити газові лічильники всім споживачам.
Нагадаємо, Національна комісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила 27 листопада проект постанови щодо зменшення більш ніж вдвічі тарифів на послуги транспортування газу для точок входу і точок виходу. Як зазначили в комісії, новий тариф дозволить підвищити конкурентоздатність ГТС.

Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Андрій Прокопюк від 28 Січень 2019, 23:48:09
Щиро дякую за інформацію, бо вже третій місяць отримую платіжки за інноваційною формулою, в якій не так просто розібратись.
Друкувати платіжки :( (https://format-lv.com.ua) їм не складно, коли там закладені зайві гривні...
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: НКРЕКП від 05 Березень 2019, 15:51:27
НКРЕКП розпочинає широкомасштабну перевірку 20 операторів газорозподільних мереж в 15 областях України

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розпочинає широкомасштабну перевірку 20 операторів газорозподільних мереж у 15 областях України щодо донарахування споживачам обсягів природного газу за приведення до стандартних умов.
 

Про це повідомила Голова НКРЕКП Оксана Кривенко на селекторній нараді Уряду України з органами місцевого самоврядування щодо теплопостачання та газопостачання.
 

«Компанії не виконують постанови Регулятора щодо заборони донарахування споживачам обсягів природного газу за приведення до стандартних умов. У січні ми звернулись до Державної регуляторної служби щодо дозволу на проведення позапланової перевірки, який отримали наприкінці лютого. Таким чином, вже в першій декаді березня НКРЕКП розпочинає заходи державного контролю», - пояснила Оксана Кривенко.

Перевірка триватиме п’ять днів, під час якої Національна комісія проведе детальний аналіз фактичного споживання газу населенням та виставлені рахунки. У разі виявлених порушень будуть прийняті відповідні санкції. Результати перевірки будуть публічно оприлюднені та обговорені.

 За оперативною інформацією НКРЕКП обсяги донарахувань у жовтні 2018 року в середньому склали 1-1,5 % від об`єму споживання, а вже у грудні-січні близько 5-10 %.

 Через такі порушення НКРЕКП в листопаді 2018 року прийняла 42 рішення про заборону донарахування додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов, які були проігноровані операторами газорозподільних мереж.

Нагадаємо, що підставою для проведення позапланової перевірки ліцензіата є рішення Державної регуляторної служби за поданням НКРЕКП.

http://www.nerc.gov.ua/?news=8791
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: nastya2014 від 02 Квітень 2019, 17:34:59
Скажіть будь-ласка,коли буде перевірено Миколаївгаз Збут, так, як останній нежважаючи на постанову НКРЕ №1508 від 23.11.18 року про заборону  приводити об'єми використаного природнього газу до стандартних умов, продовжує до теперішнього часу донараховувати коефіцієнти по приведеню фактичних показань до стандартних умов,що призводить до заборгованості. Миколаївгаз Збут на протязі всього опалювального періоду відмовляється робити перерахунки мотивуючи тим, що дана постанова суперечить Закону "Про ринок природнього газу", Кодексам газотранспортної системи і газорозподільчої системи.А також дана постанова повинна була бути оприлюднена в "Урядовому кур'єрі".
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: НКРЕКП від 03 Квітень 2019, 15:29:58
Рішення (постанови НКРЕКП від 23.11.2018 №1487-1528) щодо заборони Операторам ГРМ приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами, прийняті на відкритому засіданні НКРЕКП 23.11.2018, не мають ознак регуляторних актів, тому набирають чинності з дня їх прийняття і не потребують їх опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

Перевірка ПАТ "Миколаївгаз" відбулась, рішення за результатами перевірки буде прийнято на засіданні НКРЕКП 5 квітня 2019 року (п. 10 засідання НКРЕКП 05.04.2019  http://www.nerc.gov.ua/?news=8900) , з проектом рішення можна ознайомитись за посиланням http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Materialy_zasidan/2019/kviten/05.04.2019/p10_05-04-19.pdf

Крім того, звертаю Вашу увагу, що відео трансляцію засідання НКРЕКП можна дивитися за посиланням http://www.nerc.gov.ua/?flow=ok
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: inna0412 від 03 Квітень 2019, 15:50:02
А коли буде перевірка Дніпрогазу? Вони нараховували зайві обїеми. Але зараз вони надіслали нову платіжку по якій все рвно доведеться платити більш, ніж по лічильнику. 
Чи не могли би Ви роз'яснити ці платіжки?
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Vyacheslav від 09 Квітень 2019, 10:56:16
Хотілось би дізнатись коли буде проведено перевірку ПАТ "Дніпропетровськгаз" та ТОВ "Дніпропетровсьгаз збут". А то раніше було оголошено, що перевірки триватимуть до середини квітня. А приведення до стандартних умов триває і далі.
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: НКРЕКП від 11 Квітень 2019, 11:26:36
Результати засідання від 05 квітня 2019 року.

http://www.nerc.gov.ua/?news=8924

9. Накласти штраф на ПАТ «ДНІПРОГАЗ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу позапланової перевірки (більш детальну інформацію дивитися в матеріалах засідання за 05.04.2019).

10. Накласти штраф на ПАТ «ДНІПРОГАЗ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу планової перевірки (більш детальну інформацію дивитися в матеріалах засідання за 05.04.2019).

Постанови див. тут
http://www.nerc.gov.ua/?id=40097,  http://www.nerc.gov.ua/?id=40058
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Vyacheslav від 14 Квітень 2019, 20:18:10
Нажаль ви мабуть не бачіте різниці між "Дніпрогазом" (котрий забезпечує газом місто Дніпро) та "Дніпропетровськгазом" (забезпечує газом  Дніпропетровську область)
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: НКРЕКП від 16 Квітень 2019, 09:49:23
Питання Про порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу ПАТ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ» розглядалося на засіданні НКРЕКП 12.04.2019

http://www.nerc.gov.ua/?news=8939   - питання 13.

http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Materialy_zasidan/2019/kviten/12.04.2019/p13_12-04-19.pdf.


Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Vyacheslav від 16 Квітень 2019, 12:36:22
Добре, в постанові зазначено провести перерахунок споживачу 56XM06B268761767, а як бути решті споживачів, нам що кожному подавати звернення до НКРЕКП щоб воно зобов'язало всім провести перерахунок?
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: НКРЕКП від 16 Квітень 2019, 12:57:41
Див. п. 3 зазначеної постанови

Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Vyacheslav від 18 Квітень 2019, 18:46:35
НКРЕКП облгази поштрафувало, постанови видало, а що далі. Коли облгази і далі ігнорують постанови НКРЕКП? І ще я досі не чув щоб ходь один із перевірених облгазів провів перерахунок.
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Олексії від 06 Травень 2019, 13:50:59
ТОВ "КИЇВОБЛГАЗ ЗБУТ" На мое питання чому не зробили переоблік, відповіли що поки НКРЕКП не надрукуе свое рішення, вони не чого робить не будуть.
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Yevgeniy від 10 Травень 2019, 13:02:52

В мене знову виникає запитання до НКРЕКП як контролюючого органу, коли буде врегульовано питання з приводу нарахування коефіцієнтів, які заборонені теоретично НКРЕКП, а практично продовжують нараховуватись облгазами.
Шановне НКРЕКП, коли Ви , як контролюючий орган, захистите своє рішення в суді яке було прийнято Вами з приводу того, що облгазам заборонено нараховувати приведення газу до стандартних вимог, хоча в ЗМІ є багато інформації, що з приводу цього облгази подали позов на НКРЕКП, вважаючи рішення про заборону приведення газу до стандартних вимог незаконними.
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Yevgeniy від 10 Травень 2019, 14:51:01
Питання Про порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу ПАТ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ» розглядалося на засіданні НКРЕКП 12.04.2019

http://www.nerc.gov.ua/?news=8939   - питання 13.

http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Materialy_zasidan/2019/kviten/12.04.2019/p13_12-04-19.pdf.

В мене запитання, знову до НКРЕКП, якщо в пояснювальній записці (обґрунтування) викладено НКРЕКП, що ПАТ «Дніпрогаз» порушує ліцензійні вимоги, то чому НКРЕКП, як контролюючий орган, не позбавляє ПАТ «Дніпрогаз» та інші облгази, ліцензії на постачання газу. Чітко ж зафіксовано в самих Постановах НКРЕКП №2494 та №2496, що в разі порушення Постачальником ліцензійних умов, Постачальник може бути позбавлений ліцензії на газопостачання.

Чому НКРЕКП не застосовує дану норму Постанов, які прийняті самим же НКРЕКП, як  контролюючим органом, та не позбавляє Постачальника газа ліцензії?

Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Yevgeniy від 01 Червень 2019, 22:31:59
Прошу НКРЕКП, надати роз’яснення в публічному доступі з приводу опублікування  ціни на газ.

Раніше існувала практика, що згідно нормативно правових актів, рішення НКРЕКП з приводу встановлення тарифів вступали в силу, тільки після їх публікації в урядовій газеті  «Урядовий кур’єр»

Зараз же, як повідомляють ЗИІ та сайт 104, існує рішення що ціни за 1 куб/м гауз в кожній області будуть різні, та можуть мінятись.

Як побутовий Споживач, я хотів би отримати інформацію, а тарифи встановлені за 1 куб/м газу , які мають  різну ціну в кожному регіоні, чи  будуть вони публікуватись в «Урядовому кур’єрі» кожного місяця і по кожному регіону?

Тобто чи вважаються  такі тарифи чинними, якщо вони не опубілковані в урядовій газеті  «Урядовий кур’єр»?

Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: НКРЕКП від 06 Червень 2019, 11:22:56
У зв’язку з введенням в дію Закону України «Про ринок природного газу» (далі – Закон) з 01 жовтня 2015 року у НКРЕКП відсутні повноваження щодо забезпечення проведення цінової політики на ринку природного газу (у частині встановлення цін на природний газ), зокрема для побутових споживачів.

Згідно з абзацом першим частини першої статті 11 Закону, з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу на суб’єктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обов’язки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

З 01 листопада 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року № 867 (далі – Постанова № 867), якою затверджено Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу.

Крім того, Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 03.04.2019 № 293 «Деякі питання діяльності акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»   (далі – Постанова № 293).

Вищезазначеними постановами регулюється питання ціноутворення на природний газ, зокрема, для побутових споживачів.

Разом з тим, звертаємо увагу на те, що НКРЕКП не є розробником Постанов № 867 та  № 293, відповідно, за наданням додаткових роз’яснень з питань, що регулюються вищезазначеними постановами Кабінету Міністрів України, пропонуємо Вам звернутися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Крім того, необхідно зазначити, що вартість природного газу для побутових споживачів визначається з урахуванням ціни природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника, обсягів постачання природного газу, вартості послуг з транспортування та розподілу природного газу, які підлягають обов'язковій оплаті та податку на додану вартість.

Відповідно до постанови НКРЕКП від 21.12.2018 року № 2001 з 01.05.2019, для АТ «Укртрансгаз» установлено тимчасові тарифи на послуги транспортування природного газу, зокрема,  для внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи на перший рік другого регуляторного періоду згідно з пунктами 6-8 додатку 2 у розмірі 157,19 грн. за 1000 куб. м на добу без ПДВ.

Крім того, постановами  НКРЕКП від 24 березня 2016 року №№ 421-463 (зі змінами внесеними постановами НКРЕКП від 15.12.2016, №№ 2279-2320 та № 2263) встановлені тарифи на послуги розподілу природного газу, з якими можна ознайомитись на офіційному вебсайті НКРЕКП за посиланням http://www.nerc.gov.ua/?id=16447.

Звертаємо увагу на те, що постанови НКРЕКП від 21.12.2018 року № 2001, №№ 2279-2320 та № 2263 від 15.12.2016 опубліковані в газеті «Урядовий кур’єр».

Окремо зазначаємо, що відповідно до пункту 24 розділу III Правил постачання природного газу затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2019 № 2496, постачальник зобов'язаний, зокрема, публікувати в засобах масової інформації та на власному сайті детальну інформацію про зміну цін на природний газ за п'ять днів до введення їх у дію (норма діє для постачальників із спеціальними обов'язками).

Таким чином, з інформацією щодо діючої  ціни на природний газ можна ознайомитися на офіційному сайті Вашого постачальника природного газу.


Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Yevgeniy від 06 Червень 2019, 17:03:22
Зараз в ЗМІ поширена така інформація
https://hromadske.ua/posts/sud-zobovyazav-tarifnogo-regulyatora-zaplatiti-ponad-1-mlrd-grn-kompensaciyi-oblgazu-firtasha
Шостий апеляційний адміністративний суд зобов’язав Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) компенсувати 1,03 мільярда гривень «Дніпропетровськгазу», який входить до компанії «РГК» Дмитра Фірташа.

В мене запитання до НКРЕКП, а якщо контролюючий орган програв апеляцію монополісту в цьому питанні, а чи зможе НКРЕКП відстояти рішення в суді, якщо будуть подаватись позови облгазами проти НКРЕКП з приводу  заборони НКРЕКП нараховувати коефіцієнти Споживачам за спожитий газ, адже з приводу цього облгази можуть подати до суду позов проти НКРЕКП, адже вони вважають рішення про заборону  нарахування коефіцієнтів за спожитий газ незаконним, та продовжують нараховувати коефіцієнти за спожитий газ.

Чи зможе НКРЕКП захистити інтереси Споживачів України в суді?
Назва: Re: НКРЕ заборонив облгазам
Відправлено: Yevgeniy від 14 Липень 2019, 10:18:59
Прошу НКРЕКП прокоментувати
https://racurs.ua/ua/2392-gazorozpodilnyy-revansh-oblgazy-cherez-sud-povernuly-abonplatu-za-rozpodil-pryrodnogo-gazu.html
19 червня Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив постанову, якою визнав законною абонентну плату за розподіл природного газу і фактично зобов’язав державу відновити її після того, як вона була скасована внаслідок призабутих уже драматичних подій квітня 2017 року.
Слід віддати належне, судді вирішили не заглиблюватися в хащі цифрових розрахунків, де сам чорт ногу зламає, а зосередили увагу на суто юридичних аспектах. Там якраз усе дуже просто. Коли Нацкомісія запроваджувала нові тарифи (з абонплатою) на розподіл природного газу, з-під пера її очільника Дмитра Вовка вийшов доволі об’ємний трактат, з якого витікало, що старі тарифи є економічно необґрунтованими, оскільки не забезпечують облгазам покриття необхідних витрат на виробництво послуг із транспортування газу, зате нові неодмінно будуть такими, як треба.

В мене запитання до НКРЕКП, як так виникло, що НКРЕКП за допомогою Дмитра Вовка та його об’ємного трактату, само ж ввело в дію приведення газу до стандартних вимог, а потім  само ж НКРЕКП  намагалось ліквідувати за допомогою свого рішення приведення газу до стандартних вимог, але нічого з цього не вийшло, чому НКРЕП  саме за допомогою свого рішення не визнало «об’ємний трактат» Д.Вовка таким що не є чинним?