ФОРУМ НКРЕКП

Питання державного регулювання => Запитання до обленерго, НЕК "Укренерго", Держенергонагляду => Київобленерго => Тема розпочата: Олена2018 від 30 Березень 2018, 15:56:33

Назва: Нарахування ВТРАТ електроенергії споживачу (юридичній особі)
Відправлено: Олена2018 від 30 Березень 2018, 15:56:33
Згідно п. 6.25 ПКЕЕ, у разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі розподілу балансової належності електромереж значення обсягу електричної енергії, визначеного за показами такого засобу обліку, приводиться до відповідної межі балансової належності електромереж, а саме, ВТРАТИ електричної енергії на ділянці мережі від точки обліку до точки вимірювання відносяться на рахунок організації, на балансі якої перебуває зазначена ділянка мережі.
   Порядок визначення (розрахунковим шляхом) технологічних втрат електричної енергії в мережах на ділянці від місця встановлення розрахункових засобів обліку до межі балансової належності зазначається в договорі.
   Яким нормативно-правовим актом регулюється розрахунок втрат електроенергії в трансформаторі споживачу (юридичній особі)?
Назва: Re: Нарахування ВТРАТ електроенергії споживачу (юридичній особі)
Відправлено: Влад Нечай від 30 Березень 2018, 17:19:40
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ВИЗНАЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ВИТРАТ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ В ТРАНСФОРМАТОРАХ І ЛІНІЯХ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАВАННЯ
Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 22.09.2011 2013  № 532
(у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21.06.2013 № 399)

Назва: Re: Нарахування ВТРАТ електроенергії споживачу (юридичній особі)
Відправлено: ПрАТ Київобленерго від 03 Квітень 2018, 09:31:47
Шановний заявник, повідомляємо наступне:
в п. 6.27 постанови НКРЕКП від 31 липня 1996 року № 28 (зі змінами та доповненнями від 06 квітня 2017 р. № 492) " Про затвердження Правил користування електричною енергією" зазначено, що розрахунок обсягу технологічних втрат електричної енергії в мережах споживача (основного споживача) здійснюється відповідно до методичних рекомендацій, затверджених центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці.
Тому ПрАТ «Київобленерго», при розрахунку втрат електричної енергії керується Наказом  МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ від 21 червня 2013 року N 399 «Про Методичні рекомендації визначення технологічних витрат електричної енергії в трансформаторах і лініях електропередавання».
Ці Методичні рекомендації рекомендовано для застосування електропередавальними організаціями, які мають ліцензії на здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії магістральними або місцевими (локальними) електричними мережами, компаніями, що здійснюють постачання електричної енергії споживачам, відповідно до ліцензій на здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії, проектними організаціями, а також виробниками та споживачами електричної енергії (пункт 1.2  - Рекомендацій).
Дякуємо за звернення.
Назва: Re: Нарахування ВТРАТ електроенергії споживачу (юридичній особі)
Відправлено: Олена2018 від 15 Квітень 2018, 16:08:00
Дякую за відповідь
Назва: Re: Нарахування ВТРАТ електроенергії споживачу (юридичній особі)
Відправлено: Олена2018 від 04 Серпень 2018, 18:00:57
З набранням чинності наступних нормативних актів:
-Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені Постановою НКРЕКП від 14.03.2018  №312,
-КОДЕКС комерційного обліку електричної енергії, затверджений Постановою НКРЕКП
від 14.03.2018 № 311,
-КОДЕКС систем розподілу, затверджений Постановою НКРЕКП від 14.03.2018  № 310.

1. на підставі якого нормативно-правового акту регулюється розрахунок втрат електроенергії в трансформаторі споживачу (юридичній особі)?

2. наказ  Міненерговугілля України від 21 червня 2013 року N 399 «Про Методичні рекомендації визначення технологічних витрат електричної енергії в трансформаторах і лініях електропередавання» вже не застосовується?

Заздалегідь дякую за відповідь!
Назва: Re: Нарахування ВТРАТ електроенергії споживачу (юридичній особі)
Відправлено: ПрАТ Київобленерго від 28 Серпень 2018, 15:54:14
Шановний авторе Олена2018!
Пунктом 3.16 розділу V «Організація точок комерційного обліку» Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311, визначено, що фактичні обсяги електричної енергії в точці комерційного обліку (ТКО) визначаються на основі результату вимірювання електричної енергії в точці вимірювання основного вузла обліку електричної енергії (ВОЕ) з урахуванням втрат електричної енергії в елементах електричних мереж між точкою вимірювання та ТКО згідно з методикою приведення даних до комерційної межі, яка розробляється адміністратором комерційного обліку (АКО) та затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
ПрАТ «Київобленерго» проводить свою діяльність з урахуванням положень наказу  Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21.06.2013 № 399 «Про Методичні рекомендації визначення технологічних витрат електричної енергії в трансформаторах і лініях електропередавання», що станом на 28.08.2018 є чинним.
Назва: Re: Нарахування ВТРАТ електроенергії споживачу (юридичній особі)
Відправлено: Олена2018 від 25 Вересень 2018, 09:35:39
Дякую за відповідь!