ФОРУМ НКРЕКП

Питання державного регулювання => Запитання Харківобленерго => Харківобленерго => Тема розпочата: Вячеслав_Михайлович від 12 Березень 2016, 13:08:52

Назва: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 12 Березень 2016, 13:08:52
Добрий день, в мене є договір, з АК Харків обленерго, відповідно до якого я отримую до використання 3,3 кВт.
безпосередньо отримував та виконав ТУ на 2,0 кВ під електринче опалення, до цього у договорі була потужність 1,3 кВ.
Ввід до будівлі виконаний СІП 16 мм2 лічильник на фасаді, ввідний автомат 32 А
Шановні, а на якій підставі обленерго вказало саме таку величину (базово 1,3 кВ) ???

Проект на будинок - відсутній, побудований у 1964 році.
Ситуація наступна, в мене приватний, одноповерховий будинок, площею 67,0 м2, загальне навантаження по будинку, за моїми розрахунками, без врахування коефіцієнту одночасності; складає:
освітлення - 2,0 кВ,
орг техніка - 2,0 кВ;
бойлер - 2,0 кВ;
інші прилади - 2,0 кВ (сварка інверторна, дрель, газонокосилка тощо);

Яким чином компанія визначила у договорі саме таку величину ?
Вроховуючи що обленерго - є монополістом, то договір був підписаний, без нього не було б електропостачння, але йти на поводу в  постачальника - не вважаю за доцільне.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Ducks від 12 Березень 2016, 19:51:46
На сегодняшний день мощность квартир, домов и другого рассчитывается по таблицам и пунктам ДБН "Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення". Для того чтоб понять откуда у вас мощность 1,3 Вам нужно найти Инструкцию по проектированию электрооборудования общественных зданий массового строительства приблизительно 1958 года.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 13 Березень 2016, 09:22:43
В 2004 году я установил двухзонный счетчик, вынес его на фасад ввод выполнили сипом, считаю что тогда должны были в договор внести мощность 5,0 кВт, исходя из выше сказанного считаю действия облэнерго подпадают под реконструкцию, сответственно по ДБН В. 2.5-23-2003, при условии частного дома с площадью 66,0 м2 могу четко требовать 5,0 кВт, если не заморачиваться то 3,0 кВт должны дать без разговоров...
при общении со сбытовиками обэнерго узнал, что на сегодня на частный дом дают договор на 3,0 кВт.
Могу считать, что в нынешнем договоре на 1,3 кВт - существует А) ошибка или Б)халатность сотрудников, которые при перезаключении договора утаили, данную информацию ....
дайте комментарий
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Влад Нечай від 14 Березень 2016, 09:24:00
Разрешенная мощность вписывается в договор, как результат согласия договорных сторон о следующем:
-потребитель выполняет определенные требования для гармонического взаимодействия его электроустановки (с заявленой мощностью) с распределительными сетями; 
-Облэнерго берет ответственность за подачу соответствующей мощности на электроустановку потребителя,обеспечивая стандартные параметры качества эл-и.
В разное время, в зависимости от параметров местной распред сети (резервы мощности и достаточное сечение линии) объём требований к потребителю был разный. Но во все времена консенсус достигался на процедуре договоренности: потребитель просит мощность, облэнерго выставляет заявителю требования, заявитель их выполняет, стороны подтверждают взаимное выполнение условий. Замена счетчика на зонный и вводного кабеля на СИП не определяют сути процедуры, что произошла в 2004 году (увеличение разрешенной мощности), поэтому необходимо найти  документальные следы той договоренности. я Ваша позиция "Я в прошлом осуществил некую реконструкцию, поэтому сейчас Облэнерго должно подтвердить согласие выделить мне большую мощность без дополнительных условий" слаба.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 14 Березень 2016, 09:30:32
Взявши за основу вимоги ДБН В. 2.5-23-2003, вважаю  що дії, які провели представники АК «Харківобленерго», підлягають під термін реконструкція, відповідно, у договорі на користування електричною енергією повинно було вказувати величину у обсязі 5,0 кВт.
Одночасно вважаю, що 1,3 кВт, були розраховані по нормативним документам, які на сьогоднішній день морально та фактично застаріли та взагалі не чинні. Даний обсяг не відповідає вимогам сучасної електрифікації будівель, при цьому, як привило (у моєму випадку теж), виконані проводом мідним проводом, з перерізом 1,5 мм2 для освітлювальної мережі, та  2,5 мм2 для силової мережі, які цілком можуть нести навантаження більше ніж у сучасних приладів.
При усній бесіді з працівниками відділу збуту обленерго, я дізнався, що на сьогодення у будинках даного типу, встановлюють потужність на рівні 3,0 кВт, при цьому рішення щодо підвищення потужності, у даному випадку, побутовими споживачами отримуються негативні, мовляв, що вже підписаний договір, та на час підписання договору жодних питань не виникало, при цьому нічого іншого до уваги не береться, як варіант пропонується рішення щодо купівлі додаткових кВт шляхом отримання технічних умов, зазначу, що дані дії, я вважаю не правомірними.

ПО сути, при перезаключении договора, обэнерго должно было вписать мощоность минимум 3,0 кВт, а не тупо переписав 1,3 кВт ... а по нромативу 5,0 кВт
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Влад Нечай від 14 Березень 2016, 11:03:05
1.У Вас с Облэнерго договорной спор.Вы требуете внести в договор большую разрешенную мощность без выполнения требований, сформулированных енергокомпанией (выкупить доп  мощность). Если нет согласия, такой спор разрешается в суде.
2.Суд, рассматривая Вашу аргументация будет искать законодательного подтверждения, что Облэнерго выполняя в 2004 году Инвест программу по разделу "замена вводов на изолированные, с выносом учётов на фасады" должны перепроектировать, реконструировать всю сеть под большую абонентскую мощность (под ДБН того года) и вносить в договора с потребителями мощности, обусловленные проектом. Но такого законодательства суд не найдет.
Закон "О естественных монополиях" регулируя тарифообразование (инвестпрограма-составляющая тарифа) предусматривает реконструкцию сетей в части восстановления износа, а не с учетом развития потребностей потребителей. Развитие сетей для нужд потребителей финансируется за деньги потребителей(Закон об электроэнергетике, статья 18). Хотя может судья и найдет.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 16 Березень 2016, 12:36:32
Подождите:
Во первых когда проводили замену вводи и вынес на фасад, поставили автомат 25 А, и правильно сделали, если посмотреть на технологическую карту района (которую облэнерго согласовывает с пожарниками и арихитекторами) то  там должно быть предусмотрено 3 или 5 кВт, значит расчетно принимают не 1,3 кВт с дома
во вторых на данный момент обэнерго ставит всем по 3,0 кВт, исходят именно из этих расчетов, хотя я думаю есть бумага, что не более  кВт исходя из ДБН

И так если существует новый ДБН, то почему облэнерго не вносит изменения по мощности в договор ?
По сути договор был перезаключен, так что они должны были в это момент внести изменения ...
При чем, на момент перезаключения договора действовал уже расчеты царя панька и  1,3 кВт не в какие ворота не лезут .
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Kharkivenergy від 16 Березень 2016, 15:30:00
Відносини, які виникають між споживачами електричної енергії та енергопостачальною компанією, регулюються «Правилами користування електричною енергією для населення», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року N 1357 (із змінами), (далі - Правила), згідно з якими об'єкт споживача - житловий будинок, гараж, майстерня або інша електрифікована споруда, що належить споживачу на правах власності або користування.
   Споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією (додаток 1 до Правил) і укладається на три роки (пункт 3 Правил).
   Відповідно до пункту 4 Правил у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається, виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.
   Споживач може внести пропозиції щодо зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності.
   У зв'язку із встановленням додаткового електрообладнання та вибору споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію для опалення належного йому об'єкта (квартири), приготування їжі, нагрівання води, тощо, споживач має звернутись до енергопостачальника щодо необхідності внесення змін до договору про користування електричною енергією в частині зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності, категорії надійності струмоприймачів, тарифної групи, переліку електроустановок, якими обладнано об'єкт споживача.
   Підставою для внесення змін у договір про користування є підтвердження проектною документацією закінченого будівництва або реконструкції та уведенням в експлуатацію в установленому порядку того, що житловий будинок в цілому або його частина (окрема квартира) обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками.
   За наявності такої проектної документації даний будинок або його частину (окрему квартиру) слід вважати обладнаними зазначеними електроустановками в установленому порядку.
   Додатково слід зазначити, що положеннями статті 1 Закону України «Про архітектурну діяльність» встановлено, що проект - документація для будівництва об'єктів архітектури, що складається з креслень, графічних і текстових матеріалів, інженерних і кошторисних розрахунків, які визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, вартісні показники конкретного об'єкта архітектури, та відповідає вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил.
   Згідно з пунктом 3.1 «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів», затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25 липня 2006 року N 258, (далі - ПТЕЕС) для забезпечення належного обслуговування та експлуатації електроустановок у споживача повинна бути технічна документація, зокрема, затверджена проектна документація (креслення, пояснювальні записки тощо) з усіма змінами.
   Підтвердженням встановлення електрообладнання для опалення, приготування їжі, нагрівання води, тощо, є підтверджуючі документи про уведення в експлуатацію електроопалювальної установки.
   Відповідно до визначення, наведеного в пункті 3.1 ПТЕЕС, уведення в експлуатацію - це дія, що фіксує готовність енергоустановки до використання за призначенням, яка документально оформлена в установленому порядку.   
Таким чином, на думку НКРЕКП, встановлення електрообладнання для опалення, приготування їжі, нагрівання води, тощо, підтверджується документами про уведення в експлуатацію відповідних установок.   
   У разі якщо новий наймач (власник) квартири або іншого об'єкта звертається до енергопостачальника для споживання електроенергії (п. 7 Правил), зазвичай у договорі зазначається така саме потужність, яка була зазначена в договорі з попереднім наймачем (власником) квартири або іншого об'єкта.
   
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: mc2 від 21 Березень 2016, 19:33:22
Поднял примерно аналогичную тему
http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=2429.msg13407#msg13407 (http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=2429.msg13407#msg13407)

Давайте разбираться.
Простите, не знаю, кто из пользователей представляет НКРЭ, кто - Облэнерго, по нику непонятно. И есть ли их мнение официальной позицией  их структуры - вопрос?

У меня вопрос касается не электроотопления, а вообще приведения договора в соответствие с законодательством.
Ведь СЕЙЧАС для заключения договора на пользование электроэнергией предлагается использовать нормативы действовавшие ТОГДА, на момент ввода дома в эксплуатацию.

По порядку:
1. Мой дом введен в эксплуатацию в 1978, дом топикстартера - в 1958 г.
2. У меня ввод неизолированный, счетчик внутри дома.
У топикстартера - ввод СИП 2х16, счетчик на стене дома. То есть произошла реконструкция воздушного ввода, по инвест программе или за деньги и по инициативе потребителя - неважно. Это наверняка не считается полной реконструкцией (думаю, регулируется Правилами введення в роботу технічно переоснащених або замінених складових частин об'єктів діючих електричних мереж напругою від 0,38 кв до 110 (150) кв и касается вводов в дома).
Предлагаю для дальнейшего обсуждения опустить это различие.

3. Электропроводка моего дома (и топикстартера наверняка тоже) подлежит реконструкции из двухпроводной в TN-C-S (с установкой УЗО, правильным кабелем, гофротрубами, заземлением и т.д. - не для этой темы) согласно проекта электроснабжения и внутреннего электроосвещения.
Требуется проектная документация и "физическая" реконструкция силовой сети, розеточной сети, сети освещения и т.д.
 
Согласен с цитатой:
   Згідно з пунктом 3.1 «Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів», затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25 липня 2006 року N 258, (далі - ПТЕЕС) для забезпечення належного обслуговування та експлуатації електроустановок у споживача повинна бути технічна документація, зокрема, затверджена проектна документація (креслення, пояснювальні записки тощо) з усіма змінами.

4. Что говорит ДБН В.2.5-23-2010. Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення (на замену ДБН В. 2.5-23-2003)
Ці Норми поширюються на проектування електропостачання, електричного освітлення
згідно з ДБН В.2.5-28, главою 6.1 ПУЕ і силового електрообладнання нових та існуючих, що підлягають реконструкції та капітальному ремонту житлових будинків, зазначених у ДБН В.2.2-15

Там же:
для жител 1-го виду I рівня електрифікації в будинках з плитами на природньому газі питоме розрахункове електричне навантаження одного житла дорівнює 5,0 кВт (див. Примітку 1).

5. После возможного (обязательного?) согласования проекта с РЭСом (Облэнерго), его выполнения, введения в эксплуатацию всего реконструированного объекта, ПА-БАМ:
появляется договор на пользование электроэнергией между частным лицом и РЭС на разрешенную мощность 5,0 кВт.

6. НО есть
Постанова НКРЕ №32 від 17.01.2013. Правила приєднання електроустановок до електричних мереж, где
зміна технічних параметрів - збільшення величини дозволеної до використання потужності електроустановки внаслідок реконструкції чи технічного переоснащення об'єкта, підвищення рівня надійності електрозабезпечення електроустановки, зміна точки приєднання, зміна схеми живлення електроустановок замовника з однофазної на трифазну;
там же
резерв потужності електричних мереж (резерв потужності) – різниця між потужністю, передачу якої можуть забезпечити діючі електричні мережі на певній межі балансової належності у відповідний період доби, та найбільшою величиною потужності, що використовується в цей час доби, з урахуванням дозволеної потужності іншим споживачам та потужності, замовленої до приєднання;

А происходит ли, собственно, увеличение разрешенной мощности? Каково ее начальное значение?
   У разі якщо новий наймач (власник) квартири або іншого об'єкта звертається до енергопостачальника для споживання електроенергії (п. 7 Правил), зазвичай у договорі зазначається така саме потужність, яка була зазначена в договорі з попереднім наймачем (власником) квартири або іншого об'єкта.
Не ЗАЗВИЧАЙ, а всегда и однозначно, даже при отсутствии у меня и топикстартера технических  условий 1978 г.
Понимаю это так - проапгрейдил я свою электроустановку до уровня ДБН В.2.5-23-2010, ПУЭ, и т.д., причем за свои деньги, претендую и получаю свои законные 5кВт  для 220В.
Без всяких резервов мощности: а то - стоит ТП с трансформатором недостаточной мощности, у всех потребителей по 1,3 кВт, на бумаге - хватает. Начинаешь реконструировать электрику в доме до 5,0кВт - на ТП уже нет резерва.

Давайте обсудим.
А "Стандартное присоединение" за деньги - это всегда успеется
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Нечипорук В. від 21 Березень 2016, 23:27:18
Не дуже зрозумілий предмет обговорення.Попробую конкретизувати Вашу тезу.
"Реконструкція споживачем будинку в частині внутрішньої системи проводок на основі проектної документації, розробленої по нинішніх ДБН наділяє споживача правом ініціювати внесення змін в договір в частині збільшення потужності до 5 кВт без реалізації процедури його пайової участі  в розвитку електричних мереж,через плату за додаткову потужність"?
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 22 Березень 2016, 11:14:41
Давайте по тексту ! Хватит юлить шановні !!!
віше сказанном тексте все описанно...
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: mc2 від 22 Березень 2016, 14:47:16
Не дуже зрозумілий предмет обговорення.Попробую конкретизувати Вашу тезу.
"Реконструкція споживачем будинку в частині внутрішньої системи проводок на основі проектної документації, розробленої по нинішніх ДБН наділяє споживача правом ініціювати внесення змін в договір в частині збільшення потужності до 5 кВт без реалізації процедури його пайової участі  в розвитку електричних мереж,через плату за додаткову потужність"?

Хорошо, насчет паевого участия, насколько можно понять из нижеприведенного, я согласен:
ст.2 Закона Украины про электроэнергетику
розвиток електричних мереж - нове будівництво, реконструкція або технічне переоснащення об’єктів електроенергетики;
ст.18 Закона Украины про электроэнергетику
Розвиток електричних мереж, які перебувають у власності або користуванні електропередавальних організацій, передбачається інвестиційними програмами, схваленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та фінансується за рахунок коштів, передбачених у тарифах на передачу або розподіл електричної енергії, оплати вартості послуг з приєднання, поворотної фінансової допомоги замовників, банківських кредитів, коштів, залучених з інших джерел, не заборонених законодавством.

Вопрос, сколько платить.
Постанова НКРЕ №32 від 17.01.2013. Правила приєднання електроустановок до електричних мереж
приєднання електроустановки (далі - приєднання) - надання електропередавальною організацією послуги замовнику зі створення технічної можливості для передачі (прийняття) у місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації (у тому числі новозбудованих) електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності;

Постанова НКРЕ №115 від 12.02.2013. Методика розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж
говорит, что
абонована приєднана потужність – сумарна дозволена потужність об'єктів споживачів за договорами про постачання електричної енергії та потужність об'єктів споживачів за договорами про користування електричною енергією, що забезпечується від певного джерела живлення;

собственно формула:
3.1. Плата за стандартне приєднання   тис. грн, розраховується за формулою
П=РхС
де  Р – заявлена до приєднання потужність електроустановки замовника, кВт;
С – ставка плати за стандартне приєднання, тис. грн/кВт, яка диференціюється за такими індексами:


Согласно постанови НКРЕКП від 22.12.2015 № 3019
III категория надежности, I ступень (до 16 кВт), город, 0,4 кВ
1 кВт =1,10 тыс. грн

У меня в старом договоре на пользование электроэнергией 2004 года разрешенная мощность установлена 1,3 кВт.
Значит, чтобы разрешенная мощность стала 5,0 кВт, надо присоединить 5-1,3=3,7 кВт, или заплатить 3,7х1,1=4,07 тыс. грн, таким образом участвуя в развитии сетей. Правильно я понимаю?
Если так, то логично, что чем больше начальная  разрешенная мощность (на теперешний день), тем меньше мне надо будет платить за присоединение (добавление?) мощности.

Почему моя разрешенная мощность на теперешний день =1,3кВт для частного дома 75м2 с плитами на природном газе?
Какое имеет значение договор между предыдущим владельцем дома и РЭСом для договора между мной и РЭСом (Облэнерго)?

Вы же понимаете, ищу не конфликт, а исключительно помощи в рамках законодательства.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Нечипорук В. від 22 Березень 2016, 23:22:30
В історії України було декілька етапів, коли звернення споживача щодо збільшення потужності для тих чи інших потреб енергокомпанія дозволяла з врахуванням: наявності резервів потужності на ТП, виконання Тех умов в частині посилення вузла приєднання та оплати лише вартості розробки ТУ, без пайової участі в розвитку. ПКЕЕн допускали збільшення дозволеної потужності і без отримання ТУ. Але ініційований споживачем на той момент компромісфіксувався в договорі. Але жоден нормативно правовий акт не встановлював обов'язку енергокомпанії вносити в договір збільшену потужність: при зміні власника; без ініціативи старого чи нового власника будинку; без згоди самої енергокомпанії. В періоди ж, коли нормативно- правовими актами регулюються (регулювались) вартісні складові участі замовників збільшення потужності в розвитку електромереж енергокомпанія окунається в "бульйон" ризиків, в якому мусить збалансувати: свої обов'язки забезпечити споживачам (старим та новим) якісну напругу за ті кошти, які отримає від замовників послуг приєднання(збільшення Р);  певні  інтереси власників (бізнес, який не забезпечує прибутків- вмирає) ; ризики не попасти під звинувачення неоднакового відношення до замовників послуг приєднання(закон про економічну конкуренцію).
В Вашій логістиці є вада: формули які ви цитуєте - для нестандартного приєднання; перехід з однофазного приєднання(0,22кВ) на трифазне (0,4кВ) передбачає оплату повної нової вартості за ставками стандартного, а не різниці.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: mc2 від 23 Березень 2016, 08:53:59
В історії України було декілька етапів, ...
Спасибо, доступно и понятно!

В Вашій логістиці є вада: формули які ви цитуєте - для нестандартного приєднання; перехід з однофазного приєднання(0,22кВ) на трифазне (0,4кВ) передбачає оплату повної нової вартості за ставками стандартного, а не різниці.
Недоразумение, уточняю:
В старом договоре на пользование электроэнергией разрешенная мощность установлена 1,3 кВт, 0,22 кВ
Значит, чтобы разрешенная мощность стала 5,0 кВт, 0,22 кВ надо присоединить 5-1,3=3,7 кВт
Теперь верно?

без згоди самої енергокомпанії.
Значит, вне зависимости от того, когда (1991-2015 гг.) и кем был заключен старый договор на пользование электроэнергией, величина разрешенной мощности остается неизменной и для нового владельца дома =1,3 кВт.
Давайте поставим под сомнение эти 1,3 кВт. Почему не 1,0 кВт, не 3,0 кВт?
Возможно, на каком-то этапе сыграли свою роль мало(просто)душие, халатность, незнание договаривающихся сторон.

Вам нужно найти Инструкцию по проектированию электрооборудования общественных зданий массового строительства приблизительно 1958 года.
Да, действительно есть СН 297-64. Указания по проектированию электрооборудования жилых зданий
где в п.2.3 указывается, как надо было проектировать нагрузку дома(квартиры) в 1965 г. Не знаю, насколько целесообразно, проверять этот расчет. Согласно ему, может оказаться, мощность =1,0 кВт :D

Моя логика простая: чем больше разрешенная мощность в договоре (да, после лично проведенной реконструкции внутридомовой сети), тем меньше надо присоединять мощности, то есть, тем меньше надо платить.

1.У Вас с Облэнерго договорной спор.Вы требуете внести в договор большую разрешенную мощность без выполнения требований, сформулированных енергокомпанией (выкупить доп  мощность). Если нет согласия, такой спор разрешается в суде.
Почему сразу в суд. Понятно РЭС и Облэнерго = одно и тоже. Но есть ведь Держенергонагляд, АМКУ, НКРЕКП. Посоветуйте!
Получается, Облэнерго установил НЕКУЮ величину мощности и уперся (пусть даже по объективным причинам: износ линий, старые трансформаторы итд). А я должен думать, хорошо еще, что  1,3 кВт, а если бы 0,5 кВт :o Повезло мне.
Понимаете, до абсурда недалеко
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 23 Березень 2016, 19:30:20
Исходя из выше сказанного сделаю вывод:

позиция ОБЭНЕРГО (филиал ДА "последнее читай задом на перед") - мы на морозе - пишите жалобу прокурору, хотите идите в судДд и судья ДРЕД, который не слишком шарит в энергетике поглядит в договор и скажет: - сынок тут усьо по закону иди в лес ..

позиция НКРЕ - бледный студент - от бы меня не футболили ... вода течет, время то же как есть так и пусть будет все в этой жизни .... хочешь больше - купи, и тебе продадут ...

пресічний громадянин  - сказал бы ну и бог с ним .... вот деньги где кИИллооваТТыы....

Но не тут то было ... ребят, при устном общении в Держэнергонаглядом и "нужНЫми людьми из обэнерго" узнал, что 1,3 - некамильфо, 3,0 кВт - как клятва пионееру мне светит и положенна, а если побадаться то и 5,0 кВт дадут, так вот вывод наверное нужно брать бумагу ручку и писать бумагу со СКРГОЙ .... или в последнем варианте просто позолотить ручку ...

Товарищи из НКРЕ !!! опомнитесь !!! вы существуете на грошы Громадян и баблеца из траифа на электроэнергию кажется тоже!!! так будьте любезны, нам  помогать в борьбе с монополистом, не прикидываться шлангом...

Хватит меряться одним местом - человек приводит доводы, будьте любезны дать адекватный ответ, а не вкидывать фразы.... что так не так и этак ... хватит мутить воду давайте обгрунтовану відповідь !!!

ДАЙТЕ ПОСЯНЕННЯ ЩО І ЯК ЗРОБИТИ ДЛЯ ТОГО ЩОБ У ГРОМАДЯН БУЛО 5,0 кВт з використанням мінівального грошового еквіваленту !!!

РЕБЯТА, если честно то давайте создадим прецедент, по которому монополист будет выполнять объем инвестпрограммы, и тратить более рационально наши деньги!!!
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Провокашка від 23 Березень 2016, 23:34:03
Порада обом.
ТРЕБА "ВКЛЮЧИТИ" КОМУНІЗМ. При цьому суспільному устрої нема грошових відносин, нема співставлення цінності праці. Є просте бажання людини мати 5кВт й можливість інших людей дати їй ці 5 кВт просто так.
Але для цього треба стати депутатами й прийняти Закон "Про включення Комунізму".Два депутати для цього малувато, але ж є Радикальна партія -вона підтримає.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 24 Березень 2016, 06:21:36
Порада обом.
ТРЕБА "ВКЛЮЧИТИ" КОМУНІЗМ. При цьому суспільному устрої нема грошових відносин, нема співставлення цінності праці. Є просте бажання людини мати 5кВт й можливість інших людей дати їй ці 5 кВт просто так.
Але для цього треба стати депутатами й прийняти Закон "Про включення Комунізму".Два депутати для цього малувато, але ж є Радикальна партія -вона підтримає.

Нужно включить справедлизм !!! с какого это перепугу одним - нате, другим как бы закон ???
выше приведены адекватные доводы, на основании чего коммунизм нам и нафиг не нужен, будьте любезны дать то что по закону ...
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Нечипорук В. від 24 Березень 2016, 08:18:49
Якщо говорити про Закон, то до 01.01.2013 року (дата набуття чинності Закону Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій) дозволена електрична потужність , право власності на яку закріплюється в договорі, дійсно, в значній мірі була результатом удачі. Після вищезазначеної дати дозволена потужність  стала товаром (нематеріальним активом), що зайняв дуже конкретне місце в параметрах інвестиційної привабливості України. Ваші пошуки шляхів придбати цей "стандартний" товар дешевше абстрактні. Найімовірніше, що через 2 роки дозволена потужність матиме ще й свою ціну в вигляді щомісячної абонентської плати за потужність (як зараз планується в газових відносинах).
А справедливізм - це радянське минуле, до якого поїзд не повернути, бо раби кінчились.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: mc2 від 27 Березень 2016, 22:17:37
Ладно, давайте попробуем проще, пойдем маленькими шажками:

Согласно Постанова НКРЕ №115 від 12.02.2013. Методика розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж
абонована приєднана потужність – сумарна дозволена потужність об'єктів споживачів за договорами про постачання електричної енергії та потужність об'єктів споживачів за договорами про користування електричною енергією, що забезпечується від певного джерела живлення;

п. 3.1 там же
3.1. Плата за стандартне приєднання   тис. грн, розраховується за формулою
П=РхС
де  Р – заявлена до приєднання потужність електроустановки замовника, кВт;
С – ставка плати за стандартне приєднання, тис. грн/кВт,


Например:
В договоре на пользование электроэнергией разрешенная мощность установлена 1,3 кВт, 0,22 кВ
Значит, чтобы разрешенная мощность стала 5,0 кВт, 0,22 кВ надо присоединить 5-1,3=3,7 кВт
и заплатить за это примерно 4 тыс. грн на сегодняшний день. ВЕРНО?

Для улучшения качества обсуждения данного вопроса (это ведь важно всем украинцам) на этом официальном(?) специализированном форуме ПРОШУ:
при ответе указывать работаете ли вы в одной из организаций:
Облэнерго, Держенергонагляд, АМКУ, НКРЕКП
чтобы всем, кто читает тему (на сегодня 318 просмотров) была понятна позиция этих организаций или их работников. Если такое не будет указано, буду считать пользователя обычным "анонимусом", таким же как и я.
Приветствую особенно!
Держенергонагляд, АМКУ, НКРЕКП
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 28 Березень 2016, 09:46:53
ЧТО ТО НА МОЙ ВОПРОС ТИШИНА .... РЕБЯТА !!! нкре ПРОСНИТЕСЬ !!!

ВАМ ЗАРПЛАТУ ПЛАТЯТ !!!
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Нечипорук В. від 28 Березень 2016, 11:07:27
Шановний Вячеслав Михайлович!
Про яку статтю якого Закону Ви задаєте питання? Я особисто не знаю Закону, що дає відповіді на Ваші чисельні емоції. Дискуссії в цій темі кружляють навколо законодавства про проектування та будівництво. З якого дива НКРЕКП має відповідати за законодавство Мінрегіону?
Вам на їній форум (якщо є).
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 28 Березень 2016, 11:41:18
Подождите !

дайте ответ на основании каких нормативных документов Облэнерго устанавливает расчетную мощность для частного дома.

Если потребитель произвел реконструкцию собственных сетей, то какие документы, ему необходимо предоставить, для того что бы он попал "под реконструкцию" и по ДБН был отнесен для жителів 1-го виду I рівня електрифікації в будинках з плитами на природньому газі питоме розрахункове електричне навантаження одного житла дорівнює 5,0 кВт (див. Примітку 1).

"Понимаю это так - проапгрейдил я свою электроустановку до уровня ДБН В.2.5-23-2010, ПУЭ, и т.д., причем за свои деньги, претендую и получаю свои законные 5кВт  для 220В.

Дайте четкую аргументацию !
 И не съезжайте с темы - почитайте п.3 и п.4
 "ПОЛОЖЕННЯ
про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".


Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Влад Нечай від 28 Березень 2016, 23:43:30
В советских Правилах пользования выделение мощности регламентировалось выполнеными Техническими условиями. Тогда электрификация реализовалась по тех СНИПАХ, проектах и деньгах .Встречал выделение мошности 1,3;1,5кВт. Чтобы оценить достоверность цифр нужно найти те проекты.
В Украинских правилах для населения есть пункт-
"4. У  договорі  обов'язково зазначається величина потужності, яка  визначається  виходячи  з  потужності  наявних  у   споживача
струмоприймачів.  При цьому загальна потужність не може бути вищою за  потужність,  передбачену  технічними  умовами  чи   технічними характеристиками електромережі споживача.
     Споживач може  внести  пропозиції  щодо  зміни  зазначеної  у договорі  величини  електричної   потужності.   У   разі   відмови
енергопостачальник   надає   споживачеві   обгрунтовану   письмову відповідь. "
Рядом с этим в этих же правилах:
"42. Споживач електричної енергії зобов'язаний:
-узгоджувати з   енергопостачальником    нові  підключення  та переобладнання внутрішньої електропроводки,  здійснювані  з  метою збільшення споживання електричної потужності;".
До 01.01.2013 взаимодействие потребителя и энергокомпании осуществленные по этим положениям позволяли увеличить мощность в договоре (если были резервы мощности или дана взятка).
После 01.01.2013 по Закону появилось Стандартное присоединение, особенностью которого стал принцип : независимо от состояния сетей(в части наличия резервов мощности , сечения ПЛ, необходимости достраивать 299м линии ) или при новом присоединении или при увеличении мошности все платят одинаково.
Что такое " он попал "под реконструкцию" и по ДБН был отнесен для жителів 1-го виду I рівня електрифікації в будинках з плитами на природньому газі питоме розрахункове електричне навантаження одного житла дорівнює 5,0 кВт" не понимаю. Знаю лишь что при проектировании электрификации масива застройки проектант обязан применять значения мошности из ДБН. Или альтернатива: если застройщик при строительстве дома заказал проект (что не обязательно) с разделом электрооборудование, то  проектант обязан отобразить в проете расчет мощности по ДБН с рекомендацией получить у Облэнерго соответствующую разрешенную мощность(это если сначала проект а потом получение ТУ. Есть застройщики не заказывающие проект и пишущие в заявлениях на присоединение 2кВт мощности (на пока) и пищущие жалобы, если Облэнерго "рекомендует" писать не меньше 5кВт, ссылаясь на ДБН.
Уточните свой вопрос теперь.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Tarik від 29 Березень 2016, 12:02:43
Без відповідних доказів, але знаю що в 90-х роках обленерго мало можливість в односторонньому порядку "населенню" зменшувати дозволену потужність у відповідності до фактичного споживання. Зараз така норма впливу діюча тільки стосовно споживачів суб'єктів госп.діяльності.
п.3.4 ПКЕЕ "У разі звернення до власника засобів обліку споживача або електропередавальної організації, або постачальника електричної енергії щодо невідповідності обліку вимогам ПУЕ або технічним характеристикам заводу-виробника засобів обліку сторонами складається акт про невідповідність метрологічних характеристик, у якому, в тому числі, зазначається термін приведення засобів обліку їх власником за його рахунок у відповідність до вимог ПУЕ або технічних характеристик заводу-виробника засобів обліку. У такому разі сторонами переглядається величина дозволеної потужності."
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 29 Березень 2016, 13:23:03
Давайте теперь конкретизируем:

- есть ДБН В.2.5-23:2010
- читаем сфера "застосування" далее по тексту: "...новых и существущих, пренадлежащих реконструкции и капитальному ремонту..."

я сделал у себя дома ремонт, поменял проводку, если нужно проект на электроснабжение - то его можно сделать, отобразив изменеия.

соответственно мой дом 1964 года, в котором я сделал капитальный ремонт, поменял проводку, крышу, стены и т.д. и т.п. можно соотнести под новый ДБН, соответсвенно, я  могу рассчитывать на мощность которая в этом нормативе, так ?
Если так, то что я должен предоставить в обэнерго, для того, что бы внести изменения в договор и привести его к требованиям ДБН В.2.5-23:2010
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Влад Нечай від 30 Березень 2016, 10:52:00
Выписанная Вами логика прекрасна. Но если она прямо отсутствует в нормативно-правовом акте (в правилах пользования отсутствует перечень того что должен предоставить в обэнерго, потребитель для того, что бы внести изменения в договор и привести его к требованиям ДБН В.2.5-23:2010), то навязать ее энергокомпании может лишь судья в судебном споре об изменениях в договоре, заполняя пустоты между строк законодательного акта "личными убеждениями".
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 31 Березень 2016, 10:09:36
Хватит ходить взад да в перед !  дайте пожалуйста полный официальный ответ НКРЕ, исходя из существующего законодательства !

ПЛАВИЛА ПОЛЬЗОВАНИЯ, ТОВАРИЩ !!!! это не единственны нормативный документ  которым пользуется обэнерго ... или вы утверждаете что этот документ единственный и все ответы в нем - то это ерунда .... в суд меня отправлять не нужно, это всегда успеется ...

жду ваш ответ (или вам нужно отправить официальный ЗАПЫТ НА ОТРЫМАННЯ ИНФОРМАЦИИ) ????
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Влад Нечай від 31 Березень 2016, 11:02:07
Насчет письменного запроса - очень правильное решение.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Вячеслав_Михайлович від 31 Березень 2016, 11:04:47
НЕЧАЙ  а Вы собственно кто ? где ответ ???
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Влад Нечай від 31 Березень 2016, 12:27:22
Я свободный учасник форума. Не представляю официальную позицию НКРЕКП. Официальную позицию отображает одноименный учасник, который обективно ограничен в  возможности ответить на все вопросы, особенно недостаточно урегулированные.
К Комисии имею отношение , но очень отдаленное. На волонтерских принципах помогаю решать посетителям форума психологические и юридические головоломки в энергетике.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Kharkivenergy від 31 Березень 2016, 13:47:11
Додатково до роз’яснення від 16.03.2016 повідомляємо.
Як зрозуміло з Ваших повідомлень, потужність Вашого об’єкта має становити 5 кВт. При цьому згідно з наданою Вами інформацією в існуючому договорі про користування/постачання електричною енергією на цей об’єкт була зафіксована величина дозволеної потужності на рівні 1,3 кВт.
           Відповідно до визначення, наведеного в розділі 1 «Правил користування електричною енергією», затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 № 28, дозволена потужність - максимальна величина потужності, яку електропередавальна організація дозволила споживачу для одночасного використання (одночасного увімкнення струмоприймачів) за кожним об'єктом споживача.
ДБН В.2.5-23:2010 «Проектування електрообладнання об’єктів цивільного призначення» (ДБН-2010) поширюється на проектування електропостачання, електричного освітлення згідно з ДБН В.2.5-28, главою 6 «Правил улаштування електрообладнання» та силового електрообладнання нових та існуючих, таких, що підлягають реконструкції та капітальному ремонту житлових будівель, зазначених в ДБН В.2.2-15.
Для  реконструкції Вашого об’єкта в частині збільшення потужності до 5 кВт (які зазначені в ДБН-2010) відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» необхідно внести зміни до проектної документації цього об’єкта (будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації державних стандартів норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
Основними  складовими вихідних даних для проектування, згідно зі ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», є технічні умови. А технічні умови, у свою чергу, є складовою частиною послуги з приєднання електроустановки до електричних мереж. 
         Враховуючи це, вважаємо, що для збільшення потужності з 1,3 до 5 кВт Вам необхідно отримати послугу з приєднання у встановленому законодавством порядку.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: mc2 від 01 Квітень 2016, 20:00:56
Напоминаю, что ситуация моя примерно аналогична топикстартеру.
В договоре на пользование электроэнергией разрешенная мощность установлена 1,3 кВт, 0,22 кВ
Значит, чтобы разрешенная мощность стала 5,0 кВт, 0,22 кВ надо присоединить 5-1,3=3,7 кВт
и заплатить за это примерно 4 тыс. грн на сегодняшний день. ВЕРНО?
Пока никто не опроверг, считаю, что ВЕРНО
Основними  складовими вихідних даних для проектування, згідно зі ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», є технічні умови. А технічні умови, у свою чергу, є складовою частиною послуги з приєднання електроустановки до електричних мереж.
В Украинских правилах для населения есть пункт-
"4. У  договорі  обов'язково зазначається величина потужності, яка  визначається  виходячи  з  потужності  наявних  у   споживача
струмоприймачів.  При цьому загальна потужність не може бути вищою за  потужність,  передбачену  технічними  умовами  чи   технічними характеристиками електромережі споживача.
     Споживач може  внести  пропозиції  щодо  зміни  зазначеної  у договорі  величини  електричної   потужності.   У   разі   відмови
енергопостачальник   надає   споживачеві   обгрунтовану   письмову відповідь. "
Согласен с вышеприведенными цитатами, при увеличении разрешенной мощности, логично, чтобы выдавались новые технические условия.

СЛЕДУЮЩИЙ вопрос:
В договоре на пользование электроэнергией разрешенная мощность установлена 1,3 кВт, 0,22 кВ
Потребитель хочет 5 кВт
Согласен, что прямо применять ДБН В.2.5-23:2010
Ці Норми поширюються на проектування електропостачання, електричного освітлення
згідно з ДБН В.2.5-28, главою 6.1 ПУЕ і силового електрообладнання нових та існуючих, що підлягають реконструкції та капітальному ремонту житлових будинків, зазначених у ДБН В.2.2-15

не стоит, потому что этот ДБН заточен прежде всего на проектирование, и по нему требовать от Облэнерго - похоже на насилование норматива.
Но все же, понимаю так: 5,0 кВт - та величина мощности, которой должен обладать современный дом в плане бытовой техники (освещения). То есть мы все должны стремиться именно к 5,0 кВт по уровню комфорта.
Стремиться каким способом?

Присоединить недостающую мощность через
Постанова НКРЕ №32 від 17.01.2013. Правила приєднання електроустановок до електричних мереж

Сколько же мощности надо присоединить, чтобы было 5 кВт. Если в старом договоре 1,3 кВт. Технические условия у меня отсутствуют. Дом 1978 г. постройки (у топикстартера 1964 г.). На тот момент, как мне КАЖЕТСЯ, действовали
СН 297-64. Указания по проектированию электрооборудования жилых зданий,
где в п.2.3 указывается, как надо было проектировать нагрузку дома(квартиры). Согласно расчету, может оказаться, мощность =1,0 кВт. Для домов со стационарными электроплитами там, например 4,0 кВт (!)

ПОЧЕМУ мне предлагают перезаключить договор на 1,3 кВт? Откуда появилась именно такая величина разрешенной мощности. Да, мощность - предмет договора, но позиция, с которой действует Облэнерго, НЕИЗВЕСТНА.
Версия про загруженные трансформаторы, устаревшие ЛЭП - понятна, но не принимается, пока не имеет нормативного подтверждения. При том, что реконструкция может и ДОЛЖНА проводиться в том числе за счет:
ст. 18 Закона Украины про электроэнергетику
Розвиток електричних мереж, які перебувають у власності або користуванні електропередавальних організацій, передбачається інвестиційними програмами, схваленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та фінансується за рахунок коштів, передбачених у тарифах на передачу або розподіл електричної енергії, оплати вартості послуг з приєднання, поворотної фінансової допомоги замовників, банківських кредитів, коштів, залучених з інших джерел, не заборонених законодавством.

Чем руководствуется РЭС, что у меня в районе ВСЕМ предлагается именно 1,3 кВт? Кто знает, какой Облэнерго использует документ, чтобы это обосновать?
Эту информацию смогу использовать при информационном запросе в НКРЕ.
Назва: Re: Дозволена потужність у приватному будинку
Відправлено: Влад Нечай від 04 Квітень 2016, 11:04:34
Первичной информацией была проектная документация на электрификацию.  С введением типовых договоров (1999 год) разрешенную мощность вносили в договор. При электрификации улицы сейчас, услугу по присоединении осуществляют в части внесенной в заявление мощности.
Вы хотите предложить НКРЕКП найти первичную проектную документацию? или чтобы НКРЕКП
заставило Облэнерго найти архивную проектную документацию какого то Сельэнерго и обосновать мощность внесенную в договор в 1999 году?
Удачи!